بهترین ترن‌‌های هوایی دبی و ابوظبی برای یک روز به شدت ترسناک و هیجان‌انگیز

جاذبه‌های گردشگری دبی
بهترین ترن‌‌های هوایی دبی و ابوظبی برای یک روز به شدت ترسناک و هیجان‌انگیز

روز ۱۶ آگوست  برابر با ۲۵ مرداد در بسیاری از نقاط دنیا به نام روز جهانی رولر کوستر یا همان ترن‌ هوایی اسم گذاری شده است. به همین خاطر ما به سراغ امارات و شهرهای دبی و ابوظبی رفتیم تا بهترین و جذاب‌ترین ترن‌هایی هوای این دو شهر را به شما معرفی کنیم.
تور دبی فرصتی عالی به شمار می‌آید تا هم به سراغ پارک‌های بازی با شکوه این شهر بروید و هم به سراغ پارک‌هایی که در ابوظبی بنا شده‌اند. مصافت این دو شهر هم به اندازه یک ساعت اتوبوس سواری است که با هزینه بسیار پایین هر ساعت از دبی و بر عکس حرکت می‌کنند.


و اما معرفی ترن‌های هوایی


۵- Formula Rossa در پارک Ferrari World (ابوظبی)


شرکت ماشین سازی فراری که معرف حضور همه هست. این شرکت بزرگ ماشین‌سازی در اطراف ابوظبی و در جاده‌ی منتهی به دبی یک پارک بزرگ و باشکوه ساخته است که در آن چند نمونه عالی از ترن‌های هوایی فوق‌العاده را دارد. اما Formula Rossa کلا در جهان تک است چون سریع‌ترین ترن هوایی دنیا محسوب می‌شود!

 

راهنمای گردشگری دبی برای آنهایی که عاشق هیجان و ورزش‌ هستند

 

 

Ferrari World

 


این ترن هوایی بسیار جذاب تنها در عرض ۴.۹ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۲۴۰ کلیومتر در ساعت می‌رساند که حتی از ماشین‌های مسابقه‌ای فرمول یک نیز سریع‌تر است! متاسفانه ایرادی که باعث می‌شود ما این ترن فوق سریع را در این جایگاه قرار دهیم و نه در رتبه اول این است که سرعت زیاد باعث شده پیچ‌های عمودی کمی در آن وجود داشته باشد.

 


۴- Capitol Bullet Train در پارک Motiongate (دبی)


پارک Motiongate را بسیاری به انواع بازیهای دیجیتال یا حتی ترن‌های شبیه سازی شده می‌شناسند. اما Capitol Bullet یک ترن هوایی کلاسیک بی‌نهایت عالی است که در دل این پارک جا خوش کرده و با اینکه ترن معروف و برگرفته از فیلم محبوب "بازی‌های گرسنگی" هم در این پارک وجود دارد، اما انتخاب اول تمام کسانی که به Motiongate می‌آیند Capitol Bullet است. دلیل محبوبیت آن هم به واسطه پیچ‌های عمودی جذاب، حرکت‌های بر عکس و البته مسیرهای دواری است که به شدت ترسناک و هیجان انگیز هستند.

 

پارک بازی موشن‌گیت دبی؛ یک تفریح هیجان‌انگیز خانوادگی

 

 

Capitol Bullet Train

 


۳- Flying Aces در پارک Ferrari World


وقتی فراری پارک می‌سازد مطمئنا باید انتظارات بالایی از آن داشت پس اصلا دور از انتظار نبود که دو مورد از لیست ما به این پارک اختصاص داشته باشد. درست بر خلاف اولین ترن هوایی که سرعت زیادی داشت اما مسیرهای دوار یا پیچ‌های عمودی کمی را به خود می‌دید، Flying Aces بلندترین مسیر دوار در تمام دنیا را دارد و سرعت آن در این مسیرها هم کم‌تر از 120 کیلومتر در ساعت نخواهد شد. اگر می‌خواهید هیجان انگیز‌ترین وضعیت ممکن را تجربه کنید، حتما در آخر یا اول قطار سوار شوید تا با ترکیب سرعت و مسیری به شدت تو در تو، تا سر حد ممکن آدرنالین خونتان بالا برود.

 

 

Flying Aces

 


۲- Mad Pursuit در پارک Motiongate (دبی)


وقتی می‌خواهید سوار این ترن هوایی شوید، به خاطر عروسک‌های ماداگاسکار بر رویش احتمالا با خود می‌گویید که برای بچه‌ها در نظر گرفته شده است. بسیاری دیگر هم همین فکرهای شما را می‌کنند و صدای جیغی که می‌شنوید احتمالا به خاطر شوکی است که به آن‌ها وارد شده. ابتدای مسیر شما چند عروسک مجموعه انیمیشن را می‌بینید و ناگهان با سرعت بسیار زیادی قطار وارد مسیری پر از چراغ‌های نئون می‌شود. احتمالا بعد از بار اول بخواهید دوباره سوار آن شوید تا دقیقا ببینید که در مسیر قطار چه چیزهایی را مشاهده کرده‌اید! بدون شک این ترن هوایی بهترین در این پارک و یکی از بهترین‌ها در کل امارات است.

 

با ترسناک‌ترین ترن‌ هوایی‌های دنیا آشنا شوید

 

 

Mad Pursuit

 


۱- Velociraptor در پارک IMG Worlds of Adventure (دبی)


کافی است تا به مسیر حرکت این ترن هوایی نگاه کنید تا متوجه شوید چرا در اول لیست ما قرار گرفته است. Velociraptor با شما کاری می‌کند تا از ابتدا تا آخر مسیر را جیغ بکشید. با سرعت بالا در مسیری تو در تو، دوار و پر پیچ و خم و لحظاتی که تا جای ممکن شما را در یک مسیر عمودی حرکت می‌دهد. هیچ شکی وجود ندارد که Velociraptor بهترین ترن هوایی کل امارات است!

 

 

Velociraptor

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران