با چند برنامه‌ی ساده، در دبی ارزان تفریح کنید

جاذبه‌های گردشگری دبی
با چند برنامه‌ی ساده، در دبی ارزان تفریح کنید

اگر با تور دبی، از این شهر شیخ‌نشین امارات دیدن کنید، درست است که شهر آسمان‌خراش‌ها و هتل‌های مجلل و ساحل‌های گران قیمت است اما این شهر فقط شهر سفرهای لاکچری و گران نیست. در این شیخ‌نشین نیز می‌توان تفریحات رایگان و ارزان انجام داد و از سفر لذت برد. اگر به دنبال رایگان گردی در دبی هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۱۰ تفریح رایگانی که می‌توان در این شهر انجام داد را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم.

 

۱- به سینمای رو باز بروید

در فضای باز برج هرمی وافی پرده‌ای بزرگ و دستگاه آپارات قرار داده شده است که شما می‌توانید در روزهای یکشنبه به آنجا بروید و فیلم تماشا کنید. البته به صورت کاملا رایگان. در سفرتان به دبی پیشنهاد می‌کنیم حتما این تفریح را انجام بدهید. چرا که هم رایگان است و هم می‌توانید فیلم دیدن زیر چتر آسمان دبی را که یک هیجان خاص دارد تجربه کنید.

 

سینمای روباز دبی

 

۲- به تماشای مسابقات بروید

اسب‌سواری و شترسواری یکی از ورزش‌های پرطرفدار در دبی است که بیشتر در صحراهای این کشور برگزار می‌شود وحتی می توانید با ۸ تفریح هیجان‌انگیز در صحرای دبی آشنا شوید. اگر علاقه‌مند به تماشای این مسابقات هستید می‌توانید کاملا رایگان به تماشای آنها بنشینید. البته اگر نخواهید روی اسب یا شتر مسابقه شرط‌بندی کنید!

 

مسابقات شترسواری

 

۳- ساحل‌گردی کنید

سواحل تمیز و زیبای دبی بی‌نظیرند برای تماشای امواج ملایم و نرم آب‌های دریا. شما می‌توانید رایگان به سواحل آزاد این شهر بروید و گردش کنید. پیشنهاد ما به شما این است که ساعت‌ها در سواحل تمیز این شهر پا برهنه روی شن‌ها قدم بزنید و جای پای خودتان را ثبت کنید. البته پیش از آنکه جزر آب آنها را بشوید و پاک کند! این ساحل‌ها محل برگزاری ورزش‌های آبی هم هستند، در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با انواع ورزش‌های آبی دبی از نزدیک آشنا شوید.

 

سواحل دبی

 

۴- صحراگردی کنید

اطراف دبی پر از صحراهایی هستند زیبا و بکر برای آنکه شما به آنها بروید و لحظات فوق‌العاده‌ای در عمرتان تجربه کنید. همه روزه در دبی تورهای بسیار لاکچری و گران قیمت برای صحراگردی برگزار می‌شود اما شما می‌توانید رایگان به این صحراها بروید و گردش کنید و اگر خواستید، با صرف هزینه‌ای بسیار اندک شب را در چادرهای صحرایی صبح کنید . در همان حال هم می‌توانید پرواز بالن‌های تفریحی دبی در آسمان را دنبال کنید و همراهی پرندگان با این غول پرنده را ببینید!

 

صحراگردی دبی

 

۵- به پارک‌ها بروید

شهر دبی انباشته از پارک‌هایی‌ست که مثل همه جای دنیا صبح‌ها در آنها ورزش‌های همگانی برگزار می‌شود و عصرها آدم‌ها برای فرار از هیاهوی شهر و مشغله‌های کاری که در طول روز داشته‌اند به آنها پناه می‌برند. در سفرتان به دبی می‌توانید به این پارک‌ها بروید و کاملا رایگان درحالیکه با دیگران گردشگران هستید تفریح کنید. پارک‌های زابیل، المراز و البرشا از پارک‌های معروف این شهر هستند.اگر به گل و گیاه خیلی علاقه دارید می‌توانید با هزینه‌ای متناسب به باغ معجزه‌ی گل‌ها یا miracle garden دبی بروید و از شگفتی و هم‌نشینی گل‌ها لذت ببرید.

 

پارک های دبی

 

 

۶- به دیدن مساجد بروید
مساجد ساخته شده در این شهر به مانند آسمان خراش‌هایش از جمله بناهای دیدنی این شهر هستند. بنابراین اگر علاقه‌مند به جاذبه‌های معماری هستید کاملا رایگان به دیدن مساجد این شهر بروید. مسجد جمیرا یکی از شاهکارهای معماری این شهر است که در نزدیکی هتل لوکس جمیرا یکی از محل‌های اقامت گردشگران سفرهای لوکس دبی قرار گرفته است.

 

 

مسجدهای دبی

 

 

 ۷- به دیدن موزه‌های این شهر بروید

موزه‌های دبی فرهنگ و آداب و رسوم اعراب را به شما نشان می‌دهند و امکانی برای شما فراهم می‌آورند که بتوانید سوغاتی‌ها و یادگاری‌های خاص از این شهر بخرید. بنابراین در سفرتان به دبی به دیدن موزه‌های این شهر از جمله موزه لوور دبی نیز بروید. موزه‌هایی که برخی از آنها در خیلی از روزهای سال رایگانند و یا با پرداخت هزینه‌ای خیلی خیلی اندک شما را برای ورود پذیرش می‌کنند.

 

موزه دبی

۰۱ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران