بهترین شهرهای تایلند که باید مجردی آنها را گشت

جاذبه‌های گردشگری تایلند
بهترین شهرهای تایلند که باید مجردی آنها را گشت

همیشه این سفرهای دسته‌جمعی و گروهی و یا سفرهای عاشقانه نیستند که در زندگی برای ما خاطره‌های جاودانه می‌آفرینند. گاهی سفرهای تنهایی و مجردی تجربیاتی از زندگی را برای ما به یادگار می‌گذراند که تا پایان عمر همراهمان هستند. چرا که سفرهای تنهایی عموما با ماجراجویی همراه‌ هستند و ماجراجویی، دوستان جدید و شناختی جدید از خود را به ارمغان می‌آورد. پس اگر شما هم اهل تجردگردی و سفرهای تنهایی و ماجراجویی هستید تور تایلند را انتخاب کنید و ببینید چه خاطره‌ی بی‌نظیری را ثبت می‌کنید

 

بانکوک

تور بانکوک شما را به پایتخت تایلند می‌رساند، جایی که یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای این کشور به حساب می‌آید. از سرزمین موزه‌های هنر بانکوک که بگذریم می‌رسیم به طبیعت بکر آن که یکی از بهترین طبیعت‌هاست برای تنهایی گشتن و لذت بردن. هتل‌های جنگلی و درختی این شهر مکان‌های دنجی هستند برای آرامش و یوگا. آرامش موجود در این شهر اما فقط محدود به سرسبزی‌ها و جنگل‌هایش نمی‌شود. سواحل بی‌نظیر شن و ماسه‌ای بانکوک پناهگاه امنی هستند برای مجذوب آب شدن و دیدن طلوع و غروب آفتاب. یکی از این ساحل‌ها، هوآ هین(Hua Hin) است. ساحلی به طول ۵کیلومتر که یکی از کاخ‌های سلطنتی پادشاه تایلند هم در آنجا قرار دارد. کائوتائو از دیگر سواحل مشهور این شهر است. ساحلی که در مجاورت جنگل قرار دارد و یکی از اصلی‌ترین سواحل بانکوک برای آفتاب گرفتن به حساب می‌آید. 

بانکوک در تایلند 

در بانکوک شما می‌توانید با تعداد زیادی از مردم تایلند هم‌کلام و آشنا بشوید و نحوه‌ی زندگی و رسومات آنها را مشاهده کنید و در یک سفر تنهایی چه چیز بهتر و جذاب‌تر از این آشنایی‌ها و تعاملات است.اما اگر حال ندارید که به هرکدام از این مناطق سر بزنید می‌توانید یکی از ‍۱۰ هتل برتر بانکوک را انتخاب کنید و از لحظات خود لذت ببرید.

هرچند اگر همچنان به دنبال هیجانات و شلوغی‌ها برای انجام یک سفر مجردی هستید باز هم شهر بانکوک یکی از بهترین شهرهاست. این شهر بعد از سری دوم فیلم خماری که در آن ساخته شد بسیار معروف گشته است. خائو سان یکی از پر هیجان‌ترین و رنگارنگ‎ترین خیابان‌های بانکوک است که در آن هم می‌توانید خرید کنید، هم به کافه‌ها و کلاب‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها بروید و هم شاد و پر انرژی باشید.

خائوسان در بانکوک

 

پاتایا

تور پاتایا شما را میهمان شهر جشن‌ها و رقص‌ها و شب‌های زنده می‌کند. برای همین برنامه‌ی فستیوال‌های پاتایا هر سال منتشر می‌شود تا گردشگران به‌خوبی برای آن برنامه‌ریزی سفر کنند.فستیوال رنگ‌هایکی از مشهورترین جشن‌های این شهر است که آدم‌ها روی هم رنگ می‌پاشند و همدیگر را رنگارنگ می‌کنند.

این شهر در نزدیکی بانکوک قرار دارد و از بانکوک به آنجا با اتوبوس ۲ ساعت بیشتر راه نیست. این شهر برای مجردها پر از مکان‌های دورهمی‌ است که آدم وقتی در آنهاست زمان از دستش در می‌رود. برای مثال هر شنبه در ساعت ۹:۳۰ دقیقه‌ی شب در نزدیکی کافه‌ی راک این شهر، پارتی کف بازی برگزار می‌شود که در آن شرکت کنندگان می‌توانند تا ساعت‌ها در میدان دو هزار متر مربعی خیابان که پر از کف است بمانند و موسیقی گوش کنند، آواز بخوانند و همدیگر را کف‌مالی کنند تا هیجانات خود را تخلیه کرده باشند. اگر این جشن را هم شرکت کردید و هنوز توان تجربه‌ی هیجانات بیشتر را داشتید یکی از ۵ پارک آبی مشهور پاتایا را انتخاب کنید و یک‌روز متفاوت را برای خود بسازید

سواحل پاتایا 

این شهر همانطور که برای تخلیه‌ی هیجانات مناسب سفرهای مجردی است، برای آرامش و ریلکسیشن نیز مناسب این گونه از سفرهاست . معبد وانسانگ وارارام پاتایا یکی از این نقاط است که می‌توانید ساعت‌ها سکوت بشنوید و در میان جنگل سبز و صدای گوش‌نواز پرندگان آرام باشید.

