فستیوال دیزنی دبی؛ زمان سفر با کودکان به دنیای انیمیشن‌ها

جاذبه‌های گردشگری دبی
فستیوال دیزنی دبی؛ زمان سفر با کودکان به دنیای انیمیشن‌ها

دبی انواع و اقسام پارک‌های متنوع دارد که هر کدام تمی خاص به خود را دارند. از پارک بالیوودی تا موشن پارک که شرکت‌های فیلم‌سازی مختلف را در کنار هم گرد آورده است. با این وجود همیشه جای خالی یک دیزنی ورلد در این شهر ساحلی خالی است، مخصوصا اینکه نمونه‌ای از پارک‌های مخصوص کمپانی دیزنی که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد، در اطراف ایران وجود ندارد. با تمام این تفاسیر، بهترین زمان ممکن برای سفر با تور دبی و تجربه چند روز فوق‌العاده، با تم سرزمین‌های رویایی دیزنی، چند روز ماه آوریل هر سال است که یک فستیوال بزرگ از این شرکت در دبی برپا شده و پای تمام شخصیت‌های آن به این شهر باز می‌شود.

 

پارک بازی موشن‌گیت دبی؛ یک تفریح هیجان‌انگیز خانوادگی

 

فستیوال جادویی دیزنی

 

امسال نیز همچون چند سال گذشته در ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) به مدت سه روز این فستیوال بزرگ و باشکوه برگزار شده و شما شاهد برنامه‌های متنوعی خواهید بود که پای بزرگان دیزنی را به سواحل خلیج فارس باز می‌کند.

 

 نگاهی به اولین تم‌پارک بالیوودی دنیا در دبی

 

 

فستیوال جادویی دیزنی

 


این فستیوال به واسطه حضور گسترده دیزنی، شامل پنل‌های متنوعی از شرکت‌های مختلف که زیر مجموعه یا همکار دیزنی نیز می‌شوند خواهد بود. برای مثال نشنال جئوگرافی، دریم ورک و فیسبوک نیز پنل‌هایی برپا خواهند کرد و برنامه‌های مخصوص به خود را که عموما مخصوص به نوجوانان خواهد بود به این محل می‌آورند. هر کدام از این شرکت‌های کارگاه‌های آموزشی نیز برپا می‌کنند که جدا از برنامه‌های تفریحی، آن‌ها که قصد ورود به بازار بزرگ سرگرمی را دارند نیز از این فرصت استفاده کرده، از دانش بین‌المللی آن‌ها بهره ببرند.

 

 دبی کیدزانیا؛ پارک بازی کودکان در دنیای بزرگ‌ترها 

 

 

فستیوال جادویی دیزنی

 


برنامه امسال دیزنی در Dubai Design District برگزار می‌شود. مکانی بسیار عالی که باعث شده امسال تعداد افراد مهم‌تری به این فستیوال بیایند. یکی از عوامل دیزنی در این مورد گفته: " سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ انیماتور، بازیگر و دست‌اندرکاران زیادی در بخش‌های مختلف همراه ما به امارات آمدند، اما امسال حدود بیست نفر از برجسته‌ترین عوامل بین‌المللی به دبی می‌آیند تا قدمی رو به جلو در این عرصه برداشته شود."

 

در لگولند دبی هیجانی تکرارنشدنی را با فرزندانتان تجربه کنید

 

 

فستیوال دیزنی

 


در میان پنل‌های معرفی شده برای انیمیشن‌ها و آثار مهم دیزنی، تا به این جای کار موانا، زوتوپیا، بیگ هیرو ۶، ریو، عصر یخبندان و البته رالف خراب کار جدید تایید شده اما مطمئنا آثار بسیار بیشتری پنل‌های مختلف در این فستیوال برگزار می‌کنند و همچنین در رژه و برنامه‌های تفریحی آثار بسیار بیشتری خواهید دید، مخصوصا از آیکون‌های دیزنی همچین میکی و موس و دوستانش و البته جنگ ستارگان که حالا جزو مهم‌ترین آثار دیزنی محسوب می‌شود. در مورد پنل‌های اصلی البته انیماتورهای مطرح هر کدام به دبی می‌آیند که فرصتی مناسب برای انیماتورها خواهد بود تا بتوانند در کلاس‌های توجیهی آن‌ها شرکت کنند. اگر هم بخواهیم جذابیت کار را بالا ببریم باید بگوییم که برنامه‌هایی برای کونگ فو پاندای جدید، راپونزل جدید و البته چطور اژدهات رو آموزش بدی جدید نیز در نظر گرفته شده و فیلم جدید جنگ ستارگان، یعنی سولو نیز با بعضی عواملش به دبی می‌آید.

 

 هاب‌زیرو دبی؛ بهشت بازی‌های رایانه‌ای برای نوجوانان 

 

 

 دیزنی

 


هزینه‌ی نسبتا زیاد ورود به فستیوال دیزنی تنها بابت کارگاه‌های آموزشی آن نیست بلکه برنامه‌های متنوع تفریحی و باشکوه آن است که اصل هزینه را برای شما در بر خواهد داشت و البته مهم‌ترین دلیلی که به صورت خانوادگی روزی رویایی را پشت سر بگذارید. در این مراسم باید به ازای هر نفر برای سه روز ۲۲۰ دلار یا ۸۰۸ درهم پرداخت کنید و اگر بلیط VIP برا یتمام جایگاه‌ها را در نظر داشته باشید این رقم را باید به ۴۵۰ دلار یا ۱۶۵۲ درهم برسانید. از جمله امکاناتی که به واسطه بلیط ورودی برای شما در نظر گرفته می‌شود حضور در تمامی برنامه‌ها و پنل‌ها (به شرط رسیدن به محل قبل از پر شدن جایگاه‌ها) و همچنین حضور در تمامی اجارهای موجود در فستیوال است. دخترها می‌توانند آرایش مخصوص پرنسس‌های دیزنی را تجربه کنند و پسرها نیز خود را شبیه شخصیت‌های مرد دنیای دیزنی کنند. رژه‌های متنوعی نیز برگزار خواهد شد که احتمالا نه به اندازه دیزنی ورد اما شلوغ و پر سر و صدا خواهد بود.

 

 ماجراجویی در دل پارک‌های Garden Glow دبی 

 

 

دیزنی

 


در نهایت باید در نظر گرفت که فستیوال دیزنی در دبی، در کنار بخش‌های جذاب تفریحی که بسیار متنوع و شاد خواهد بود و برای بچه‌ها روزی فراموش نشدنی را رقم خواهد زد، اما در عین حال برای آن‌ها که در دنیای انیمیشن‌های حضور دارند و قصد دارند از دانش جهانی بهره ببرند نیز چیزهای زیادی دارد که می‌توانند با سفر به دبی و شرکت در این گردهمایی با شکوه از آن بهره ببرند.

۰۸ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران