بازدید از معابد بودایی و هندو در سنگاپور

جاذبه‌های گردشگری سنگاپور
بازدید از معابد بودایی و هندو در سنگاپور

مجسمه‌های ساخته شده از سنگ و طلا، آثار هنری عجیب و غریب و چشمگیر، مجسمه‌های ۳۰۰ تنی و دندان بودا ، این‌ عجایب تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری هستند که می‌توانید در معابد سنگاپور و اطراف آن ببینید. معابدی که علاوه بر جایگاه عرفانی ویژه‌ای که در فرهنگ بودایی دارند، آن‌قدر جذاب و پر زرق و برق هستند که به پاتوقی برای گردشگران سنگاپور تبدیل شده‌اند.

اگر سنگاپور را به عنوان یک مقصد گردشگری برای سفرهای خانوادگی خود انتخاب کرده‌اید، بازدید از این معابد می‌تواند هم یک سرگرمی جذاب برای فرزندان شما باشد و هم یک ماجراجویی بی دردسر برای بزرگترها و پدر و مادربزرگ‌هایی که شاید انرژی کافی برای وقت‌گذرانی در فعالیت‌های هیجان انگیز دیگر را ندارند.

بازدید از معابد یعنی تماشای رنگ و نقش‌هایی که داستان‌های تاریخی و اعتقادی زیادی را در خود جای داده‌اند. و چه جایی بهتر از سنگاپور برای بازدید از این معابد وجود دارد؟ پس اگر مسافر تور ترکیبی کوالالامپور سنگاپور هستید، کفش‌های خود را بپوشید، دوربین‌های خود را حاضر کنید و پس از مطالعه این مطلب و آشنایی با معابد راهی این ماجراجویی جذاب شوید:

 

  • معبد Thian Hock Keng

این معبد با معماری جنوبی چینی، یکی از قدیمی‌ترین معابد هوکیین در سنگاپور است که ساخت آن در سال ۱۸۴۲ میلادی انجام شد. ساختمان اصلی این معبد، به الهه تائوئیست دریا (به نام Ma Zu) اختصاص داده شده است. معبد کوچکتری که در پشت ساختمان اصلی قرار دارد هم به الهه بودایی رحمت (به نام Guan Yin) اختصاص دارد.

 

۶ فعالیت جذاب برای گذراندن یک ماه‌عسل رویایی در سنگاپور

Thian Hock Keng

 

  •  معبد و موزه Relic Buddha Tooth Relic

معبد زیبا و برج Buddha Tooth Relic در  محله چینی‌های سنگاپور قرار دارد. اگر شانس این را داشته باشید که در یکی از مناسبت‌های سنتی به این معبد بروید، شاهد مراسم باشکوهی خواهید بود که شبیه به آن را در هیچ کجای دنیا نخواهید دید. اگرچه این معبد یکی از جدیدترین معابد سنگاپور است و در سال ۲۰۰۷ میلادی افتتاح شده است، در مدت زمانی کوتاهی به مرکز توجه گردشگران و مردم محلی تبدیل شد.

این معبد اکنون یکی از بهترین نقاط سنگاپور برای جشن گرفتن روز وسک (Vesak Day) یکی از مهمترین روزهای مقدس برای بوداییان در سراسر جهان است. هدف اصلی ساخت این معبد، تدارک دیدن محلی برای نگهداری از یادگار دندان بودا بود! این دندان در کنار هزاران قطعه از آثار هنری پر زرق و برق در ساختمان معبد همراه با یک موزه، یک کتابخانه، یک باغ، یک رستوران گیاهی و یک کتاب فروشی میزبان شما خواهد بود.