سواحل پاتا، جزیره‌ی مرجان، باغ گرمسیری نانگ‌نوچ و معبد حقیقت از جاذبه‌های گردشگری این شهر است که بازدید از آنها رسیدن به یک آرامش خاصی را همراه خود دارد.

 

پوکت

تور پوکت همانطور که به برنامه‌ی سفر شهری دنج و آرام برای استراحت کردن معروف است، در زندگی شبانه و هیجاناتش نیز به برادر دوقلوی پاتایا معروف است. کارناوال اتوبوس که در آن تعداد زیادی از جوان‌ها سوار اتوبوس می‌شوند درحالیکه با صدای بلند موزیک پخش می‌شود و آنها می‌توانند بزنند و برقصند و بخوانند در این شهر برگزار می‌شود. خیابان بانگلا یکی از معروف‌ترین خیابان‌های پوکت است برای به هیجان آمدن و داشتن زندگی شبانه‌ی پر هیاهو.

پارتی در پوکت

شهرت پوکت اما بیشتر به خاطر سواحل و جزیره‌های بی‌همتایش معروف است. جزیره‌هایی بکر و جادویی مانند جزیره‌ی فانگ‌نا که با صخره‌های آهکی، غارها و تالاب‌هایش به بهشت روی زمین شبیه است. بهشتی رویایی که می‌توانید در پوکت رویا بسازید یا به جزیره‌ی فی‌فی بروید و در آن لباس غواصی به تن کنید و دل به دریا بزنید تا جهان زیر آب را هم تجربه کنید و یا ساحل لائم سینگ که دورش را درخت‌های نخل محاصره کرده‌اند و شکل خواب‌های رویایی آدم را به خود دارد.

طبیعت زیبای پوکت

 

کرابی

کرابی شهر بندری تایلند است که نزدیک به ۱۳۰ جزیره را در خود جای داده است. این شهر، شهر تجربه کردن ناشناخته‌هاست. کرابی شهر ماجراجویی‌ها. در کرابی می‌توانید سوار قایق شوید و دل به دریا بزنید، می‌توانید غواصی کنید، می‌توانید صخره نوردی را تجربه کنید، می‌توانید موج‌سواری کنید و نیز همه‌ی امکانات ورزش‌های آبی در این شهر بندری فراهم است. در کرابی محال است حوصله‌تان به خاطر تنهایی سفر کردن سر رفته و زمان برایتان به کندی پیش برود. در این شهر همه‌چیز برایتان آنقدر زود می‌گذرد که دست آخر برای انجام همه‌ی تفریح‌ها و دیدن جزیره‌های بکرش وقت کم می‌آورید.   

جزیره کرابی در تایلند

 

 

سوالات متداول بهترین شهرهای تایلند که باید مجردی آنها را گشت

 

بهترین شهرهای تایلند برای سفر مجردی کدام است؟

بانکوک و پاتایا و پوکت بهترین شهرها برای سفر مجردی به تایلند است.

 

چطور به پاتایا سفر کنیم؟

برای رفتن به پاتایا هم می‌توان از تورهای ۷ شب و ۸ روز پاتایا استفاده کرد و هم می‌توان از تورهای ترکیبی تایلند استفاده کرد و همزمان به چند شهر تایلند سفر کرد.

 

هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

انتخاب نوع پرواز و اینکه چند روز را برای سفر انتخاب کنید تاثیر زیادی در قیمت تورها دارد.قیمت تورها در روزهای تعطیل و فصل‌های خاص بیشتر از بقیه روزهاست.

 

بهترین زمان سفر به تایلند چه فصلی است؟

در ماه‌های فوریه و ژانویه (اوایل دی تا اوایل اسفند) فصل گردشگری در کشورهای جنوب شرق آسیا آغاز می‌شود و بهترین زمان سفر و گردش در سواحل و استفاده از هوای مطبوع تایلند است.

۱۴ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

پریسا باختری

اگه رفتید حتما با رل تون برید اونجا میتونید کیفشو ببرید من و رلم رفتیم هتل هاش واسه برنامه های شبانه بی نظیره🖕

علی بهرامیان

میخواییم بریم

مهران هاشم زاده

میخوام مجردی برم تایلند.مبلغ رفت وبرگشتش چقدرمیشه؟چیالازم دارم