۶ فروشگاه خوشمزه برای خوردن بهترین بستنی‌ها در استانبول!

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۶ فروشگاه خوشمزه برای خوردن بهترین بستنی‌ها در استانبول!

با نزدیک شدن به ایام تابستان، بازار دسرهای سرد همچون بستنی در تمام شهرهای دنیا داغ می‌شود و استانبول نیز که چندین و چند بستنی فروشی درجه یک دارد و عملا به دسرهای شیرین و خوشمزه‌اش معروف است نیز، از این قائده مستثنی نیست.
به همین واسطه ما چند بستنی فروشی درجه یک به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید در سفر با تور استانبول بهترین دسرهای ممکن را در گرمای آخر بهار و تابستان استانبول میل کنید.

 


۱- Bitez Dondurmacısı


یکی از معروف‌ترین بستنی فروشی‌های استانبول، یک مغازه بزرگ است که صندلی‌های خود را در یک محوطه روباز می‌چیند و با دکور سفید و آبی‌اش زبانزد خاص و عام است. شعبه اصلی این بستنی فروشی در بدروم واقع شده بود که در آن شهر بسیار پرطرفدار بود و با باز کردن یک شعبه در استانبول، به محبوبیت خود افزود.

 

بهترین کافه‌های کادیکوی، محله‌ی دیدنی‌های آسیایی استانبول

 

 

Bitez Dondurmacısı

 


جدا از بستنی‌های فوق‌العاده این مکان با طعم‌های مختلف از جمله عسلی و آلبالویی که به صورت کاملا سنتی تهیه می‌شوند، برای آن‌ها که مشکل قند دارند نیز محصولات عاری از شکر هم عرضه می‌شود.

 


۲- Cremeria Milano


از معروف‌ترین بستنی فروش‌های ترکیه که چندین شعبه در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه دارد و به دست خانواده ایتالیایی بنوچی تاسیس شده است. ایتالیایی‌ها که به بستنی‌هایشان معروف هستند، در این فروشگاه‌ها نیز همچون خاک ایتالیا دو نوع بستنی مختلف سرو می‌کنند. یکی بستنی‌های جلاتو که با شیر، تخم مرغ و خامه درست می‌شود و بیشتر در شمال ایتالیا رواج دارد و البته سوربتو که به وسیله آب، شکر و انواع میوه‌ها تهیه می‌شود.

 

بهترین کافه‌های استانبول برای خوردن صبحانه‌ی دل‌انگیز ترکی

 

 

Cremeria Milano

 


شعبات مختلف این بستنی فروشی، عموما با دکور شکل چوب خود در شهر مشخصند و در بیشتر مواقع شامل مغازه‌های نسبتا کوچکی می‌شوند که چندین میز مختلف در محیط روباز و در داخل سالن خود دارند.

 


۳- Dondurmacı Ali Usta


مغازه اوستا علی از سال ۱۹۶۹ در این شهر بستنی سرو می‌کند و احتمالا به همین دلیل است که شما هر موقع به این مکان بروید با انبوهی از جمعیت مواجه خواهید شد. در واقع شاید کیفیت دو مغازه‌ای که پیشتر معرفی کردیم بالاتر از این مکان باشد، اما معروفیت این مکان فراتر از همه‌ی مغازه‌هایی است که در این لیست می‌آوریم. یک بستنی‌ فروشی کاملا کلاسیک که انواع طعم‌های مختلف را از میوه‌هایی همچون طالبی و توت فرنگی تا طعم‌هایی مثل قهوه و عسل را اسکوپ می‌کند. اوستا علی هم همچون بسیاری بستنی فروشی‌های استانبول، سالن کوچکی دارد که شامل چند میز محدود می‌شود، اما در محوطه روباز تعداد زیادی صندلی و میز دارد.

 

 

Dondurmacı Ali Usta

 


۴- Dondurmacci


Dondurmacci یک بستنی فروشی ویژه در استانبول به شمار می‌رود. یک مکان بسیار شیک و شاد که با دکور صورتی سفید و یک ارابه‌ی نمادین در بیرونش نظرها را به خود جلب می‌کند. با این حال چیز ارزشمندی که در مورد این مغازه وجود دارد، ارائه بستنی‌هایی طبیعی بدون افزودنی‌ است و تمام محصولاتی که درآن به فروش می‌رود به وسیله مواد طبیعی از جمله انواع میوه و یا قهوه، عسل و ... طعم گرفته‌اند. این شیوه کار و ایده‌آل گرایی Dondurmacci باعث شده که حتی اگر زمستان هم به این مکان مراجعه کنید، با انبوهی از جمعیت مواجه خواهید شد که برای تهیه بستنی به آن مراجعه کرده‌اند.

 

 

Dondurmacci

 


۵- Eataly


اولین شعبه این رستوران ابتدا در ایتالیا، سپس در آمرکیا و بعد دبی بازگشایی شد و استانبول چهارمین مقصد آن به شمار می‌رفت. مسلما بخش قابل توجهی از این مکان صرف پخت غذاهای ایتالیایی می‌شود، اما به هیچ وجه نباید بخش بستنی‌های آن را نادیده گرفت، جایی که دو نوع بستنی مختلف را می‌توانید سفارش دهید. بستنی‌هایی که بخشی از یک غذای کامل به حساب آمده و در آن از انواع نان، خشک‌بار یا دیگر مواد اولیه استفاده می‌شود و با دسرهای بستنی که به بهترین شکل ممکن و با کیفیتی مثال زدنی در این مکان تهیه می‌گردند.

 

در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید

 

 

Eataly

 


۶- Girandola


بستنی فروشی‌های ایتالیایی نه تنها در استانبول بلکه در تمام دنیا بهترین هستند و اگر ما بخواهیم این لیست را ادامه دهیم، از حالا به بعد تنها باید از مغازه‌ها و رستوران‌های ایتالیایی استانبول بگوییم و بس. Girandola نیز یکی دیگر از بهترین‌های شهر است. بیش از ۸۰ نوع بستنی مختلف با طعم‌های متفاوت در این مکان تهیه می‌شود که شامل چند نوع بدون شکر برای افرادی است که مشکل قند دارند. استفاده از مواد اولیه طبیعی و کیفیت بالای محصولات Girandola، از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این مکان محسوب می‌شود.

 

 

Girandola

 

۰۵ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: