۱۰ تفریح خاص که در آنتالیا می‌توانید انجام بدهید

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
۱۰ تفریح خاص که در آنتالیا می‌توانید انجام بدهید

آنتالیا مروارید مدیترانه یکی از توریستی‌ترین نقاط روی کره‌ی زمین است که در تمامی فصول سال می‌توان به آن سفر کرد. این شهر با سواحل و مکان‌های تاریخی بی‌نظیرش یکی از توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه به حساب می‌آید ، سالانه صدها هزار توریست با تور آنتالیا به مروارید مدیترانه سفر می‌کنند. در تعطیلات نوروز و در سفر با تور آنتالیا نوروز 97  به این شهر اگر به دنبال تفریحات نابی که در آن می‌توانید انجام بدهید هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۱۰ تفریح خاص این شهر را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم.

 

چرا به آنتالیا سفر کنیم؟


۱- گلف بازی در آنتالیا


اگر گلف را تا به حال تجربه نکرده‌اید، سفر آنتالیا این فرصت را برای شما به ارمغان می‌آورد که زیر نظر بهترین مربیان و در بهترین زمین‌ها این بازی را یاد بگیرید و انجام بدهید. بهترین زمین‌های گلف کشور ترکیه در شهر آنتالیا ساخته شده است و این تفریح یکی از تفریحات پرطرفدار میان گردشگران این شهر به حساب می‌آید.

 

 راهنمای سفر 4 روزه به آنتالیا، شهر تفریح و خوشگذرانی

 

 

 گلف بازی در آنتالیا

 


۲- سفر در طول تاریخ شهر آنتالیا


قدمت این شهر بازمی‌گردد به پیش از میلاد حضرت مسیح و نشانه‌های این امر در اثبات این ادعا فراوان است. به هرکجای این شهر پا بگذارید می‌توانید نشانه‌های کهن و قدمت‌دار بودن آن را ببینید. شهر باستانی پرگ یکی از جاهائی‌ست که زمان را نه رو به جلو، بلکه رو به عقب برای شما پیش می‌برد.

 

 گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام 

 

 

سفر در طول تاریخ شهر آنتالیا

 


۳- رفتینگ در آب‌های خروشان شهر آنتالیا


در مسیرهای مختلف همه روزه تورهای رفتینگ در این شهر برگزار می‌شوند که اگر علاقه‌مند به پارو زدن در آب هستید می‌توانید در سفرتان به آنتالیا در این تورها ثبت نام کنید و یک روز پرهیجان را پشت سر بگذارید. این تورها شما را به تماشای مناظر زیبا و بکر و آبشارهای آنتالیا می‌برند.

 

 

 رفتینگ در آنتالیا

 


۴- غواصی در آب‌های زلال سواحل آنتالیا


در سواحل مختلف آنتالیا بیش از ۳۰ مرکز برای غواصی کردن وجود دارد. در این مراکز شما می‌توانید آموزش‌های ابتدایی غواصی کردن را بیاموزید و سپس همراه یک مربی بزنید به عمق آب‌های زلال و شفاف مدیترانه. غواصی کردن در این شهر یکی از تفریحاتی‌ست که شما در سراسر عمرتان هرگز از یاد نخواهید برد. چرا که انجام این تفریح مناظری از جهان خلقت و هستی را پیش رویتان قرار می‌دهد که در هیچ کجای عالم نخواهید دید.

 

 ۸ ساحل زیبای آنتالیا؛ نگین توریستی دریای مدیترانه

 

 

غواصی در سواحل آنتالیا

 


۵- بازدید از موزه‌های شهر آنتالیا


شهری که قدمت‌دار باشد، شهر موزه‌هاست. آنتالیا جائی‌ست که گردشگرانش را از دانایی نسبت به تاریخ سیراب می‌کند. در این شهر می‌توانید به بازدید موزه‌های پرشمار بروید و در طول تاریخ سفر کنید.

 

 ۸ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی آنتالیا که شما را علاقه‌مند سفر به این شهر می‌کند

 

 

موزه‌های شهر آنتالیا

 


۶- خرید در مراکز خرید آنتالیا


آنتالیا یکی از بهترین شهرهای بندری دنیا برای خرید کردن است. چرا که برترین برندهای دنیا در مرکزخریدهای این شهر شعبه دارند و نیز مرکزخریدهای این شهر در فصل‌های مختلف سال انواع جشنواره‌های حراج را در چندین نوبت برگزار می‌کنند. از همین روست که هرکس به این شهر سفر می‌کند دست خالی بازنمی‌گردد.

 

 ۴ مرکز خرید پرطرفدار آنتالیا که باید از آنها خرید کنید! 

 

 

مراکز خرید آنتالیا

 


۷- پارک‌های آبی شهر آنتالیا


آنتالیا شهر تفریحات دریایی و آبی‌ست و از امکانات در قبال این تفریحات چیزی کم ندارد. این شهر ۴ پارک آبی معتبر دارد که آکوافانتاسی معروف‌ترین آنهاست. در این پارک هر فرد، هر سنی که داشته باشد می‌تواند امکانات مربوط به خود را بیابد و به تفریح کردن بپردازد.

 

 Land of Legends ، برترین تم پارک آنتالیا

 

 

 پارک‌های آبی شهر آنتالیا

 


۸- سافاری در آنتالیا


همه روزه در این شهر تورهایی برگزار می‌شود که در صبحی زود شما سوار جیپ خواهید شد و به سرپرستی لیدری توانمند به دل جنگل‌ها و آب‌های این شهر می‌زنید. تورهای سافاری‌ این شهر معمولا یک روز کامل به درازا می‌کشند تا در ذهن شرکت‌کنندگان یک خاطره‌ی ماندگار و به یادماندنی از این شهر ثبت کنند.

 

 

سافاری در آنتالیا

 


۹- اسب‌سواری در جنگل‌های آنتالیا


فرقی نمی‌کند چند سالتان باشد، در هر سنی که باشید، در جنگل‌های مختلف این شهر می‌توانید اسب کرایه کنید و بزنید به دل مسیرها. اگر حرفه‌ای باشید که خودتان می‌توانید این تفریح را انجام بدهید و اگر حرفه‌ای نباشید می‌توانید این تفریح را به همراه یک مربی انجام بدهید.

 

 

اسب‌سواری درآنتالیا

 


۱۰- غذاهای دریایی در رستوران‌های آنتالیا


غذاخوردن وقتی در بهترین رستوران‌ها و با نوش جان کردن بهترین غذاها همراه باشد دیگر یک عمل روزمره نیست، بلکه یک تفریح است. در رستوران‌های دنج آنتالیا می‌توانید بهترین غذاهای کشور ترکیه و دریایی را نوش جان کنید و از سفرتان به این شهر نهایت لذت را ببرید. سرآشپزهای رستوران‌ها و هتل‌های این شهر از جمله بهترین سرآشپزهای کشور ترکیه به حساب می‌آیند.

 

 

رستوران‌های آنتالیا

۰۲ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران