شب‌گردی زیر سقف باتومی؛ شهر ستاره‌های پر فروغ گرجستان

جاذبه‌های گردشگری باتومی
شب‌گردی زیر سقف باتومی؛ شهر ستاره‌های پر فروغ گرجستان

باتومی شهر بندری گرجستان سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. شهری زیبا و دلفریب، شهر اسکله‌ها، شهر ارتفاعات و شهر ستاره‌های روشن است اینجا. شهری که پر از کافه‌ها و رستوران‌ها و مکان‌های دیگر رخدادهای دورهمی است. در سفرتان با تور گرجستان به باتومی اگر می‌خواهید این شهر را در شب‌هایش کشف کنید و بشناسید همراه ما باشید تا در یک شب‌گردی مکان‌هایی که می‌توانید به آن سر بزنید را خدمتتان معرفی کنیم. مکان‌هایی که در شب‌ها زیباتر از روزها هستند و بیشتر گردشگران پس از غروب آفتاب تمایل به دیدن آنها دارند.

 

باتومی؛ نوار سبز دریای سیاه

 


۱- تماشای غروب آفتاب در بندر باتومی


اگر آدم گذشته‌گرا و اهل مرور کردن خاطره‌ها هستید، اگر اهل دیدن و تماشا کردن هستید، اگر در سفرتان به کشور گرجستان می‌خواهید حال و هوایی رمانتیک پیدا کنید و اگر می‌خواهید رقص نور روی تلالو آب به هنگام آخرین تابش‌ها را ببینید به شما پیشنهاد می‌کنیم به سکوها و موج‌شکن‌های موجود در این شهر بروید و این منظره‌ی بی‌نظیر را تماشا کنید. در سفرتان به باتومی قطعا این تصویر یکی از تصویرهای فراموش ناشدنی خواهد بود.

 

 ۶ جاذبه‌ی گردشگری باتومی که باید ببینید 

 

 

بندر باتومی

 


۲- تماشای باتومی از ارتفاع ۲۵۰ متری


تله‌کابین آرگوی این شهر همه روزه تعداد زیادی از شهروندان و گردشگران این شهر را به ارتفاع ۲۵۰ متری می‌برد تا برای آنها در این ارتفاع از شهر و زیبایی‌هایش خاطره بسازد. در این ارتفاع می‌توانید غروب خورشید را به نظاره بنشینید و یا سوسو زدن چراغ‌ها را ببینید و از شب‌گردی‌تان لذت ببرید.

 

 آرگو؛ تله‌کابینی برای تماشای باتومی زیبا از ارتفاع 

 

 

تله کابین آرگو

 


۳- دوچرخه‌سواری در نوار ساحلی و بلوار باتومی


یکی از تفریحات هیجان‌انگیزی که در این شهر می‌توانید انجام بدهید دوچرخه سواری است. در بخش‌های مختلف این شهر مکان‌هایی برای اجاره کردن دوچرخه جهت سوار شدن تاسیس شده است. یکی از بهترین این مکان‌ها بلوار باتومی است. در این بلوار می‌توانید به هنگام خنکی هوا یعنی شب، در کنار دریا و ساحل رکاب بزنید و نسیم خنک هوا را روی پوست خود احساس کنید.

 

 کارهایی که در روزهای سفر خود به باتومی باید انجام دهید 

 

 

ساحل باتومی

 


۴- بازدید از برج ۱۴۵ متری الفبا باتومی


برجی که در نزدیکی بندر باتومی قرار دارد و با نورپردازی زیبایش در شب یکی از دیدنی‌ترین سازه‌های این شهر به حساب می‌آید. در سفرتان به باتومی به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به دیدن این برج بروید و سپس در یکی از کافه‌ها و رستوران‌های طبقات فوقانیش ساکن شوید تا این شانس را داشته باشید باتومی را از ارتفاع نگاه کنید. این برج به دلیل آنکه ۳۳ حرف گرجی بر روی آن انداخته شده است به برج الفبا معروف است.

 

 مشهورترین کافه‌های باتومی؛ شهر بندری و ساحلی گرجستان 

 

 

برج الفبا باتومی

 


۵- بازدید از پارک میرکل باتومی


میرکل پارکی زیباست که برخی از جاذبه‌های این شهر مانند برج الفبا را در خود جای‌ داده است. در سفرتان به باتومی اگر قصد قدم‌زنی و گشت و گذار دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این پارک بروید و در طول پیاده‌راه‌های آن ساعت‌ها قدم بزنید. این پارک در برخی شب‌های سال میزبان فستیوال‌ها و جشن‌ها از جمله جشن‌های موسیقیایی است.

 

دیدنی‌های پارک معجزه‌ی باتومی را از دست ندهید

 

 

پارک باتومی

 


۶- تماشای مجسمه‌های علی و نینو در باتومی


مجسمه‌هایی که به مجسمه‌های عشق در کشور گرجستان معروف هستند و در شب‌ها با نورپردازی زیبایشان جلوه‌ای خاص می‌یابند. علی و نینو یادآور رمانی هستند که در ۱۹۳۰ به نگارش درآمده است. این دو مجسمه هر ده دیقه یک بار به یکدیگر نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند تا در نهایت با هم یکی ‌شوند. علی و نینو در پارک میراکل باتومی قرار دارند.

 

 ۱۰ تفریح توریستی که باید در باتومی انجام دهید 

 

 

باتومی

 


۷- بازدید از میدان اروپا در باتومی


میدان اروپا مهمترین میدان شهر باتومی است که وسط آن مجسمه‌ی یک زن با تاج و گردنبندی طلایی قرار دارد. شب‌ها قدم‌زدن دور و اطراف این میدان یکی از تفریحات و گردش‌های پرطرفدار گردشگران شهر باتومی به حساب می‌آید. این میدان ظرفیتی به اندازه‌ی 50 هزار نفر دارد و در بعضی شب‌ها رویدادهای جالب از جمله کنسرت در آن برپا می‌شود.

 

 

میدان اروپای باتومی

 


۸- شب‌گردی در کافه‌ها و رستوران‌های باتومی


این شهر بندری یکی از بهترین شهرهای کشور گرجستان از حیث داشتن کافه‌ها و رستوران‌های درجه یک است. کافه‌ها و رستوران‌های دنج که بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها را با قیمیت‌هایی ارزان به شما عرضه می‌کنند. حیف است شما در باتومی باشید و شب‌های خود را در این کافه ‌ها و رستوران‌ها نگذرانید.

 

رستوران‌های لوکس و معروف باتومی، شهر ساحل‌های سپید گرجستان

 

 

کافه‌ها و رستوران‌های باتومی

 


۹- خرید از مرکزخریدها و بازارهای باتومی


بازدید از مرکزخریدهای این شهر در شب‌ها یک تجربه‎‌ی ویژه است. چرا که مرکزخریدهای این شهر در شب‌ها شور و حرارت دیگری پیدا می‌کند و تعداد زیادی از گردشگران تور باتومی و شهروندان به آن می‌آیند. نمی‌شود کسی به باتومی بیاید و دست خالی از آن بازگردد. بنابراین در سفرتان به این شهر حداقل یکی از شب‌هایتان را به گشت و گذار در مرکزخریدهایش اختصاص بدهید.

 

 معتبرترین فروشگاه‌های باتومی؛ شهر ساحلی و بندری گرجستان 

 

 

 بازارهای باتومی

۲۶ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: