۱۰ سالن مجلل اپرا در دنیا برای لذت بردن از بهترین و باشکوه‌ترین کنسرت‌ها

سرگرمی و تفریح‌ها
۱۰ سالن مجلل اپرا در دنیا برای لذت بردن از بهترین و باشکوه‌ترین کنسرت‌ها

نور، صدا و حرکت دست‌ها که شما را از صندلی‌هایتان بلند می‌کند و به جایی دیگر می‌برد، کجا؟ هرکجا که اینجا نباشد. هرکجا که دوست دارید. هرکجا که خاطره دارید و یا رویای رسیدن به آنجا را دارید. هرکجا که لذت می‌خواهد در آنجا باشید .همراه ما باشید تا ۱۰ سالن مجلل اپرا در سراسر دنیا را خدمتتان معرفی کنیم. سالن‌هایی که می‌توانند شما را جادو کنند و ببرند به آنجاها که دوست دارید باشید.

 


۱- La scala در میلان


ساختمان مجللی که در سال ۱۷۷۸ ساخته شده است و امروزه جدای از یک سالن اپرا یکی از مهمترین موزه‌های شعر و ساز نیز به حساب می‌آید. ساختمانی واقع شده در شهر میلان که رنگ قرمز تم اصلی صندلی‌ها و پرده‌های سالنش است. ساختمانی که در آن بیش از ۱۵۰ هزار نسخه‌ی اپرا نگهداری می‌شود و در بیشتر روزهای سال کنسرت‌های بزرگ به رهبری بزرگترین رهبران ارکستر جهان برگزار می‌شود.

 

 

La scala

 


۲- Estates theatre در پراگ


اگر به سینما و فیلم علاقه‌مند باشید حتما این سالن را دیده‌اید. چرا که یکی از مهمترین فیلم‌های تاریخ سینما یعنی فیلم آمادئوس در آن فیلمبرداری شده است. سالنی واقع شده در کشور جمهوری چک و شهر پراگ. سالنی به رنگ آبی در چندین طبقه که قدمتش نزدیک به ۳۰۰ سال می‌رسد. سالنی که در طول تاریخش بزرگترین کنسرت‌ها و سمفونی‌ها را به خود دیده است و کماکان یکی از مهترین تالارهای دنیا به حساب می‌آید. بسیاری از رهبران ارکستر آرزوی اجرای انواع سمفونی‌ها در این سالن را دارند.

 

 

 Estates theatre

 


۳- The Bolshoi theatre در مسکو


 در سفر با تور روسیه چند قدمی که از میدان سرخ شهر مسکو دور شوید و کاخ کرملین را پشت سر بگذارید به سالنی برمی‌خورید که یکی از بهترین سالن‌های اپرا در جهان و در کشور روسیه به حساب می‌آید. جاییکه به اندازه‌ی ۲ هزار نفر گنجایش دارد و هرشب برنامه‌های بزرگی در آن اجرا می‌شود. جاییکه در سال ۱۷۷۶ تاسیس شده است و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. سالنی که امروزه یکی از اصلی‌ترین سالن‌های جهان برای برپایی بزرگترین کنسرت‌ها به حساب می‌آید.

 

 هفت مکان متفاوت در روسیه، که مردمش به داشتن آن‌ها افتخار می‌کنند 

 

 

Bolshoi theatre

 


۴- Opera house در سیدنی


این بنا در شهر سیدنی کشور استرالیا واقع شده است و یکی از مهمترین بناهای دنیا به حساب می‌آید. بنایی که در سال ۱۹۷۳ ساخته شده و در قرن بیستم به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. بنایی باشکوه واقع شده در نزدیکی آب که دیدن آن از بیرون خودش از گشت و گذارهای مهم شهر سیدنی به حساب می‌آید. این بنا جدای از یک سالن اپرای مجلل، سالن‌های مجزای رقص و باله و تئاتر نیز دارد و همه روزه مملو از تماشاگر است.

 

 

 Opera house

 


۵- Vienna Staatsoper در وین


اتریش مهد موسیقی کلاسیک سالن‌های اپرای پرشماری دارد اما این سالن یکی از بهترین و مجلل‌ترین آنهاست. جاییکه بنایش در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده و بارها و بارها در طول تاریخ مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته است. جایی که رهبران جوان و کهن‌سال زیادی را به خود دیده است و شب‌های پرشور و ماجرایی برای شهر وین ساخته است. محال ممکن است توریستی به شهر وین برود و یک شب از سفر خود را به این سالن اختصاص ندهد.

 

 

Vienna Staatsoper

 


۶- Palais garnier در پاریس


پاریس مهد فرهنگ و هنر، شهر تئاترها و پرفورمنس‌ها و موسیقی‌ها، شهر بهترین دانشگاه فلسفه و هنر و علم انسانی یکی از بهترین و مجلل‌ترین سالن‌های اپرای دنیا را به خود اختصاص داده است. سالنی که سنگ بنای آن در ۱۸۷۵ گذاشته شده است و ساختش ۱۵ سال به درازا کشیده شده است.

 

 

Palais garnier

 


۷- Royal opera house در لندن


یک سالن بی‌نظیر، بزرگ، چشم‌نواز و خیال‌انگیز. سالنی که دو بار در آتش سوخته است و چون ققنوس مرده تا دیگر بار و دیگر بار زنده از مردگی برخیزد. سالنی که در ۱۷۳۲ سنگ بنای آن گذاشته شده است و کنسرت‌های بزرگی را در تاریخ موسیقی کلاسیک به خود دیده است. سالنی که در جریان جنگ جهانی دوم به سالن اصلی باله در شهر لندن تبدیل شد و امروزه نیز یکی از مهمترین سالن‌های باله‌ی این شهر به حساب می‌آید.

 

 

 Royal opera house

 


۸- Hungarian state opera در بوداپست


سالنی در کشور مجارستان که رنگ سرخ آن شور و هیجان به تماشاگرانش می‌بخشد و آنها را در طول کنسرت می‌کشاند به رویاهایشان. سالنی که ۱۳۰ سال از تاسیس آن می‌گذرد و در این مدت رهبران بزرگی در آن کنسرت برگزار کرده‌اند.

 

 

Hungarian state opera

 


۹- The metropolitan opera house در نیویورک


نمی‌شود از بزرگترین سالن‌های اپرا نام برد و سری به آمریکا و مهد سرمایه‌داری نزد. این سالن در شهر نیویورک یکی از مجلل‌ترین سالن‎های دنیاست که علاوه بر اجرای موسیقی کلاسیک، در آن رقص و باله و بعضی اوقات تئاترهای موزیکال باشکوه نیز برگزار می‌شود. این سالن در سال ۱۹۶۶ در نیویورک افتتاح شده است.

 

 

metropolitan opera house

 


۱۰- Palau de arts reina sofia در والنسیا


این سالن تازه تاسیس درست است که قدمتی کهن ندارد اما یکی از مهمترین سالن‌های اپرای دنیاست. چرا که برخی از مهمترین فستیوال‌ها در آن برگزار می‌شود. سالنی باشکوه در کشور اسپانیا که در سال ۲۰۰۵ تاسیس شده است و یکی از شگفت‌انگیزترین بناهای این شهر به حساب می‌آید.

 

 

Palau de arts

۱۱ مهر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: