۸ ساحل زیبای آنتالیا؛ نگین توریستی دریای مدیترانه

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
۸ ساحل زیبای آنتالیا؛ نگین توریستی دریای مدیترانه

آنتالیا شهر زیبایی‌ها و تفریحات، ساحل‌های بی‌نظیری دارد که سالانه میلیون‌ها توریست را در هنگامه‌ی تعطیلات به این شهر می‌کشاند. ۶۴۰ کیلومتر از وسعت این شهر را سواحل رویایی‌اش تشکیل داده‌اند. در سفر با تور آنتالیا نوروز 97 اگر می‌خواهید این سواحل را بشناسید، بهتر است این ۸ ساحل زیبا و معروف این شهر را بشناسید:

۱- ساحل الیمپوس آنتالیا

 

 

ساحل الیمپوس آنتالیا

 


الیمپوس یک ساحل تاریخی در جنوب آنتالیاست که قدمت آن بازمی‌گردد به پیش از قرن هفدهم و دوران اتحادیه‌ی لیکیا در این منطقه. این ساحل امن و آرام در گذشته بندری برای داد و ستد بوده است و هموراه مورد هجوم و حمله‌ی دزدان دریایی قرار داشته است اما امروزه با بناهای باستانی، جاده‌ی قدیمی و طبیعت سرسبز و حیرت‌انگیزی که دارد یکی از بهترین نقاط روی کره‌ی زمین برای گذراندن تفریحات و استراحت کردن است. چرا که این ساحل در پناه کوه الیمپوس قرار گرفته است و آبی زلال و شفاف به همراه ساحلی سپید فام زیر سقف آسمانی آبی و صاف دارد.


۲- ساحل کنیالتی  آنتالیا

 

 

ساحل کنیالتی آنتالیا

 

کنیالتی یکی از بهترین پارک‌های ساحلی ترکیه است که در شهر آنتالیا قرار گرفته است. در این پارک می‌توانید به همراه خانواده و یا مجردی انواع ورزش‌های آبی را انجام بدهید و از امکانات تفریحی و اقامتی آن استفاده کنید. دور و اطراف ساحل زیبای این پارک را پلاژها و رستوران‌ها و کافه‌هایی پر کرده‌اند که بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها در آنها سرو می‌شوند. این ساحل، ساحل جشن‌ها و رقص‌‎هاست و یک دم صدای موسیقی در آن قطع نمی‌شود. اگر به آنتالیا آمده‌اید تا جنب و جوشی نو پیدا کنید و یک سفر هیجان‌انگیز داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما اوقات خود را در بخش‌های مختلف این ساحل و پارکش سپری کنید.


۳- ساحل پاتارا آنتالیا

 

 

ساحل پاتارا آنتالیا

 

پاتارا بزرگترین ساحل کشور ترکیه است که بارها از سوی نشریات مختلف به عنوان زیباترین ساحل این کشور شناخته شده است. روزنامه‌ی سیدنی تایمز نیز یک بار از این ساحل به عنوان زیباترین ساحل جهان نام برده است. پاتارا ۱۸ کیلومتر طول دارد و زیستگاه اصلی گونه‌هایی از لاک‌پشت‌هاست که نسل آنها در حال انقراض است. بنابراین این امکان برای شما فراهم نیست که به همه جای آن سرک بکشید و ورود به برخی قسمت‌های آن ممنوع است.


۴- ساحل آنالیا داملاتاس آنتالیا

 

ساحل آنالیا داملاتاس آنتالیا

 


آنالیا داملاتاس یک ساحل افسانه‌ای است که در غرب آنتالیا واقع شده است. این ساحل رو به روی غار داملاتاس و در پناه خلیج کلئوپاترا قرار دارد. خلیجی که در قصه‌ها آمده است کلئوپاترا آخرین فرعون مصر به آنجا آمده و روزگاری در آن سپری کرده است. آب زلال و شفاف از بهترین پیشکشی‌هایی‌ است که این ساحل به بازدیدکنندگانش هدیه می‌دهد. آبی که می‌توانید در کمال لذت در کنار ماهی‌ها در آن شنا کنید. آنالیا داملاتاس از سواحلی است که ورود به آن رایگان است.


۵- ساحل لارا در آنتالیا

 

 

ساحل لارا در آنتالیا

 

لارا ساحل امکانات و تجهیزات است. در سفرتان به آنتالیا اگر می‌خواهید به یک ساحل لاکچری بروید باید به لارا بروید. چرا که این ساحل پر از باشگاه‌های ساحلی شیک است. زمین والیبال، گلف، فوتبال، پیست اسکیت و دوچرخه‌سواری بعضی از امکانات پرشمار این ساحل هستند. لارا یکی از بهترین ساحل‌های کشور ترکیه برای سفرهای خانوادگی به همراه کودکان است.


۶- ساحل آنالیا

 

 

ساحل آنالیا

 

آنالیا ساحلی‌ست در شرق شهر آنتالیا که از جائیکه رود اوبا به دریا می‌ریزد شروع می‌شود و تا جائیکه رود دیم با دریا یکی می‌شود ادامه می‌یابد. طول این ساحل نزدیک به یک کیلومتر است و عرض آن نزدیک به صد متر. دور و اطراف آنالیا را هتل‌ها و پلاژهای ساحلی فراگرفته‌اند و این ساحل را به یکی از بهترین استراحتگاه‌های شهر تبدیل کرده‌اند. آنالیا یکی از سواحل تمیز و زیبای آنتالیاست که ورود به آن هزینه‌ای ندارد و رایگان است.


۷- ساحل فالسیس آنتالیا

 

ساحل فالسیس آنتالیا

 

فالسیس ساحلی زیبا در شمال آنتالیاست که محل ویرانه‌های باستانی‌ست. این ساحل در میان آثار باستانی‌اش چشم‌اندازی زیبا از اقیانوس مدیترانه به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. تماشای غروب آفتاب در این ساحل یکی از زیباترین تصاویر خلقت است.


۸- ساحل سیرالی آنتالیا

 

ساحل سیرالی آنتالیا


جدا شده از شهر مشهور الیمپوس ساحلی واقع شده است که یکی از زیباترین ساحل‌های منزوی و صخره‎‌ای جهان است. اگر به آنتالیا آمده‌اید برای سکوت و آرامش و یا فکر کردن و گرفتن تصمیمی بزرگ در زندگی، به شما پیشنهاد می‌کنیم روزهای سفرتان را در این ساحل شب کنید.

۲۳ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

سعید توکلی

بی نظیر

منصور خاکی

تجسم بهشت در زمین