۵ کلیسای دیدنی و تاریخی تفلیس

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
۵ کلیسای دیدنی و تاریخی تفلیس

 با تورگرجستان به یکی از دیدنی‌ترین کشورهای منطقه‌ی قفقازسفر کنید که  به دلیل امکانات رفاهی و تفریحی مناسب، مکان‌های گردشگری و دیدنی، و فستیوال‌ها و جشن‌های هیجان‌انگیز گرجستان ، در فصول مختلف سال یکی از بهترین کشورهاست برای سفر کردن. اگر در سفرتان با تور گرجستان نوروز۹۷  می‌خواهید از بافت مذهبی و تاریخی آن در پایتختش یعنی شهر تفلیس دیدن کنید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۵ کلیسای معروف این شهر را خدمتتان معرفی کنیم. کلیساهایی که یکشنبه‌ها به شلوغ‌ترین مکان گردشگری این کشور تبدیل می‌شوند.

 

۱۱ دلیل برای اینکه چرا باید به کشور زیبای گرجستان سفر کنیم؟


۱- کلیسای اسمیندا سامبا در تفلیس


این کلیسا نماد شهر تفلیس به حساب می‌آید و یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است. کلیسایی که بلندایی به اندازه‌ی ۵۰ متر دارد و گنبدش از جای‌جای شهر قابل رویت است. اسمیندا سامبا بخشی از مجموعه‌ی اقامتی خاندان سلطنتی بزرگ شهر تفلیس است. مجموعه‌ای که شامل هتل، مدرسه‌ی الهیات، صومعه و ۹ کلیسای کوچک است و به سبک مدرن طراحی و ساخته شده است. گچ‌بری‌ها و قوس‌های زیبای این کلیسا از نمونه‌های منحصر به فرد کلیساهای سرتاسر جهان است.

 

 

 اسمیندا سامبا در تفلیس

 

۵ مکان دیدنی در تفلیس که باید ببینید

 


ناقوس این کلیسا یکی از بزرگترین و جالب‌ترین ناقوس‌های جهان است. چرا که ۸۰۰۰ کیلوگرم وزن دارد و صدایی دارد به حجمی که وقتی نواخته شود همه‌ی شهر را خبردار می‌کند. ورود به اسمیندا سامبا آداب خاصی دارد از جمله آنکه باید تمام بدن به خوبی پوشیده شده باشد. بنابراین بهتر است هنگامی که برای بازدید به این کلیسا می‌روید لباس‌های آستین بلند پوشیده و شلوار به پا داشته باشید.

 


۲- کلیسای متختی در تفلیس


بر بلندای صخره‌ای مشرف به رودخانه‌ی کر در شهر تفلیس و در مجاورت مجسمه‌ی پادشاه واختانگ کلیسای متختی قرار دارد که یکی از کلیساهای قدیمی و معروف این شهر است. این کلیسا که در دوره‌ی قرون وسطی ساخته شده است چهار ستون و سه محراب رو به شرق دارد. این کلیسا محل خاک‌سپاری یکی از قدیسان پرطرفدار گرجستان است که به دلیل آنکه دین خود را به زرتشتی تغییر داده مورد شکنجه قرار گرفته است. بازدید از این کلیسا این شانس را برای شما به ارمغان می‌آورد که از پل متختی نیز دیدن کنید. این پل که بر روی رودخانه‌ی کر بنا شده است یکی از دیدنی‌های شهر تفلیس است که چشم‌انداز زیبایی از قلعه‌ی ناریکالا به شما ارائه می‌دهد.

 

۱۰ تفریح هیجان‌انگیز و رایگان که می‌توانید در تفلیس انجام دهید

 

 

 کلیسای متختی در تفلیس

 


۳- کلیسای سیونی (Sioni Church) در تفلیس


یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای کشور گرجستان و یکی از پر بازدیدترین کلیساهای شهر تفلیس است. چرا که اغلب مردم این شهر ارتودوکس هستند و این کلیسا مخصوص ارتودوکس‌هاست. این کلیسا که عمری تقریبا ده هزار ساله دارد بارها به وسیله‌ی بلایای طبیعی مانند زلزله و نیز هجوم بیگانگان به کشور گرجستان مورد تخریب قرار گرفته است و یک بار هم آقا محمدخان قاجار در سال ۱۷۹۵ این کلیسا را تخریب کرده است.

 

 

کلیسای سیونی در تفلیس

 


 در سفر با تور تفلیس و برای بازدید از این کلیسا باید بدانید، صلیب نینوی مقدس که مقدس‌ترین نشان ارتودوکس گرجستان است در این کلیسا نگهداری می‌شود. بنابراین هر وقت به این کلیسا مراجعه کنید با سیل عظیم زیارت‌کنندگان گرجستانی مواجه می‌شوید.

 

۴- کلیسای کاشوتی در تفلیس


یکی دیگر از کلیساهای ارتدکس شهر تفلیس کاشوتی است که قدمت آن به بیش از ۱۰۰ سال می‌رسد. این کلیسا علاوه بر بنا و معماری‌اش به نقاشی‌های درونش شناخته می‌شود. نقاشی‌های این کلیسا را لادو گودیاشویلی نقاش معروف گرجستانی کشیده است. از نکات جالب نقاشی‌های او آن است که مسیح و مادرش مریم، چشم بادامی هستند. گودیاشویلی این نقاشی‌های دیواری را در ۱۹۴۸ کشیده است.

 

 

کلیسای کاشوتی در تفلیس

 


۵- کلیسای آنچیسخاتی در تفلیس


آنچیسخاتی قدیمی‌ترین کلیسای شهر تفلیس است که توسط پادشاهی به نام داچی در قرن ششم میلادی ساخته شده است. نام این کلیسا از تمثال آنچا گرفته شده است که امروزه در موزه‌ی ملی گرجستان از آن نگهداری می‌شود. طراحی این کلیسا با دیگر کلیساهای شهر تفلیس و کشور گرجستان متفاوت است.

 

 

کلیسای آنچیسخاتی در تفلیس

۱۰ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: