خوشمزه‌ترین صبحانه‌ی گرجی را فقط در این ۵ کافه باتومی بخورید

جاذبه‌های گردشگری باتومی
خوشمزه‌ترین صبحانه‌ی گرجی را فقط در این ۵ کافه باتومی بخورید

شهر بندری کشور گرجستان که بعد از تفلیس توریستی‌ترین شهر این کشور به حساب می‌آید به دلیل زیبایی‌های طبیعی و تاریخی‌اش سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. این شهر که شهر کافه‌ها و رستوران‌های باصفای کوچک است پر از حس و حال‌های خوب برای گرفتن انرژی مثبت است. در سفر با تور گرجستان به باتومی اگر می‌خواهید یک صبح دل‌انگیز را آغاز کنید همراه ما باشید تا ۵ نقطه‌ی شگفت‌انگیز این شهر برای نوش جان کردن بهترین صبحانه‌های گرجستانی را خدمتتان معرفی کنیم.

 

باتومی؛ نوار سبز دریای سیاه

 


۱- کافه‌ی Chocolate coffee-room


یکی از معروف‌ترین جاهایی که می‌توانید برای نوش جان کردن صبحانه به آن بروید همین کافه است. کافه‌ای که از ساعت ۸ صبح کارش را آغاز می‌کند و به عصر نرسیده درهایش را می‌بندد تا دوباره برای فردا آماده شود. در این کافه می‌توانید ماست محلی را به همراه نان‌های سنتی به عنوان صبحان نوش جان کنید. همچنین املت‌های آن که با تخم‌مرغ‌های رسمی درست می‌شوند از دیگر صبحانه‌های معروف آن است. البته اگر چربی و گلسترول یا به طور کلی پرهیز غذایی دارید اصلا نگران نباشید. چرا که این کافه منوی کاملی برای صبحانه دارد تا بتواند سلیقه‌های متعددی از مشتریانش را پوشش بدهد. همچنین اگر اهل پاستاها و سالادها هستید در این کافه انواع آنها سرو می‌شوند.

 

 

Chocolate coffee

 


آدرس: باتومی، خیابان ممد آباشیدزده ۱۳

 


۲- کافه‌ی Tangerine


کافه‌ای مدرن و شیک که سه مدل صبحانه در آن سرو می‌شود. صبحانه‌هایی نسبتا ارزان اما مقوی و خوشمزه. چرا که از مواد تازه تهیه می‌شوند. یکی از مهروف‌ترین صبحانه‌های این کافه سالاد ماهی سالمون است که از ترکیب انواع سبزیجات معطر و کاهو به دست می‌آید که ماهی سالمون نیز در آن وجود دارد. این کافه همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب درهایش به روی مشتریانش باز است و از آنها با روی باز استقبال می‌کند.

 

 مشهورترین کافه‌های باتومی؛ شهر بندری و ساحلی گرجستان

 

 

کافه‌ی Tangerine

 


آدرس: باتومی، خیابان کوبالادزه ۴

 


۳- کافه Gardens


اگر در یک روز گرم بهاری و یا پاییزی هوس کردید یک صبحانه‌ی مفصل و جانانه در باتومی نوش جان کنید باید به این کافه بروید. کافه‌ای که فضایی آزاد و زیبا دارد برای نشستن و با بهترین صبحانه‌های ترکیبی بین‌المللی و بومی از مهمانانش پذیرایی می‌کند. قیمت صبحانه‌های این کافه بسیار مناسب است و اگر در یک سفر اقتصادی با بودجه‌ای کم به باتومی رفته‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این کافه سری بزنید. درهای این کافه همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب به روی مشتریانش باز است.

 

 

کافه Gardens

 


آدرس: باتومی، داخل پارک کنار خیابان روستاولی

 


۴- کافه Costi Gastrobar


این کافه توسط یک خانواده‌ی روسی تبار اداره می‌شود که سال‌هاست در باتومی زندگی می‌کنند. کافه‌ای دنج که منوهای ترکیبی جالبی دارد و از گردشگران شهر باتومی با وجود سرد بودن روسی تبارها به گرمی استقبال می‌کنند. قیمت صبحانه‌های این کافه از یک و نیم دلار آغار می‌شود و تا ۱۰ دلار ادامه پیدا می‌کند. درهای این کافه همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱ نیمه شب به روی مشتریانش باز است.

 

 ۱۰ غذای خوشمزه گرجستان که طرفداران جهانی دارد 

 

 

کافه Costi Gastrobar

 


آدرس: باتومی، خیابان احمد ملاشویلی ۵/۱۶

 


۵- کافه La Brioche


در میدان پیئازای شهر باتومی کافه‌ای وجود دارد که فضای آزادش یکی از محبوب‌ترین فضاهای شهر باتومی است. کافه‌ای که به سبک کافه‌های مشهور ایتالیایی طراحی و تزئین شده است و با انواع دسرها و غذاها و نوشیدنی‌های ایتالیایی از مهمانانش پذیرایی می‌کند. درهای این کافه همه روزه از ساعت ۱۰ صبح به روی مشتریانش باز می‌شود و تا پاسی از شب از آنها با انواع پنکیک‌ها و پاستاها و پیتزاها پذیرایی می‌کند. در سفرتان با تور باتومی اگر قیمت وعده‌های غذایی که نوش جان می‌کنید چندان برایتان اهمیت ندارد و در یک سفر صرفه‌جویانه و اقتصادی به باتومی سفر نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما نه تنها برای میل کردن وعده‌ی غذایی صبحانه بلکه برای دیگر وعده‌ها نیز به این کافه سری بزنید.

 

 

کافه La Brioche

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: