معرفی سینماهای روباز استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
معرفی سینماهای روباز استانبول

روزهای گرم سال، مسئولان شهری استانبول برنامه‌های متنوع و جذابی را برای مهمانانی که به این شهر می‌آیند تدارک می‌بیند. سینماهای روباز نیز یکی از این فعالیت‌های جذاب است که اگر چه تعداد آن‌ها در استانبول زیاد نیست، اما می‌تواند یک شب خاطره‌انگیز را برای شما در سفر تابستانه با تور استانبول رقم بزند. در مقاله‌ی امروز ما به سراغ لیستی از این سینماها رفته‌ایم، اگر شما هم از این سینمایی خبر داشتید که در لیست ما نیست، لطفا آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

دانشگاه Bogazici

این داشنگاه نه تنها به خاطر رتبه علمی، بلکه به خاطر محیط بسیار زیبایش معروف است. محیطی که باعث شده آن را یکی از زیباترین دانشگاه‌های استانبول بدانیم. دو بخش برای نمایش فیلم در فضای باز این دانشگاه در نظر گرفته شده که یکی بر روی تراس مرکز Mithat Alam Film و یکی هم به صورت موقت در حیاط پشتی دانشگاه است. برنامه‌ی پخش فیلم‌ها نیز هر تابستان اعلام می‌شود اما ساعت پخش فیلم‌ها همیشه ساعت ۹ شب بوده و به آثار کلاسیک به زبان اصلی تعلق دارد.

 

آشنایی با موزه زنجیره‌ای مادام توسو استانبول

 

 

دانشگاه Bogazici

 

 

آدرس: Boğaziçi Üniversitesi 34342, Bebek

 

 

سینما cengelkoy Yazlık

این مرکز در واقع یک زمین فوتسال است که هر تابستان تبدیل به سینمای روباز می‌شود تا علاقه‌مندان به فیلم بتوانند در آن به تماشای فیلم‌های زیبا زیر نور ستارگان بپردازند. البته باید در نظر داشته باشید که تنها فیلم‌های ترکی در این سینما به نمایش گذاشته می‌شود و لیست پخش فیلم‌های آن نیز به عناوین برتری اختصاص دارد که در طول سال پخش شده و فروش خوبی داشته‌اند.

 

 

سینما cengelkoy Yazlık

 

 

آدرس: Çengelköy Mahallesi Kalantor Sokak 3-7

 

 

Deniz Private Acık Hava Sineması

سینمای روباز Ataşehir یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای تماشای فیلم در سینمایی روباز موقع سفر به استانبول است. این سینما در محیط بسیار زیبای یک اقامتگاه خصوصی و در کنار استخرها بنا شده و صندلی‌های استفاده شده دور استخر در چند ردیف چیده می‌شوند و شما می‌توانید به راحتی دراز کشیده و به تماشای فیلم بنشینید. یکی از بهترین تجربه‌های سینمای روباز در استانبول که به پخش فیلم‌های بین‌المللی در طول تابستان مشغول است.

 

رویایی‌ترین پارک‌های استانبول در فصل بهار

 

 

Deniz Private Acık

 

 

آدرس: Hillside City Club

 

 

ENKA Esref Denizhan

یک سالن حرفه‌ای و بسیار جذاب برای تماشای فیلم در طول تابستان. این سالن خاص برای اجراهای تئاتر و موسیقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما هر شب می‌توانید برای پخش فیلم در آن، رویش حساب کنید. مجموعه‌ای از بهترین فیلم‌های اکران شده در سینماهای استانبول (خارجی و ترکی) در طول تابستان برای اکران در ENKA برگزیده می‌شود که برنامه‌ی آن پیش از هر تابستان اعلام می‌شود.

 

 

ENKA Esref Denizhan

 

 

آدرس: ENKA Vakfı Sadi Gülçelik Spor Tesis

 

 

Istanbul Modern

مجموعه‌ی "باغ استانبول مدرن" یک مرکز هنری فوق‌العاده و موزه‌ی هنر است که در آن می‌توانید مجموعه‌ای از نمایشگاه‌ها، کارگاه‌های هنری و بسیاری چیزهای دیگر را پیدا کنید. سینمای روباز آن نیز به پخش فیلم‌های هنری دنیا می‌پردازد و خیلی در مسیر فیلم‌های بدنه‌ی سینما نیست. تعداد مبلمان راحتی آن نیز که برای پخش فیلم‌ها در نظر گرفته شده، زیاد نیست و در هر نوبت حدود ۱۰۰ نفر می‌توانند در آن به تماشای فیلم بنشینند. اما اگر اهل فیلم باشید و تماشای آن را با اهلش دوست دارید، Istanbul Modern بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

بازدید از آکواریوم‌های معروف شهر استانبول

 

 

Istanbul Modern

 

 

آدرس: Asmalımescit Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi No:99, 34430 Beyoğlu

 

 

Vodafone FreeZone Acık Hava Sineması

این سینما در دانشگاه Bilgi واقع شده و همانطور که از اسمش پیداست، کمپانی بزرگ وودافون در ساخت و نگهداری آن نقش داشته است. احتمالا به همین دلیل است که این سینما تنها جایی در لیست ماست که فیلم‌های روز دنیا را در ایام تابستان به نمایش می‌گذارد و شما می‌توانید بلاک‌باسترهای آمریکایی را در محیطی روباز و بر روی پرده‌ای با کیفیت به تماشا بنشینید.

 

 

Vodafone FreeZone Acık

 

 

آدرس: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı, Kazım Karabekir Caddesi 2

 

 

Vialand Acık Hava Sineması

Cinemaximum محبوب‌ترین پخش‌کننده فیلم در استانبول یا شاید تمام ترکیه باشد. شرکتی که مجموعه‌های سینمایی بسیار با کیفیت در مراکز خرید و نقاط مهم شهر درست کرده است. این شرکت تابستان‌ها با ارائه یک سینمای روباز در مجموعه تفریحی ویوالند که به پخش فیلم‌های خوب (با تاخیر نسبت به اکران جهانی) می‌پردازد، مجموعه‌ی خود در این شهر را تکامل بخشیده است. پخش فیلم‌های این سینما هر شب تابستان به جز روزهای بارانی در ساعت ۱۰:۱۵ خواهد بود اما برای اینکه بدانید هر شب چه فیلمی پخش می‌شود، باید صفحه فیسبوک این مجموعه سینمایی را دنبال کنید.

تور یک روزه از استانبول به پارک علم و فرهنگ سازووا

 

 

 

Vialand Acık Hava

 

 

آدرس: Yaşpınar Mahallesi Girne Caddesi

۲۰ فروردین ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: