ویزای تایلند

تایلند یکی از پر رفت‌وآمدترین کشورهای جهان است که به دلیل طبیعت بی‌نظیر و بکر، سواحل دنج و همینطور تفریحات نابی که امکانش را برای گردشگران فراهم آمده است همه شلوغ و پر رویداد است. کشوری در جنوب شرق آسیا که پایتخت آن شهر بانکوک است. کشوری که جزیره‌های توریستی درجه یکی دارد و اکثر ساکنینش بودایی هستند. کشوری دارای آب و هوای گرمسیری با سه فصل گوناگون گرم و خشک، بارانی و خنک. کشوری که با لائوس، مالزی و برمه همسایه و هم مرز است و یکی از مناطق امن جهان به حساب می‌آید. اگر قصد سفر به این کشور را دارید می‌توانید نسبت خرید تور تایلند اقدام کنید و اگر به دنبال اخذ ویزای تایلند هستید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا انواع ویزای توریستی، مدارک مورد نیاز و هزینه‌های لازم برای انجام این کار را خدمتتان بازگو کنیم.

انواع ویزای تایلند

برای ورود افراد به کشور تایلند به طور کلی چهار گونه ویزا به شرح زیر صادر می‌شود که ما در این مطلب به شرح شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی و ترانزیت خواهیم پرداخت.

 1. ویزای توریستی تایلند
 2. ویزای ترانزیت تایلند
 3. ویزای تحصیلی تایلند
 4. ویزای کاری تایلند


ویزای توریستی تایلند

این ویزا در طول سال به بی‌شمار افراد از سراسر جهان ارائه می‌شود. کسانیکه قصدشان از ورود به تایلند گشت و گذاری کوتاه مدت است و قصد ماندن، تحصیل و یا تجارت را در این کشور ندارند. ویزایی که سه ماهه صادر می‌شود و برای دارندگانش این امکان را فراهم می‌آورد که در مدت یک ماه و برای یک بار وارد خاک تایلند شوند. ویزایی که بعد از زمان مقررش باطل می‌شود و اگر پس از ابطال هنوز در خاک تایلند باشید جریمه‌های سنگینی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

مدارک لازم ویزای تایلند

برای اخذ این ویزا باید مدارک زیر را به کارگزاران رسمی اخذ ویزای تایلند ارائه کنید تا آنها برای شما اقدامات لازم را انجام دهند. اقداماتی که انگشت نگاری جزو آنها نیست.

 1. اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 2. یک قطعه عکس رنگی 4*3 با زمینه‌ی سفید، بدون روتوش و از رو به رو (این عکس باید با عکس پاسپورت متفاوت باشد)
 3. کپی کارت ملی و شناسنامه
 4. پرینت گردش حساب یک ماهه یا حداقل ۵ میلیون موجودی

نکته‌ی مهم در این مدارک آن است که رزرو هتل و پرواز لازم نیست قطعی باشد و نیز پاسپورت‌تان حداقل باید یک صفحه‌ی سفید برای چاپ ویزا را در خود داشته باشد.

مدت زمان دریافت ویزای تایلند

برای دریافت ویزای توریستی تایلند از زمانیکه مدارک شما جامع و کامل به سفارتخانه تحویل داده می‌شود یک هفته تا ده روز کاری زمان لازم است تا ویزای شما صادر شود و اگر ویزای فوری بخواهید این زمان به 3 تا 4 روز کاری کاهش می‌یابد. منظور از روز کاری روزهای کاری سفارت تایلند در تهران است. روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی سفارت، روز کاری محسوب نمی‌شوند.

هزینه ویزای تایلند

هزینه‌ی دریافت ویزای تایلند به ریال متغیر است چرا که باید به ارز پرداخت شود و نرخ ارز در ایران متغیر است. به هنگام نگارش این مطلب اما هزینه‌ی صدور ویزای گردشگری سه ماهه‌ی تایلند با امکان یک بار ورود به خاک این کشور 35 یورو است و ویزای توریستی تایلند با امکان دو بار ورود 70 یورو است.

سایر اطلاعات ویزای تایلند

ویزای ترانزیت کشور تایلند

این نوع از ویزا به افرادی داده می‌شود که مقصد نهایی سفرشان کشوری دیگر به غیر از تایلند است و فقط توقف یک روزه و یا چندین ساعته در خاک این کشور می‌خواهند داشته باشند. هزینه‌ی دریافت این ویزا 25 یورو است و برای گرفتن آن باید پاسپورت و بلیت نهایی سفر خود را به مامورین مربوطه به این کار ارائه دهید.


نکات مهم به هنگام درخواست برای اخذ ویزای تایلند

 1. برای درخواست ویزای تایلند باید فرم تقاضای خود را به صورت کامل، صحیح و بدون قلم‌خوردگی پر کنید.
 2. مدارک خود را به طور کامل به کارگزاران تحویل دهید.
 3. در زمان درخواست ویزا باید در ایران باشید و اگر از کشور دیگری برای گرفتن ویزا اقدام می‌کنید باید اجازه‌ی اقامت در آن کشور را نیز داشته باشید.
 4. پس از اخذ ویزا و سفر به تایلند اگر بنا به هر دلیلی تصمیم گرفتید بیشتر از زمان تعین شده در ویزا در تایلند بمانید باید به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید و درخواست کتبی خود برای تمدید زمان ویزایتان را ارائه بدهید.

اطلاعات سفارت تایلند

آدرس: میدان بهارستان، خیابان ابن سینا، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه‌ی استقلال، پلاک ۴
تلفن: 77531433-021 و 77537708-021
وب‌سایت: www.thaiembassy.org/tehran
روز و ساعات کاری: روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