 

 ۷ برنامه‌ی هیجان‌انگیز شبانه که در اولین سفر به سنگاپور باید تجربه کنید

Relic Buddha Tooth Relic

 

  • معبد Wat Ananda Metyarama Thai Buddhist

معبد وات آناندا، اگرچه ظاهری مدرن و امروزی دارد اما هنوز هم جذابیت سنتی تایلندی خود را حفظ کرده است. قسمت اصلی این معبد بودایی، که در سال ۱۹۲۵ میلادی ساخته شده است، تفاوت‌های آشکاری از نظر معماری با بخش جدید آن دارد. این ساختار در جشنواره جهانی معماری ۲۰۱۴ جایزه ویژه‌ای را کسب کرد. این فضا شامل محوطه راهبان جدید، سالن‌های مراقبه، کلاس‌های درس و یک موزه است که عاشق بازدید از آن خواهید شد.

 

Wat Ananda Metyarama Thai Buddhist

 

  • معبد Burmese Buddhist

این معبد، به خاطر داشتن یک مجسمه ۱۰ تنی بودا که از سنگ مرمر سفید ساخته شده است، شهرت جهانی دارد. این معبد بودایی برمه یادگاری از یک راهب است که در سال ۱۹۱۸ میلادی از ماندالیای وارد سنگاپور شد. البته بخشی از معبد مربوط به سال ۱۸۷۵ میلادی است که همین قسمت از آن سبب شده تا این معبد به عنوان قدیمی ترین معبد بودایی سنگاپور شناخته شود.

 

 تقویم جشن‌های سالانه سنگاپور را بدانید و سپس سفر کنید 

Lian Shan Shuang Lin

 

  • صومعه Lian Shan Shuang Lin

جذابیت مدرسه قدیمی مذهبی یا همان صومعه Lian Shan Shuang Lin  سنگاپور سبب شده است تا هر ساله تعداد زیادی از گردشگران سراسر جهان با ادیان مختلف از این صومعه دیدار کنند. این مدرسه مذهبی، قدیمی‌ترین صومعه سنگاپور است که در سال ۱۹۰۲ میلادی تکمیل شده است. معبدی در قسمت جنوبی این صومعه قرار دارد که به سبک معماری چینی ساخته شده است.

این مجموعه در هفت طبقه باشکوه به سبک حیاط سنتی چینی‌ها طراحی شده است و با داشتن سه سالن عبادت، یک باغ صخره‌ای، حکاکی‌های دیواری و مجموعه‌ای از درختان بونسای به یک مجموعه چشمگیر تبدیل شده است. اگر به سنگاپور سفر می‌کنید و به دنبال سوژه‌ای برای عکاسی هستید، تردید نکنید که این معبد بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

 

Lian Shan Shuang Lin

 

  • معبد Sakya Muni Buddha Gaya معروف به معبد هزار چراغ

این معبد، یکی از معابد محبوب در میان عموم بودایی ها در سنگاپور است. محور این معبد تحت تأثیر سبک‌های معبد تایلند ساخته شده است. این معبد یک مجسمه غیرقابل تحمل ۳۰۰ تنی که به ارتفاع ۱۵ متر از بودا ساخته شده است را در خود جای داده.

معبد هزار چراغ در سال ۱۹۲۷ میلادی توسط راهبان تایلندی ساخته شد. یکی از ویژگی‌های جالب توجه برای بسیاری از بازدیدکنندگان معبد، محلی است که به عنوان ردپای عظیم بودا شناخته می‌شود و با مرواریدهای ارزشمند و تعداد فراوانی از نقاشی‌های دیواری رنگارنگ زینت داده شده است.

 

 بهترین خرید را از برترین مراکز خرید سنگاپور انجام دهید

Sakya Muni Buddha Gaya

 

  • معبد Sri Krishnan

این معبد، مکان عبادی مشترکی برای بودایی‌ها و هندوها است. بازدید از این معبد به شما فرصت می‌دهد تا علاوه بر معابد بودایی فراوانی که در سنگاپور خواهید دید، از یک معبد هندو نیز دیدار کنید. در این معبد یک محراب به الهه بودایی رحمت اختصاص داده شده و در کنار آن نیز خدایان هندوها را خواهید دید که میزبان آیین عبادی گوناگونی هستند.

 

 ۷ دیدنی جدید سنگاپور که دنیای شما را تغییر می‌دهد!

Sri Krishnan

۲۲ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: