۲۰ تصویری که شما را مشتاق سفر به ترکیه می‌کند

جاذبه‌های گردشگری ترکیه
۲۰ تصویری که شما را مشتاق سفر به ترکیه می‌کند

از عمارت‌های عثمانی استانبول، تا آب‌های درخشان کوش‌آداسی، ترکیه مناطق مختلفی برای گشت و گذار دارد. به همین دلیل بد ندیدیم یک آلبوم تصویری از مناطق زیبای این کشور برایتان جمع‌آوری کنیم که با دیدن آن‌ها و به همراه تور ترکیه شما نیز مشتاق سفر به این کشور شوید!

 

استانبول؛ سرزمین هم‌نشینی تاریخ عثمانی و ادویه‌های خوشمزه!

 


۱- کوه نمرود در آدیامان ترکیه از قرن اول قبل از میلاد به جا مانده است. بسیاری معتقدند این مکان یک مقبره سلطنتی بوده، اما چیزی که مهم است پیکره‌ها و نقش‌برجسته‌های عظیم و زیبای به جا مانده از آن است که از دوره هلنی تا حال در این مکان وجود دارند.

 

 

nemrut

 


۲- آنیت‌کابیر یکی از مهم‌ترین مناطق آنکارا و از جمله برجسته‌ترین مقبره‌های ترکیه محسوب می‌شود. جایی که مصطفی کمال آتاترک، اولین رییس جمهور و بنیانگذار جمهوری ترکیه در آن دفن شده است.

 

 

anitkabir

 

 

۳- دالیان در مارماریس یکی از زیباترین مناطق ترکیه محسوب می‌شود. جایی که به رودخانه، طبیعت بکر، مقبره‌های سنگی باستانی و البته سواحل فوق‌العاده‌اش معروف است که می‌توان با سفر به همراه تور مارماریس، در زیر نور آفتاب هوای دلپذیر آن ساعت‌ها به تفریح پرداخت.

 

 

dalyan

 


۴- پاموکاله یکی از خاص‌ترین مناطق این کشور است که عکس‌ها و منظره‌ی قلعه‌ی پنبه‌ای آن در جهان معروف است. در این مکان چشمه‌هایی وجود دارد که آبش در زمینی با شیبی بسیار کم حرکت کرده و با توجه به رسوب مواد معدنی در آن، منظره‌ای شگرف از بخش‌های سفید به وجود می‌آورد.

 

 سفری یک روزه از کوش آداسی به دنیای زیبای پاموکاله 

 

 

pamukkale

 


۵- یکی از اقامتگاه‌های ایشاک پاشا که در منطقه‌ای بالانشین بنا شده بود تا او بتواند از آن بالا منظره‌ای کامل از شهر را زیر پای خود داشته باشد. از بناهای خاص به جا مانده از سال ۱۶۸۵ که نمونه‌ی مهمی از معماری خالص ترک‌ها در آن زمان بوده است.

 

 

 تور استانبول خرداد 97

 

 

 

ishak-pasha-palace

 


۶- کلیسای جامع آنی یکی از کلیساهای به جا مانده ارامنه در ترکیه است که در منطقه‌ای بسیار زیبا در شهر متروکه و قرون وسطایی آنی بنا شده است، درست در کنار مرز ارمنستان در استان کارس.

 

 

طبیعت‌گردی در دل صومعه‌های ارمنستان

 

 

ani-armenian-cathedral

 


۷- اولودنیز دهکده‌ی کوچک صحرایی است که از یک سمت به کوه و از سمت دیگر به دریای اژه محبوب شده. خلیج کوچکی در این مکان وجود دارد که منطقه‌ای با آب آرام، نیلگون و شفاف پدید آورده که در بسیاری از مقالات معتبر جزو برترین سواحل دنیا محسوب می‌شود. غیر از این موضوع، اولودنیز از جمله محبوب‌ترین محل‌های ترکیه برای انجام ورزش‌های آبی و گلایدر سواری است.

 

 

۱۰ تفریح آبی و دریایی که در آنتالیا حتما باید آنها را تجربه کنید

 

 

oludeniz

 


۸- شهر ماردین، یکی از بخش‌های تاریخی مهم ترکیه محسوب می‌شود که بارگاه آرتوکلو در آن بنا شده است. بناهای موجود در این مکان طی صده‌های ۱۱ و ۱۲ میلادی ساخته شده‌اند.

 

 

city-of-mardin

 


۹- موزه موزاییک زوگما در قازیان تپ، بزرگ‌ترین موزه موزاییک دنیا محسوب می‌شود که با ۱۷۰۰ متر مربع مساحت آثاری از دوره‌های باستانی این شهر را در خود نگاه داشته است. شهری که زمانی به این هنر در منطقه معروف بود. اثر هنری "دخترکلی" مهم‌ترین اثر این موزه و از مهم‌ترین آثار موزاییک در این عرصه به شمار می‌رود.

 

 

zeugma-mosaic-museum

 


۱۰- کوه اولوداغ از جمله زیباترین مناطق طبیعی ترکیه در نزدیکی شهر بورسا محسوب شده و بهترین جا برای ورزش‌های زمستانی در این کشور به حساب می‌آید. پیست اسکی موجود در این منطقه در ارتقاعی ۲۵۴۳ متری قرار گرفته و هر زمستان میزبان ورزشکارانی از سراسر دنیا است.

 

۴ دلیل برای سفر جذاب زمستانی به ترکیه

 

 

uludag-mountain

 


۱۱- آنتالیا، از جمله برترین مقاصد گردشگری منطقه در ایام تابستان. جایی که حتی به همراه تور آنتالیا ، در سواحل آفتابی و زیبایش می‌توانید به کوه‌های تائوروس نگاه کنید و در آب‌های زیبا و تمیزش به شنا بپردازید. آنتالیا به دو بخش شهر قدیم و جدید تقسیم شده که هر کدام از آن‌ها زیبایی‌ها و ویژگی‌های خاص به خودش را دارد.

 

برنامه‌ی ساده برای یک روز گشت و گذار در شهر قدیم آنتالیا

 

 

antalya

 


۱۲- موزه باستان شناسی آنتاکیا یکی از غنی‌ترین موزه‌های باستان شناسی از نظر آثار به جا مانده از رمی‌ها و بیزانتین‌ها در زمینه موزاییک است. البته کارهای هنری بسیاری در دسته‌های مختلف در این موزه گنجانده شده که در حفاری از شهرهای باستانی دافته، سلسیا پیرا، آنتیوک و تارسوس به دست آمده است.

 

توپکاپی استانبول؛ بزرگترین موزه اشیای پیامبر اسلام در جهان

 

 

antakya-archeology-museum

 


۱۳- زیبایی‌های آنتالیا تمامی ندارد. از مناظر طبیعی‌اش اگر گذر کنیم، این شهر مامن بسیاری از بناها و آثار به جا مانده از دوره‌های زیادی همچون دوره‌ی حضور رمی‌های، بیزانتین‌ها و عثمانی‌ها است.

 

 

alanya

 


۱۴- تور کاپادوکیا نه تنها در منطقه، بلکه در جهان نیز شهری خاص محسوب می‌شود. شهری صخره‌ای با منظره‌ای شگرف که هتل‌های آن که در غارهای کوچک درون کوه ساخته شده‌اند از معروف‌ترین‌ها به حساب می‌آیند. منظره‌ی بالن‌هایی که در نیم سال اول گرشگران را بر فراز این شهر می‌چرخانند، اولین چیزی‌ست که هر کس با شنیدن اسم کاپودوکیا به ذهنش خطور می‌کند.

 

یک شب در این هتل‌های عجیب و جذاب ترکیه بخوابید

 

 

 cappadocia

 


۱۵- دیگر مقصد مهم ترکیه  که می توانید به همراه تور کوش آداسی به آن سفر کنید، شهر ساحلی و بسیار زیبای کوش‌آداسی است. شهری که گویی با رنگ‌های آبی و سبز آراسته شده و به معنای لغوی اسمش "جزیره پرنده است" که در واقع گذری به شکل ظاهری آن که به صورت پرنده بر روی نقشه رخ نمایی می‌کند است.

 

بهترین اقامتگاه‌های ساحلی کوش‌آداسی برای تعطیلات نوروز

 

 

kusadasi

 


۱۶- هیچ مقاله‌ای در باب ترکیه بدون حضور استانبول کامل نخواهد بود. شهری دو پاره که نشانه‌های بسیاری از چندین فرمانروایی، چند دین مختلف و فرهنگ‌های متفاوت در دل خود دارد و جزو زیباترین شهرهای مدرن جهان از نظر تلفیق مناظر طبیعی با بافت شهری به حساب می‌آید و اولین و محبوبترین مقصد گردشگری ترکیه که هر ساله گردشگران زیادی با تور استانبول به آن سفر می کنند

 

استانبول را پیش از تجربه‌ی تفریح‌های دریایی تنگه‌ی بسفر ترک نکنید

 

 

istanbul

 


۱۷- شهر تاریخی افسیوس در نزدیکی ازمیر، دیگر شهر باستانی ترکیه است که حتما با تور ازمیر ارزش دیدن خواهد داشت. این شهر یونانی در صده‌ی دهم پیش از میلاد بنا شده بود و در سال‌های ۱۲۰ پیش از میلاد بود که رونقی بسیار پیدا کرد. بسیاری از سازه‌های این منطقه به شکلی بسیار عالی هنوز پا برجا هستند و جدا از معماری اصیل یونانی، نقش برجسته‌ها و سرستون‌های پیچیده آن در بسیاری از نقاط کاملا سالم به جا مانده‌اند.

 

دریاگردی در کوش آداسی و سفر به جزایر یونان

 

 

ephesus

 


۱۸- صومعه ساموئلا یک صومعه ارتودوکس یونانی است که قدمتش به ۳۸۶ بعد از میلاد مسیح بر می‌گردد. این بنای کم نظیر در فاصله ۱۲۰۰متری از زمین بر روی صخره‌های دره‌ی آلتیندر بنا شده است.

 

 

sumela-monastery

 


۱۹- از نمایی دور یا نزدیک تفاوتی ندارد، کوه‌های سر به فلک کشیده تائوروس یکی از زیباترین مناظر ترکیه محسوب می‌شود. این کوه‌ها برای ورزش‌های مختلف نیز محلی محبوب در جهان به شمار می‌رود.

 

 

taurus

 


۲۰- نه برای ما ایرانی‌ها، بلکه برای تمامی دنیا موزی مولوی شاعر پارسی‌گوی در قونیه، یکی از مراکز مهم این کشور محسوب می‌شود. یک بنای زیبا در خور آوازه‌ی جلال‌الدین محمد رومی که حتما باید با تور قونیه به تماشای آن بنشینید

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: