۵ گالری برتر دبی؛ بهترین پیشنهاد به عاشقان هنر مدرن

جاذبه‌های گردشگری دبی
۵ گالری برتر دبی؛ بهترین پیشنهاد به عاشقان هنر مدرن

مسئولان دبی در سال‌های اخیر جدا از ساخت هتل‌های مدرن و فروشگاه‌های پر زرق و برق، مراکز هنری بسیاری نیزدر شهر بنا کرده‌اند تا این شهر را از یک حالت یک بعدی خارج کرده و به پایگاهی بزرگ و مدرن از تمام جهات در منطقه بدل نمایند. در این بین چند گالری بسیار عالی برای هنرهای مدرن وجود دارد که حتما در سفر با تور دبی  به دیدن آثار و اجراهای جذاب این گالری‌ها بروید و قطعه‌ای هنری برای خود تهیه کرده به خانه ببرید.
اگر قصد چنین کاری دارید، بد نیست به پیشنهادات ما در این باره نگاهی بندازید؛

 

راهنمای سفر ۴ روزه به دبی؛ شهر هیجان تفریح در شن‌های صحرا و آبی دریا

 


۱- Mottahedan Projects


این گالری بسیار جذاب به دست محمد متحدان و در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است. او که از کلکسیونرهای آثار مدرن بود با ساخت این گالری سعی بر پیش‌برد کارهای خود در قالبی عمومی‌تر داشت و در این سال‌ها نیز هر دوره کار آثار موجود در گالری را گسترش داده و به غنای آن افزوده است.

 

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی دبی که شما را علاقه‌مند به این شهر می‌کند

 

 

 Mottahedan Projects

 


ایجاد ارتباط بین هنرمند و مردم، ساخت فضایی برای ارائه آثار و فروش آن‌ها و در نهایت درگیر کردن هنرمندان در ساختار گالری، ایده‌ی جذابی بوده که در نهایت Mottahedan Projects را به یکی از مهم‌ترین گالری‌های تاثیر گذار در خاور میانه بدل کرده است. تعداد زیادی آثار ایرانی نیز به طور دوره‌ای در این گالری به نمایش در می‌آیند.

 


۲- Artspace


آرت‌اسپیس از سال ۲۰۰۳ کار خود را آغاز کرده و بیشتر هم و غم خود را بر روی آثار خاورمیانه‌ای قرار داده است. امکانات بسیار خوبی نیز برای هنرمندان، معماران و طراحان در نظر گرفته و به صورت دوره‌ای جدا از فروش آثار در نمایشگاه‌های موقت، حراجی‌های جذاب و بزرگی نیز برگزار می‌کند. هنرمندان بیشماری اغلب از کشورهای عربی در این مکان نمایشگاه‌های بسیار باشکوهی را راه‌اندازی کرده‌‌اند و همین که عموما تنها آثار هنرمندان برجسته در آن به نمایش در می‌آید، یعنی نمی‌توان با مبالغ معمول چیزی از آن تهیه کرد و بیشتر به درد گشت و گذار و دیدن این آثار شگرف می‌خورد.

 

به دبی سفر کنید و به دیدن موزه‌ی لوور فرانسه بروید!

 

 

 Artspace

 


۳- Cuadro Fine Art Gallery


این گالری که در سال ۲۰۰۸ و در مرکز تجاری دبی افتتاح شد، خیلی سریع به یکی از مهم‌ترین گالری‌های هنری منطقه بدل گشت. سیاست‌گذاری کلی این مرکز بر روی چهار اصل استوار است: نمایشگاه‌ها، آموزش، میزبانی همیشگی آثار مهم و مشاوره برای خرید آثار هنری. در واقع اگر شما کلکسیونر آثار هنری در هر قطعی و با هر میزان بودجه‌ای باشید، هم در این مکان برای شما اثری برای خرید وجود خواهد داشت و هم اینکه با مشاوران برجسته آن می‌توانید مسیر بهتری برای جمع آوری آثار به دست بیاورید.
نمایش دوره‌ای آثار هنرمندان متفاوت و کم‌تر معروف، فرصتی ایده‌آل در Cuadro برای هنرمندان و خریداران ایجاد می‌کند که یکی آثار خود را معرفی کند و یکی با هزینه‌ای نه چندان زیاد به خرید اثری ارزشمند دست یابد.

 

جاذبه‌های گردشگری رایگان دبی

 

 

Cuadro Fine Art Gallery

 


۴- Lawrie Shabibi


اگر چه در ابتدا قرار بود تنها بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر باشد، اما در نهایت خود به گالری مهمی در شهر بدل شد که در ادامه به میزبانی برنامه‌های مهمی همچون PULSE New York یا نمایشگاه بین‌المللی آثار استانبول دست پیدا کرد. مهم‌ترین تفاوت این گالری با دیگر مراکزی که از آن‌ها اسم بردیم در بین‌المللی بودن آثار نمایش داده شده در آن است. در واقع اصراری بر شرقی بودن آقار در آن نیست و از همه‌ جای دنیا شانسی برای حضور درآن وجود دارد.

 

 

Lawrie Shabibi

 


بسیاری از هنرمندان با استعداد با حضور در آن به معروفیت رسیدند و بسیاری از خریداران نیز قبل از این معروفیت، بعضی کارهایشان را با قیمتی نسبتا پایین خریداری کردند. به طور کلی اگر حتی علاقه‌مند به دیدن آثار هنری از هنرمندان نوظهور هستید، Lawrie Shabibi انتخاب شایسته‌ای برای شما خواهد بود و بدون شک می‌تواند نظرتان را جلب کند.

 


۵- Art Sawa


این گالری جذاب بیشتر به درد هنرمندان جوانی می‌خورد که می‌خواهند افقی بهتر در پیش پای خود ببینند. با رفتن به این گالری درک بهتری از آثار استفاده شده در محیط‌های شهری خواهید داشت. در واقع اصل فلسفه ساخت این مرکز به دست عامل مکاوی به این دلیل بوده تا هنرمندان شرقی با ایده‌های مختلف از کشورهای مختلف را به دبی بیاورد و آثار آن‌ها را در این نمایشگاه به مردم و البته مسئولان شهری نشان دهد.

 

 

Art Sawa

 


تعداد زیادی از این آثار یا در نمایشگاه‌های دوره‌ای به فروش می‌روند یا اینکه از طریق مقامات شهری برای اجرا در سطح شهر برگزیده می‌شوند دیدن از این نمایشگاه‌های بسیار جذاب، تجربه‌ای فراموش نشدنی برای هر عاشق هنری خواهد بود، سراسر امید در کمای زیبایی برای آثاری از هنرمندان نوظهور.

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران

Maryamnaz fallahi

Dear sir Do you have any exebition resently that a person can attent in n
قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: