در دبی چگونه با خودروی اجاره‌ای ارزان‌تر رفت‌وآمد کنید؟

جاذبه‌های گردشگری دبی
در دبی چگونه با خودروی اجاره‌ای ارزان‌تر رفت‌وآمد کنید؟

تور دبی یکی از پررفت و آمد‌ترین انتخاب‌های گردشگری برای ایرانیان است، ما هم تلاش کردیم که اطلاعات کافی برای اجاره ماشین در این شهر مدرن را برای شما گردآوری کنیم.
وقتی با خانواده سفر می‌کنید، اجاره ماشین یکی از بهترین راه‌ها برای راحتی گشت و گذار و البته صرفه‌جویی در هزینه‌های جابه‌جایی به شمار می‌رود، به‌خصوص اگر در فصل فستیوال‌های دبی سفر کرده باشید که خب خیلی ارزان‌تر می‌توانید از سفر خود لذت ببرید، اما با توجه به اینکه این مسئله کلا در ایران باب نیست، آشنایی لازم در مورد چگونگی اجاره‌ی ماشین اطلاعاتی نیز داشته باشید تا به‌خوبی این‌کار را پیش ببرید.


مشکلات
به قضیه رعایت کردن قوانین و مقررات می‌رسیم، فعلا مشکل اساسی کارت اعتباری بین‌المللی است. در واقع با توجه به اینکه ممکن است در طول مدت کرایه ماشین، خلافی پیش بیاید یا آسیب فیزیکی به ماشین وارد شود، شرکت‌های اجاره ماشین برای ضمانت کارت اعتباری بین‌المللی طلب می‌کنند و خب بابت مشکلات موجود، عموم هموطنان ما از این بابت در مضیقه هستند.

 

 

ueropcar

 

راه حل خاصی هم برای این منظور وجود ندارد، باید حضورا از این شرکت به آن شرکت بروید تا یکی از آن‌ها حاضر به کرایه ماشین بدون ضمانت شود. البته راه حل دیگر استفاده از شرکت‌هایی هست که در ایران هم شعبه دارند که در حال حاضر به نظر تنها شرکت بین‌المللی کرایه خودرو در ایران europcar  است که خوشبختانه در دبی هم شعبه دارد.

 


هزینه‌ها
مسلما هزینه کرایه ماشین به مدل‌های مختلف موجود بستگی دارد. ماشین‌های خانوادگی شاسی بلند معمول عموما قیمتی حدود ۳۵ دلار برای هر روز دارند و بسته به ماشین این قیمت تا حدود ۴۰۰ یا حتی بیشتر هم پیش می‌رود.

 

 

قیمت خودروهای اجاره‌ای در دبی
 

 

مثلا اگر بخواهید به سراغ ماشین‌های لاکچری بروید باید برای فراری اسپایدر ۳۵۰۰ درهم در روز بپردازید و اگر لامبورگینی هوراکین را انتخاب کنید این مبلغ تا ۲۸۰۰ درهم کاهش پیدا می‌کند. جدا از تمام این هزینه‌ها همیشه می‌توانید راننده نیز با ماشین استخدام کنید که خیلی از مشکلات با این هزینه برای شما از بین خواهد رفت.


گواهینامه
مسئولان دبی سه نوع گواهینامه را برای رانندگان خارجی مجاز می‌دانند. اول دارندگان گواهینامه بین‌المللی که امکان گرفتن آن در ایران وجود دارد، کافی‌ست به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شهر خود مراجعه کنید و مسیر مربوطه را طی کنید.

 

 

گواهینامه بین‌المللی

 

دوم گرفتن گواهینامه موقت در دبی است و سوم داشتن گواهینامه یکی از کشورهای معتبر دنیا مثل آلمان ، ایتالیا، انگلیس، ترکیه و ... .


قوانین و مقررات
رانندگی در ایران را کلا فراموش کنید، رعایت قوانین در دبی حتی نسبت به استانداردهای جهانی نیز در بالاترین رده قرار می‌گیرد. به همین نسبت هم جرایم رانندگی عملا اینقدر بالا هستند که به هیچ وجه نمی‌توان دست از پا خطا کرد.

 

 

پلیس دبی

 

 جرایمی همچون پارک ممنوع حدود ۳۰۰ دلار ضرر مالی برای شما به همراه دارد، حالا در نظر بگیرید که سبقت غیرمجاز یا سرعت غیرمجاز ممکن است چه بر سر وضعیت مالی شما بیاورد.

جمع‌بندی
واقعیت این است که به خاطر محدودیت‌هایی موجود برای شهرواندان کشور ما، اجاره ماشین کار آسانی نیست، اما اگر این امکان وجود داشت، سفر با خانواده می‌تواند دردسرهایی برای شما داشته باشد که ماشین‌های اجاره‌ای آن‌ها را کم می‌کند.

 

 

گشت‌و گذار در دبی

 

 

مضاف اینکه گشتن در دبی و اطراف آن با توجه به وجود GPS ماشین‌ها و البته راحتی رفت و آمد خیلی راحت‌تر خواهد شد، اما انتخاب درست، رعایت قوانین، بررسی وضعیت بیمه ماشین و بسیاری نکات ریز و درشت دیگر اجاره‌ی ماشین را در بیشتر موارد خیلی سخت می‌کند.

۱۰ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران