ساعات و هزینه‌ی ورودی جاذبه‌های گردشگری استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
ساعات و هزینه‌ی ورودی جاذبه‌های گردشگری استانبول

اگر چه در سال گذشته میلادی به خاطر بروز بیماری همه گیر کرونا، همه چیز به هم ریخته بود، اما آرام آرام در برخی از کشورها اوضاع در حال برگشتن به حالت عادی است. در حال حاضر یکی از سفرهایی که می‌توانید به راحتی انجام دهید، تور ترکیه و سفر به استانبول است.

جاذبه‌های گردشگری متنوعی در تور استانبول وجود دارد که حداقل چند مورد از آن‌ها را باید در سفر خود ببینید و ما در نوشته‌ی امروز یک راهنمای کلی برای ساعت فعالیت و همچنین قیمت ورودی جاذبه‌های مختلف این شهر را لیست کرده‌ایم تا در سفری که پیش رو دارید، به کارتان بیاید.

نکته: این ساعات  قیمت‌ها بر اساس آخرین آماری که مراکز رسمی در سال ۲۰۲۱ اعلام کرده‌اند نوشته شده و ممکن است در عمل بعضی از آن‌ها متفاوت باشند.

 

موزه‌ها و مراکز تاریخی

موزه مسجد ایاصوفیه: بازدید از این مکان کاملا رایگان بوده و هر روز می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید. ساعات بازدید برای عموم نیز بین ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر (از آوریل تا اکتبر ۷ بعد از ظهر) خواهد بود. در نظر داشته باشید که زمان مراسمات مذهبی، گردشگران اجازه‌ی بازدید از این مکان را نخواهند داشت.

قصر توپکاپی: این قصر همه روزه به جز پنج‌شنبه‌ها برای بازدید باز خواهد بود. برای بازدید از این محل در ماه‌های آوریل تا اکتبر باید بین ساعت ۹ صبح تا ۶:۴۵ بعد از ظهر و در ماه‌های اکتبر تا آوریل بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر مراجعه کنید. البته ورودی ۴۵ دقیقه قبل از بسته شدن درها بسته می‌شود و تنها بازدیدکنندگانی که در داخل هستند می‌توانند تا آخر وقت بمانند. قیمت بلیط ۱۰۰ لیر ورودی و بازدید از بیشتر بخش‌هاست اما برای دیدن حرم ۷۰ لیر و برای دیدن موزه ایا ایرنه نیز باید ۶۰ لیر اضافی پرداخت کنید.

 

معرفی موزه معصومیت در استانبول

آب انبار باسیلیکا: بازدید از آب انبار باسیلیکا همه روزه بین ساعات ۹ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر ممکن خواهد بود و تنها در روزهای خاص به خاطر مراسمات مذهبی، باید بعد از ساعت ۱ ظهر مراجعه کنید. بلیط ورودی به این مکان نیز ۳۰ لیر است.

موزه باستان شناسی استانبول: به غیر از دوشنبه‌ها، این موزه همه روزه باز است. ساعات فعالیت آن نیز در ماه‌های آوریل تا اکتبر بین ۹ صبح تا ۸ شب بوده و در بین ماه‌های اکتبر تا آوریل، بین ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر است. البته درهای این مکان نیز یک ساعت قبل از اتمام زمان بسته می‌شود. قیمت بلیط ورودی موزه باستان شناسی استانبول ۵۰ لیر خواهد بود.

کاخ دلما باغچه: این کاخ نیز روزهای دوشنبه بسته است اما در دیگر روزهای هفته از ۹ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر به فعالیت مشغول خواهد بود. بازدید از این مکان ۹۰ لیر برایتان هزینه در بر خواهد داشت و اگر بخواهید از حرمسرای کاخ دیدن کنید، باید ۶۰ لیر اضافی پرداخت کنید.

 

گردشی یک روزه در منطقه سلطان احمد، استانبول

برج گالاتا: این برج همه روزه باز است و از ۱۰ صبح تا پاسی از شب می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید اما برای بازدید از موزه تنها ۹:۳۰ شب فرصت دارید. بازدید از این مکان ۳۰ لیر هزینه دارد اما می‌توانید در رستوران آن نیز میز رزرو کرده و برای صرف شام یا نهار به آن‌جا مراجعه کنید.

تم پارک‌ها و مراکز تفریحی

تم پارک اسفانبول: این پارک زمستان‌ها بسته است و شما از 13 مارس می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید. اما در آن ایام همه روزه بین ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر فعال خواهد بود. بلیط ورودی این مکان نیز ۹۹ لیر است اما برای بعضی بازی‌های خاص باید مبلغی اضافی بپردازید.

دلفیناریوم استانبول: دلفیناریوم همه روزه به جز دوشنبه‌ها باز است. بلیط این مکان ۱۶۰ لیر بوده که اگر بخواهید بلیط VIP بگیرید، باید ۲۵۰ لیر پرداخت کنید. این مکان بین ساعات ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر فعالیت می‌کند.

 

مینیاتورک: سفر یک روزه به کل ترکیه

آکواریوم Sealife: این مکان بدون تعطیلی، همه روزه بین ۱۰ صبح تا ۷:۳۰ بعد از ظهر فعال است و برای بازدید از آن‌جا ۹۹ لیر باید پرداخت کنید. البته اگر بلیط خود را آنلاین تهیه کنید، این مبلغ تا ۴۹ لیر کاهش پیدا خواهد کرد.

لگولند استانبول: لگولند بین روزهای دوشنبه تا جمعه، از ۱۰ صبح تا ۹ بعد از ظهر باز است و در روزهای شنبه و یکشنبه، از ۱۰ صبح تا ۸ شب فعالیت می‌کند. بلیط ورودی این پارک ۸۰ لیر خواهد بود که بعضی از بازی‌ها و امکانات هزینه‌ی بیشتری دارند. البته فراموش نکنید که با تهیه آنلاین بلیط لگولند، می‌توانید از ۱۸ لیر تخفیف استفاده کنید.

بازارهای استانبول 

بازار بزرگ استانبول: بازار بزرگ تمام روزهای هفته به جز یکشنبه‌ها و بین ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر باز است. البته ساعاتی که نماز جمعه برگزار می‌شود نیز بازار به حالت نیمه تعطیل در می‌آید. ورودی این بازار رایگان خواهد بود.

بازار ادویه مصری‌ها: بازدید از این بازار نیز رایگان خواهد بود و شما بدون تعطیل در همه‌ی روزهای هفته بین 9 صبح تا 9 شب می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید.

۰۵ اسفند ۱۳۹۹

نظرات کاربران