۷ تفریح شبانه در استانبول که نباید از دست بدهید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۷ تفریح شبانه در استانبول که نباید از دست بدهید

 با تور استانبول  به شهری سفر می‌کنید که در دو قاره‌ی جهان جای دارد و یکی از زیباترین شهرهای جهان برای گذراندن تعطیلات است. این شهر که شهر تفریحات هیجان‌انگیز، بازدیدهای تاریخی، رستوران‌های درجه یک دنیا و هتل‌های پر امکانات است همه ساله در فصل‌های مختلف گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. گردشگرانی از سراسر دنیا. در سفرتان به استانبول اگر به دنبال شب‌های فراموش ناشدنی هستید همراه ما باشید تا در یک گشت و گذار شبانه تفریحات شبانه‌ی این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.

 

۷ دلیل مهم که چرا باید به استانبول سفر کنید

 


۱- بازدید از تنگه‌ی بسفر


بسفر یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استانبول است. تنگه‌ای که خط جدایش دو قاره‌ی اروپا و آسیا در این شهر است. این تنگه روزها زیبایی خاص خودش را دارد اما شب‌ها با نورپردازی‌های خارق‌العاده از چراغ‌های قایق‌ها و کشتی‌هایی که در آن آمد و شد می‌کنند و چراغ‌های مغازه‌ها و رستوران‌های دور و اطرافش حالتی اعجاب‌انگیز به خودش می‎گیرند. این تنگه و زیبایی‌اش در بافت فکری مردم استانبول جایگاه ویژه‌ای دارد. به طوریکه در شعر و ادبیات عاشقانه‌ی نویسندگان ترک زبان بارها متبلور شده است. اگر برای یک سفر عاشقانه به استانبول سفر کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ساعاتی چند از یک شب سفرتان را در این تنگه و زیبایی‌هایش سپری کنید.

 

استانبول را پیش از تجربه‌ی تفریح‌های دریایی تنگه‌ی بسفر ترک نکنید

 

 

تنگه‌ی بسفر

 


۲- شهربازی‌های هیجان‌انگیز استانبول


استانبول شهربازی‌های معروف و درجه یک کم ندارد. شهربازی‌هایی که هم برای تفریح در یک سفر خانوادگی مناسب هستند و هم برای تفریح در یک سفر جوانانه و مجردی. این شهر از سال ۲۰۰۴ به بعد که بیشتر منابع و وقتش را صرف توریست‌ها کرد شهربازی‌هایی نظیر ویالند، ویا سی تما پراک و لونا بوستانسی را تأسیس کرد تا بتواند بهترین ترن‌ها و رنجرها و چرخ و فلک‌های دنیا را در آنها گردآوری کند. یکی از بهترین تفریحاتی که در شب‌های این شهر می‌توانید انجام بدهید رفتن به شهربازی‌های آن است.

 

شهربازی‌‌های جذاب استانبول که بازی در آن را نباید از دست داد

 

 

شهربازی‌های استانبول

 


۳- بازدید از پل گالاتا


صف منظمی از صیادان خیس و در آب مانده در کنار صیدهای در تور مانده، تصویری‌ست که پل گالاتا به شما ارائه می‌دهد. جاییکه یکی از تاریخی‌ترین پل‌های استانبول است و اگر سرتان را از آب برگیرید و بالا بیاورید می‌توانید به طور همزمان دو قاره‌ی آسیا و اروپا را از چشم‌اندازی که این پل بهتان ارائه می‌دهد مشاهده کنید. رستوران‌های حوالی این پل بهترین و تازه‌ترین غذاهای دریای استانبول را طبخ می‌کنند.

 

گردش در گالاتای استانبول؛ محله‌ای با کافه‌‌ها و مغازه‌های جذاب

 

 

پل گالاتا

 


۴- صرف شام در کروزهای بسفر


یکی از خاطره‌انگیزترین تفریحاتی که در این شهر می‌توانید انجام بدهید آن است که شب سوار کروزهای تنگه‌ی بسفر بشوید و این تنگه را با کشتی کشف کنید. کروزهای این تنگه در این ساعات خوشمزه‌ترین شام‌ها را برای شما طبخ می‌کنند تا خاطره‌ای جاودانه از مزه‌های این شهر برای شما خلق کنند.

 

۶ رستوران لوکس و دیدنی استانبول به انتخاب نشریه گاردین

 

 

کروزهای بسفر

 


۵- قدم‌زدن در خیابان تکسیم


تکسیم یکی از معروف‌ترین و زیباترین خیابان‌های استانبول است که از غروب آفتاب به بعد حیات ویژه‌ای می‌گیرد. حیاتی که شهروندان و گردشگران استانبول به آن می‌دهند. شب‌ها؛ بوتیک‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های این خیابان مملو از مشتریانی می‌شوند که آمده‎‌اند شب‌گردی کنند. زمستان و تابستان هم ندارد. این خیابان همیشه با مردمانی که در آن درحال قدم زدن هستند حیات پیدا می‌کند. در سفرتان به استانبول به شما پیشنهاد می‎کنیم یک شب در طول این خیابان پر رنگ و راز قدم بزنید و از غذاهای خیابانی آن نوش جان کنید.

 

۸ تفریح گردشگری ناب برای بازدید از خیابان تکسیم استانبول

 

 

خیابان تکسیم

 


۶- خرید از مرکزخریدهای پرشمار استانبول


استانبول شهر خریدها و مرکزخریدهاست. این شهر پر از بازار و مرکزخرید است. به طوریکه در هر خیابان این شهر حداقل می‌توانید یک مرکزخرید پیدا کنید. مرکزخریدهایی که از صبح تا نیمه‌های شب درب‌هایشان به روی مشتریان باز است و با انواع تخفیفات و کالاهای لوکس و برند از آنها پذیرایی می‌کنند. پس از غروب آفتاب و پس از آنکه روزتان را به بازدید از زیبایی‌ها و اماکن تاریخی و تفریحی این شهر سپری کرده‌اید بهترین فرصت است به مرکزخریدها بروید و سوغاتی بخرید.

 

در استانبول اگر خرید هم ندارید این پاساژها را از دست ندهید!

 

 

مرکزخرید استانبول

 


۷- گذراندن زمان در کافه‌‌های شبانه‌ی استانبول


استانبول در دل شب‌ها با کافه‌هایش جان می‌گیرد. کافه‌هایی که می‌توان در آنها انواع موسیقی‌های پاپ و راک و جاز و بلوز و هیپ‌هاپ را شنید و انواع دورهمی‌ها را تجربه کرد. کافه‌هایی که خواب و خستگی را از چشم و تن گردشگران و مردمان شهر دور می‌کنند و آنها را در سیاهی و سکوت شب به روشنایی و صدای خودشان می‌کشانند. رینا، بابل و آنجلیکا از معروف‌ترین آنها در این شهر هستند.

 

زندگی شبانه‌ی استانبول را در مشهورترین کلاب‌های شهر تجربه کنید

 

 

کلاب‌های شبانه‌ی استانبول

۰۶ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران