۹ تفریح هیجان‌انگیز در تایلند که آدرنالین خونتان را بالا می‌برد!

جاذبه‌های گردشگری تایلند
۹ تفریح هیجان‌انگیز در تایلند که آدرنالین خونتان را بالا می‌برد!

بسیاری از فعالیت‌های گرانقیمت اما هیجان انگیز را می‌توان در تور تایلند با هزینه‌ای معقول‌تر و بعضا امکانات بهتر انجام داد. کارهایی مثل سقوط‌ آزاد، زیپلاین، غارنوردی و قایق‌سواری در رود. در این مقاله شما را با بعضی از این موارد و شهرهایی که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید آشنا خواهیم کرد.

 

۱- سقوط آزاد

هیجان‌انگیزترین و البته ترسناک‌ترین کاری که می‌توانید در تمام طول سال در تایلند انجام دهید، سقوط آزاد است. البته در نظر بگیرید که بعد از آموزش‌های لازم که خیلی به طول نمی‌انجامد، شما در هنگام سقوط به یک مربی متصل می‌شوید و در تمام طول مسیر تنها باید دست‌هایتان را باز کرده و از منظره لذت ببرید! برای انجام این کار اگر چه بسیاری از شهرها را می‌توان انتخاب کرد، اما با توجه به بازخوردهای گردشگران، پاتایا و بانکوک و شرکت‌هایی که در آن سرویس می‌دهند از دیگران بهترند.

 

 

 سقوط آزاد در تایلند

 

 

۲- قایق‌سواری

شرکت Sea Canoe بیش از ۱۸ سال است که در پوکت، کرابی ساموئی، با ارائه تورهای جذاب قایق‌سواری با کایاک، مردم را از نزدیک به دیدن بسیاری از جاذبه‌های طبیعی این نقطه از تایلند می‌برد. نقاط مختلفی برای سفر با کایاک‌های این شرکت وجود دارد و تورهای آن‌ها از چند ساعت کوتاه تا ۶ روز متفاوت است. گردش‌های یک روزه از محبوب‌ترین انتخاب‌های گردشگران به حساب می‌آید که با امکانات خوب و در طول سفر کوتاه، روزی شگفت‌انگیز برای شما رقم خواهد زد.

 

 

 قایق سواری در تایلند

 

۳- زیپلاین

با توجه به جنگل‌های زیبای این کشور، زیپلاین‌های مختلفی را در تایلند می‌یابید که می‌توانید سوار بر آن‌ها از وسط درختان رد شده و لحظاتی هیجان انگیز را سپری کنید. از معروف‌ترین نقاط برای انجام این کار می‌توان به جنگل شگفت انگیز Chiang Mai اشاره کرد، یا Canopy در بانکوک و البته Hanuman World در پوکت که با ۱۶ زیپلاین و یکی از طولانی‌ترین مسیرها، انتخاب بسیاری از توریست‌ها محسوب می‌شود.

 

 

 زیپ لاین در تایلند

 

۴- غواصی

در یک کشور استوایی با این میزان دریا، هر جا که بخواهید برنامه‌های غواصی را مشاهده خواهید کرد. آب‌های شفاف و صخره‌های زیبای تایلند برای غواصی فوق‌العاده‌اند. نگران این هم نباشید که چیزی از این کار نمی‌دانید، تورهای یک روزه‌ای که برای این کار در نظر گرفته می‌شود شامل آموزش‌های اولیه خواهد شد که کاملا شما را برای رفتن به زیر آب و دیدن شگفتی‌های آن آماده می‌کند.

 

 

غواصی زیر آب در تایلند

 

۵- غار نوردی

برای رفتن به قلب تایلند محل‌های زیادی وجود دارد که در بیشتر مواقع به گرد پای غارهای موجود در کشور هم نمی‌رسند. اما مورد خاصی همچون Pang Mapha وجود دارد که سفر به این منطقه و گذراندن چند ساعت در آن را بر آدم واجب می‌کند. رفتن به این غار یعنی دیدنی یکی از شگفتی‌های این کشور، بودن در هزارتوهای سنگی و دیدن سنگ‌هایی کم‌نظیر. برای رفتن به این غار باید مدتی را در جنگ پیاده‌روی کنید، که خود بخش زیبایی از این سفر یک روزه محسوب می‌شود.

 

 

 غارنوردی در تایلند

 

۶- قایق‌سواری در رودهای خروشان

یکی از تازه‌ترین کارهایی که در فعالیت‌های گردشگری تایلند به راه افتاده، قایق‌سواری در آب‌های خروشان است که به وسیله قایق‌های بزرگ امن انجام می‌شود. در حال حاضر تنها وقتی به تور پوکت می‌روید می‌توانید در این تورهای یک روزه ثبت‌نام کنید. بعد از فیل سواری در مسیر جنگلی Ton Pariwat به این مکان رسیده و برای ساعتی یک سواری هیجان انگیز را تجربه خواهید کرد.

 

 

 قایق سواری در رودهای تایلند

 

 

۷- آبشار نوردی

البته آنقدرها که فکر می‌کنید این کار سخت به نظر نمی‌رسد اما در هر صورت باید بیشتر از ۱۸ سال داشته باشید تا اجازه‌ی این کار به شما داده شود. در این فعالیت هیجان انگیز شما با طنابی از پایین آبشاری ۳۵فوتی به بالا برده می‌شوید. در بسیاری از نقاط تایلند می‌توانید جایی را پیدا کنید که فعالیت‌های اینگونه را برپا می‌کند اما برترین آن‌ها بدون شک در Chiang Mai واقع شده است.

 

 

 آبشار نوردی در تایلند

 

۸- جنگل نوردی

شاید به اندازه دیگر مواردی که از آن‌ها یاد کردیم هیجان انگیز نباشد، اما جنگل‌های تایلند از بسیاری جهت‌ها با دیگر جنگل‌های دنیا متفاوتند. مضاف بر اینکه در تمامی سال سبزند و می‌شود در تورهای جذاب یک روزه به دل آن‌ها زد و از طبیعت بکر موجود لذت برد. خوشبختانه تقریبا در همه‌ جای تایلند از جمله پوکت و کرابی شرکت‌های بسیاری هستند که این تورها را برگزار می‌کنند. از جمله خوبی‌های این تورها وجود یک لیدر انگلیسی زبان و تجهیزات کامل کمپ از جمله غذاست. در واقع شما باید کفشتان را به پا کنید و تنها از طبیعت موجود لذت ببرید.

 

 

 جنگل نوردی در تایلند

 

۹- دوچرخه سواری در کوهستان

برای وقتی هم که قرار است تنها در بانکوک باشید، پیشنهاد می‌کنیم حتما تورهای یک روزه مربوط به دوچرخه سواری را امتحان کنید. این فعالیت‌ها بسته به انتخاب شما می‌تواند تنها چند ساعت باشد تا یک روز کامل. بسته به مقاصد مختلف می‌توانید جدای از لذت سواری در زیباترین جاد‌ه‌های کوهستانی، امکان دیدن منظره‌ای زیبا رو به شهر را نیز داشته باشید.

 

 

 دوچرخه سواری

۱۷ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران