ساختمان‌های عجیب اما خاص در چین

جاذبه‌های گردشگری چین
ساختمان‌های عجیب اما خاص در چین

در سفر با تور چین می بینید که این کشور اهمیت ویژه‌ای به هنر معماری می‌دهد و به همین واسطه چندین و چند بنای بی‌نظیر دنیا در این کشور واقع شده‌‌اند. در روزگار حالای این کشور نیز، بر خلاف دیگر نقاط دنیا، معماری خلاقانه و هنرمندانه تنها معطوف به آسمان‌خراش‌های بزرگ نمی‌شود و سازه‌های بسیاری هستند که با بهره‌گیری از علم روز و هنر معماران چینی ساخته می‌شوند تا جایی که گاهی فکر می‌کنید محیط شهری این کشور به محلی برای آزمون و خطای این معماران بدل شده است.
در این مقاله مروری داریم بر بعضی از ساختمان‌های خاص موجود در چین که گاهی بی نهایت زیبایند، گاهی به شکل عجیبی زشت، اما یک مشخصه دارند و آن اینکه در نهایت به نحوی متفاوت از دیگر ساختمان‌های کشورهای دیگر هستند و صد البته ارزش دیده شدن در هنگام تور چین را دارند.


برج ایفل در چین


نه تنها سازه‌ای با اندازه‌های نسبتا کوچک‌تر از ساختمان اپرای سیدنی در چین وجود دارد، بلکه معماران این کشور یک نسخه از برج ایفل را نیز ساخته‌اند. مرز باریکی بین الهام گرفتن و کپی کردن وجود دارد و در این جا ما با یک کپی مو به مو مواجهیم، اما همین موضوع این سازه را خاص می‌کند، چون تا به حال کسی در این اندازه و در این ابعاد شبیه به برج ایفل نساخته است!

 

۱۰ دانستنی مهم از چین که سفر خوشی برایتان می‌سازد

 

 

 برج ایفل چین

 


هتل تیانزی پکن


معنای واقعی اینکه هنر می‌تواند خاص باشد اما درست نباشد! این هتل بزرگ‌ترین سازه‌ی نقاشی شده چین محسوب می‌شود و همانطور که از عکسش پیداست، ساختمانی ویژه و خاص است. با این حال بارها به عنوان زشت ترین ساختمان چین انتخاب شده و از نظر زیبایی شناسی، طبعا حرفی برای گفتن ندارد. با این حال چه از نظر استفاده از قصه‌های قدیمی و چه از نظر جاذبه‌های بصری طرفداران بسیاری در بین گردشگران دارد و نفرات زیادی برای دیدنش به این بخش شهر می‌آیند.

 

مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی پکن که باید ببینید

 

 

 هتل تیانزی پکن

 


New Century Global Center


معماران چینی به قانع نبودن، فشار آوردن به مرزهای مرسوم در معماری، ایجاد تغییرات نامتعارف و البته هنر والایشان مشهورند و تمام این‌ها را می‌توانید در ساختمانی عظیم که در عکس می‌بینید، مشاهده نمایید. مجموعه‌ای بسیار عظیم که می‌تواند بیست ساختمان اپرای سیدنی را در خود جای دهد. این مجموعه با زیبایی‌ها و نمای شیشه‌ایش میزبان یک مرکز خرید، دانشگاه، فروشگاه‌ها و هتل‌های مختلف و چند سالن سینمای IMAX است. چیزی که نمایشگر رشد بی‌نظیر اقتصادی چین در سالیان اخیر است و به نوعی فخری است که دست اندرکاران چنگ دو به جهان می‌فروشند.

 

یک‌شب را در هتل‌هایی با معماری عجیب و دیدنی بگذرانید

 

 

Century Global Center

 


ساختمان چرخه زندگی


معماران شرکت "طراحان معماری مدرن شانگهای"، چندین ساختمان با شکوه در چین را طراحی کرده‌اند که دو مورد از آن‌ها مروارید شرقی و چرخه زندگی است. این سازه‌ی بسیار زیبا گویی دروازه‌ای از بندر به شهر است و خوش آمدی به مسافرانی که به این شهر می‌آیند. شب‌های این سازه‌ی عظیم و هنرمندانه به واسطه ۱۰هزار لامپ LED تعبیه شده درنمایش، نورافشانی ویژه‌ای دارد و به شهرش جلوه‌ای متفاوت می‌دهد.

 

 

 چرخه زندگی

 


Soho Peaks


زاها حدید از معماران به نام جهانی، این مجموعه عظیم را طراحی کرده است. مجموعه‌ای شامل چند مرکز خرید و واحدهای تجاری که از مهم‌ترین مراکز مالی چین محسوب می‌شود. او ورودی شهر نزدیک به فرودگاه را برای این کار در نظر گرفت و طراحی این سازه را به گونه‌ای انجام داد تا گویی این مکان می‌رود تا شهر را در آغوش بگیرد. در مورد جایی که Soho Peaks قرار گرفته زاها حدید می‌گوید، می‌خواسته تا کسانی که وارد شهر می‌شوند در بدو ورود Soho Peaks را مشاهده کنند و آخرین چیزی که موقع خروج از شهر می‌بینند نیز این مکان باشد.

 

 بهترین بازارهای پکن برای آن‌ها که عاشق مد هستند 

 

 

 Soho Peaks

 


مرکز هنر چونگینگ گوتای


با تغییراتی که در ساختار شهری چونگینگ پدید آمد، بنای جدیدی نیز برای مرکز هنری این شهر باید ساخته می‌شد و معماران چینی نیز دست به کار شدند و این بنا را برایش ساختند، جایی که اجراهای متنوع هنری، گالری‌های دوره‌ای و مراسمات مربوط به هنر و فرهنگ منطقه در آن برگزار می‌شود. بدون شک طراحی این بنا منحصر به فرد و بسیار شجاعانه است، اما درمورد زیبا بودنش همه‌ی اهل فن با هم هم‌نظر نیستند. بعضی آن را بسیار زیبا می‌دانند و بعضی تا مرز تمسخر آن پیش می‌روند. با این حال چیزی که عیان است، علاقه گردشگران به بازدید از این سازه‌ی خاص در این بخش چین است.

 

 

 مرکز هنر چونگینگ گوتای

 


کارخانه وولینگای


این کارخانه نوشیدنی سازی با استفاده از تکنیک‌های قدیمی چینی اسم و رسم ویژه‌ای برای خود به هم زده و ساختمان آن نیز با الهام گرفتن از همان بطری‌های قدیمی طراحی شده است. یک ساختمان جالب اما نه چندان زیبا که هم به واسطه وجود فروشگاه‌های نوشیدنی و تخفیف‌های آن و هم به واسطه عجیب بودن معماری‌اش، در روزهای آفتابی همیشه تعداد زیادی گردشگر را به خود می‌بیند.

 

 

 کارخانه وولینگای

 


همانطور که گفته شد، در این مقاله از سازه‌های عجیب و یکتا سخن گفتیم و خیلی به سراغ آسمان‌خراش‌های مشهور پکن یا شانگهای نرفتیم، پس نبود این سازه‌های غول‌آسا به خاطر زیبا نبودنشان نیست، بلکه آن‌ها آسمان خراش‌هایی هستند که بسیاری از شهرها بزرگ نمونه‌اش را در دل دارند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: