۸ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی آنتالیا که شما را علاقه‌مند سفر به این شهر می‌کند

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
۸ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی آنتالیا که شما را علاقه‌مند سفر به این شهر می‌کند

با تور آنتالیا نوروز 97 به شهری که امروزه محبوبیتش از میان مردمان کشور ترکیه فراتر رفته و کم‌کم دارد به تمام جهان می‌رسد و یکی از گردشگری‌ترین شهرهای جهان در تمامی فصول سال است، سفر کنید. اگر چندان با این شهر آشنایی ندارید و در حال جستجو برای انتخاب یک جای مناسب برای سفر هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۸ حقیقت شگفت‌انگیز این شهر را خدمتتان بازگو کنیم. حقایقی که شما را با این شهر بیشتر آشنا می‌کند و احتمالا ترغیبتان می‌کند در اولین تعطیلات و فرصت چمدان‌هایتان را برای سفر به آن ببندید.

 

 

راهنمای سفر نوروزی به آنتالیا، مروارید مدیترانه


۱- آنتالیا دروازه‌ی ساحلی کشور ترکیه است


آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه در منطقه‌ی ساحلی دریای مدیترانه است و از این رو دروازه‌ی ساحلی این کشور به حساب می‌آید. به قدری که آن را پایتخت سواحل‌ کشور ترکیه نیز می‌نامند. سواحل بی‌شمار آبی و آرام که امکانات رفاهی، تفریحی و اقامتی بی‌نظیری دارند این شهر را از خود انباشته کرده‌اند.

 

 

antalya-beaches

 


۲- آنتالیا در پناه کوهستان قرار دارد


آنتالیا درحالیکه یک شهر ساحلی زیباست، در پناه کوهستان نیز قرار دارد. کوهستان معروف توروس در سمت غرب این شهر قرار دارد و حضورش سبب زیبای و منحصر به فرد شدن هوای آنتالیا می‌شود. در سفرتان با تور آنتالیا حتما از راهنمای سفر نوروزی برای لذت بردن از این شهر زیبا استفاده کنید.

 

 

۸ ساحل زیبای آنتالیا، نگین توریستی دریای مدیترانه

 

 

antalya-mountain

 


۳- آنتالیا پنجمین شهر پرجمعیت کشور ترکیه است


آنتالیا شهریست که نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد و این جمعیت آن را در رتبه‌ی پنجم شهرهای شلوغ کشور ترکیه قرار می‌دهد. یک میلیون نفر جمعیت این شهر را آدم‌هایی اهل دل تشکیل می‌دهند که از دریا یک‌رنگی را آموخته‌اند و خویی آرام و باصفا دارند.

 

 

antalya-population

 


۴- آنتالیا شهر تاریخی کالچی را در دل خود جای داده است


در امتداد آب‌های مدیترانه و در خنکای نسیم ساحلی آنتالیا منطقه‌ای به نام کالیچی قرار دارد که پر از بناهای تاریخی است. بناهایی که نه تنها به یک دوره اختصاص ندارند بلکه گلچینی از دوره‌های تاریخی مختلف این کشور هستند. در این شهر تاریخی می‌توانید بناهایی از دوران سلجوقیان، روم، بیزانس و تاریخ عثمانی را در کنار هم مشاهده کنید درحالیکه بناهای امروزی و مدرن نیز هم جوار آنها قرار دارند.

 

 

راهنمای سفر ۴ روزه به آنتالیا، شهر تاریخی، تفریح و خوشگذرانی

 

 

kaleici

 


۵- آنتالیا شهر شعله‌های بی‌خاموشی‌ست


یکی از عجایب این شهر که هنوز راز آن کشف نشده است شعله‌های سوزان شیمرا است. این شعله‌ها که از داخل سنگ‌ها زبانه می‌کشند، همواره روشن هستند و هیچگاه خاموش نمی‌شوند. در گذشته از این شعله‌ها به عنوان علامت‌هایی برای مسیریابی کشتی‌ها استفاده می‌کرده‌اند اما امروزه این شعله‌ها و سنگ‌ها تنها به عنوان جاذبه‌های گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. جالب است بدانید هنوز دانشمندان برای خاموش کردن و یا کشف و تحلیل این پدیده نتوانسته‌اند راه چاره‌ای ارائه بدهند.

 

 

antalya-fire-flames

 


۶- آنتالیا صاحب یکی از بزرگترین تونل‌های آکواریومی دنیاست


یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری آنتالیا آکواریوم آن است. آکواریومی که زیستگاه طیف وسیعی از جانوران آبزی است. این آکواریوم در نزدیکی ساحل کنیالتی شهر قرار دارد و روزانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و شهروندان آنتالیاست. بهترین زمان بازدید از این آکواریوم حوالی ظهر است. چرا که مسئولان آن به داخل آکواریوم می‌روند و به آبزیان غذا می‌دهند و در این زمان شما قادر خواهید بود غذا خوردن جالب آبزیان را نیز تماشا کنید.

 

 

antalya-aquarium

 


۷- آنتالیا شهر موزه‌هاست؛ موزه‌های کهن و قدیمی


یکی از پر بازدیدترین مکان‌های این شهر موزه‌های پر تعداد و شگفت‌انگیز آن هستند. موزه‌هایی که به خوبی از گذشته تا به امروز این شهر را روایت می‌کنند و هرکس از آنها بازدید کند را به نوعی با تاریخ تمدن و بشریت آشنا می‌کنند. موزه‌ی کالیچی از معروف‌ترین موزه‌های کلاسیک این شهر است که هم تاریخ و هم هنر را برجسته کرده و شکل می‌بخشد.

 

 

antalya-museum

 


۸- آنتالیا شهر پیاده‌روی‌هاست


در میان دو شهر آنتالیا و فتحیه یک مسیر رازآلود پر پیچ و خم وجود دارد که طولش به بیش از پانصد کیلومتر می‌رسد. این مسیر یکی از طولانی‌ترین مسیرهای پیاده‌روی جهان است که هر ساله توریست‌های زیادی را به خود می‎‌کشاند.

 

 

walking-trip

۲۵ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: