۶ پارک دیدنی استانبول که رفتن به آنجا حال شما را خوب می‌کند

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۶ پارک دیدنی استانبول که رفتن به آنجا حال شما را خوب می‌کند

در طول سفرتان به ترکیه و همراهی با تور استانبول اگر از پشت هم بازدید کردن اماکن تاریخی و بازارها و موزه‌ها خسته شده‌اید وقت آن است به جاهایی دیگر پناه ببرید. جاهایی سرسبز که انرژی‌تان را دوباره به شما بازگردانند و آماده‌تان کنند برای کشف دوباره و بیشتر این شهر. جای‌جای استانبول را پارک‌های قدیمی با درخت‌های کهن‌سال و سر به فلک کشیده و پارک‌های مدرن با آبنماها و گلکاری‌های زیبا پر کرده‌اند، به‌خصوص در این فصل که به مکان‌های دلربای پاییزی استانبول هم تبدیل شده‌اند. واقعیت این است که این مکان‌ها نه تنها آرامش هدیه می‌دهند بلکه با رستوران‌ها و کافه‌ها که در بعضی از آنها جای گرفته‌اند، محلی برای یک دورهمی و تفریح باشکوه هستند. این پارک‌ها غالبا در نزدیکی اماکن دیدنی این شهر قرار دارند و به شما این فرصت را می‌دهند که بعد از گشت و گذارهای گردشگرانه، سری هم به آنها بزنید تا از نو تازه شوید. اگر به دنبال شناختن بهترین پارک‌های استانبول هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا یک به یک آنها را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱-  پارک طبیعت میهرابات
در مساحتی به اندازه‌ی ۲۵ هکتار، باغ‌ها و درختان کهن‌سالی در منطقه‌ی مشرف به تنگه‌ی بسفر گرد هم آمده‌اند تا فضایی بی‌نظیر برای شما بسازند. در این پارک علاوه بر آنکه می‌شود میان راهرو درختان سَروش قدم زد، می‌شود دوچرخه‌سواری کرد و مسیرهای زیبای مخصوص به این کار را رکاب زد.

 

 

پارک میهرابات در استانبول

 

 

در این پارک رستوران‌ها و کافه‌تریاهای زیبایی وجود دارد و پیشنهاد ما این است اگر روزتان به تفریح در منطقه‌ی بسفر گذشته است، شب را به این پارک بیایید و لحظات آرامش‌بخشی را سپری کنید. این پارک چشم‌انداز زیبایی به تنگه‌ی بسفر دارد.

آدرس: استانبول، خیابان میهرابات، کانلیجا


۲- پارک اولوس
بر بلندای تپه‌ی اورتاکوی استانبول، پارکی وجود دارد که در فضایی دلنشین، منظره‌ای بی‌نظیر از تنگه‌ی تاریخی بسفر را مقابل چشمان شما قرار می‌دهد. اگر به این پارک تشریف ببرید مطمئن باشید قدم‌زدن در این پارک یکی از لذت‌بخش کارهایی‌ست که برای همیشه از سفرتان به استانبول از آن یاد خواهید کرد.

 

 

پارک اولوس در استانبول

 

عصرهای این پارک درحالیکه خورشید نارنجی شده است و کم‌کم دارد از آسمان محو می‌شود یکی از زیباترین منظره‌های غروب استانبول را رقم می‌زند.

آدرس: استانبول، اولوی، خیابان احمد عدنان سایگون ۱، محله اولوس

 


۳- پارک فنر باغچه
در کنار دریای مرمره و در منطقه‌ی آناتولی، بزرگترین پارک این منطقه واقع شده است که به آن پارک فنرباغچه می‌گویند. این پارک چشم‌اندازی زیبا از دریا در اختیار شما قرار می‌دهد و یکی از بهترین مکان‌ها برای گذراندن عصری عاشقانه در استانبول است.

 

 

پارک فنرباغچه در استانبول

 

کافه‌های این پارک در کنار مشهورترین کافه‌های استانبول  از بهترین کافه‌ها هستند که می‌توانید برای نوشیدن قهوه‌ای داغ و خیره شدن به موج‌های نرم دریایی زلال و صاف به آنجا بروید.

آدرس: استانبول، کادیکوی ۳۴۷۲۶، خیابان توریولو، محله فنرباغچه

 


۴-  پارک ییلدیز
ییلدیز پارک باشکوه شکوفه‌های بهاری‌ست. فصل بهار زیباترین فصل این پارک است که خودش جای آنکه تنها یک استراحتگاه باشد تبدیل به یک مکان گرشگری پر بازدید می‌شود. این پارک و زمین‌های سرسبز وسیعش که در محله‌ی اروپایی بشیکتاش قرارا دارد، پارک پرسه‌زدن‌های عاشقانه است.

 

 

پارک ییلدیز در استانبول

 

 

کاخ ییلدیز که عمارتی مربوط به دوره‌ی عثمانی است در بلندترین نقطه‌ی این پارک واقع شده است و همینطور کاخ جیراگان نیز در این پارک قرار دارد. و بهتر است همچون ۱۰ جاذبه‌‌ی گردشگری استانبول که نباید دینش را از دست بدهید، ببینید و به‌خاطر بسپارید

آدرس: استانبول، بشیکتاش۳۴۳۴۹، محبه ییلدیز


۵- پارک گولهانه
در کنار کاخ توپکایی ؛ نمادی از تاریخ عثمانی در استانبول ، یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های شهر استانبول واقع شده است که به درخت‌های ریشه‌دار و کهن‌سالش معروف است. این پارک زمانی باغ کاخ توپکایی بوده است. همان زمانیکه کاخ توپکایی به دست فرمانروایی عثمانی بود اما امروزه یکی از اصلی‌ترین محل‌های قرار مردم استانبول و ایونت‌های گردشگران است.

 

 

پارک گولهانه در استانبول

 

 

گولهانه به خاطر برگ‌ریزان درختانش در فصل پاییز یکی از پارک‌های پاییزی درجه یک به حساب می‌آید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است اگر فصل پاییز به استانبول رفتید حتما سری هم به این پارک بزنید و برگ‌های پاییزی درختان این پارک‌ را زیر گام‌هایتان بیاورید.

آدرس: استانبول، فاتح۳۴۱۲۲، محله کانکورتاران

 

۶- پارک امیرگان
در محله‌ی تاریخی بسفر و در وسعتی به اندازه‌ی ۴۷۰ هزار مترمربع، پارکی واقع شده است که به پارک لاله‌های رنگی معروف است. پارک امیرگان در فصل بهار سنگ‌فرش عظیمی از گل‌های لاله‌ دارد که باعث شهرت جهانی‌اش شده است. هر سال بهار فستیوال مهم گل‌های لاله در این پارک برگزار می‌شود.

 

 

پارک امیرگان در استانبول

 

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک روز شلوغ که به گردش منطقه‌ی بسفر می‌روید، بخشی از گشت و گذار خود را نیز به این پارک اختصاص بدهید. چرا را که این پارک جدای از زیبایی‌های بصری‌ گل‌ها و درختانش، عمارت‌های چوبی دیدنی‌ای نیز دارد که مربوط به قرن نوزدهم هستند.

آدرس: استانبول، شیشلی۳۴۳۹۶، حوضور

۲۴ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران