اطلاعات ضروری مسافرت به هند

جاذبه‌های گردشگری هند

اطلاعات ضروری مسافرت

طول پرواز از تهران تا دهلی و بمبئی حدود 5 ساعت می باشد. ساعت دهلی و بمبئی حدود یک ساعت از تهران جلوتر هستند. واحد پول هند روپیه می باشد. مراکز خرید مهم در دهلی عبارتند از: کنات محله، و Shopping Center های متعدد مراکز خرید در بمبئی عبارتند از: خیابان کلابا، محله باندراLinking Road ولتاژ برق 220 ولت است. آب لوله کشی قابل شرب نمی باشد.


کد تلفن دهلی 009111 و بمبئی 009122 می باشد. مراکز دیدنی شهر دهلی عبارتند از: طاق نصرت، راج پات، ساختمان مجلس، قلعه سرخ مراکز دیدنی شهر بمبئی عبارتند از : موزه گاندی، رختشورخانه، دروازه هند، باغهای معلق

درباره دهلی

دهلی یکی از قدیمی ترین نواحی مسکونی جهان و پایتخت کشور هندوستان است. دهلی نو در اصل منطقه‌ای شهری درون کلان‌شهر دهلی است. همچنین دهلی نو مرکز حکومت ناحیه پایتختی ملی دهلی است. دهلی با قدمتی افزون بر ۵۰۰۰ سال به همراه دمشق و بنارس از قدیمی‌نرین شهرهای جهان محسوب می‌شود. این شهر تاکنون ۱۱ بار ویران گشته و از نو ساخته شده‌است. دهلی آمیخته‌ای از مذاهب و قوم ها و فرهنگهای مختلف است که در یک جا جمع شده و یک جامعه سنتی و مدرن را تشکیل می دهند


درباره آگرا

آگره یا آگرا(आगरा) سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هند می باشد. این شهر درکنار رودخانه یامونا (جمنا) قرار گرفته و از دهلی پایتخت هند، با ماشین تنها دو ساعت و نیم، با قطار ۴ ساعت و با هواپیما ۳۰ دقیقه فاصله دارد.


درباره جیپور

جیپور (जयपुर) که به شهر صورتی معروف است، از شهرهای تاریخی هندوستان و مرکز ایالت راجستان است. این شهر در سال 1727توسط مهاراجه سوای جای سینگ دوم، فرمانروای آمبر بنیاد شد و نخستین شهر دارای طرح شهری در هندوستان بود.
شهر جیپور در شمال غربی کشور هند و از نقاط دیدنی آن می توان از دژهای ناهارگر و جایگر و همچنین کاخ هوامحل و رصدخانه قدیمی یا مجموعه اخترشناختی جنتر منتر نام برد.


درباره گوا

بندر گوا منطقه ای زیبا با سواحل شنی وسیع که زیبایی و آرامش را برای مسافران خود به ارمغان می آورد. طبیعتی سبز با نخل های زیبا در سواحل و مراکز تفریحی ساحلی و امکانات گردشگری با هزینه نسبتا" پایین، باعث محبوبیت این منطقه در بین گردشگران شده است.
گوا در اغلب سال هوای گرم و شرجی دارد که برای استفاده از دریا مناسب است.


۱۵ مرداد ۱۳۹۳

نظرات کاربران