این ۸ معبد شگفت‌انگیز و مهم بانکوک را حتما ببینید

جاذبه‌های گردشگری بانکوک
این ۸ معبد شگفت‌انگیز و مهم بانکوک را حتما ببینید

بانکوک پایتخت کشور تایلند شهر معبدهاست. در این شهر بیش از صدها معبد وجود دارد که جزو بناهای زیبا و عجایب معماری این شهر به حساب می‌آیند. حتما می‌دانید که تایلند را سرزمین هنر و تاریخ می‌دانند، در سفرتان با تور تایلند اگر علاقه‌مند به دیدن زیبایی‌های معماری و معابد باشکوه مذهبی این شهر هستید خیلی ساده با اقامت در یکی از ۱۰ هتل برتر بانکوک می‌توانید هم از جذاب‌ترین گالری‌های بانکوک دیدن کنید و هم برنامه‌ای برای رفتن به معبدهای مهم این شهر بگذارید. البته پیش از بازدید از این معابد یادتان باشد شما برای ورود به خیلی از آنها باید بدن خود را کاملا بپوشانید. بنابراین روزی که قصد بازدید از این معابد را داشتید، شلوارها و دامن‌های بلند بپوشید و لباس‌هایی به تن کنید که شانه‌های شما را کامل بپوشانند.

 

معبد آرون (WAT ARUN)
وات آرون بر کرانه‌ی رود چائو فرایا قرار دارد و نام خود را از خدای هندو آرونا گرفته است. آرونا خدایی است که به صورت اشعه‌های خورشید در حال طلوع نمود پیدا می‌کند و توصیف می‌شود. این معبد به معبد سپیده‌دم نیز معروف است.

 

 

معبد آرون در بانکوک

 

 

چرا که بازتابش نور خورشید در اول صبح از سطح آن، تصویر با شکوهش را روی رود چائو می‌اندازد. قدمت این معبد به قرن ۱۷ میلادی بازمی‌گردد اما شکل امروزینش را از قرن نوزدهم و زمان شاه رامای دوم به خود گرفته است. این معبد در جاده‌ی دوئم ۱۵۸ بانکوک قرار دارد.   

 

 

معبد پراکائو (WAT PHRA KAEW)
پراکائو مهمترین معبد درون قصر سلطنتی تایلند است و از آن با عنوان معبد بودای زمردین نیز نام می‎‌برند. مجسمه‌ی بودای زمردین که جنس آن از سنگ یشم سبز رنگ است و در حالت مراقبه نشسته است در این معبد وجود دارد. این مجسمه که ۴۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد ۳ لباس زرین مخصوص دارد که پادشاه تایلند برحسب تغییر فصل‌ها طی مراسمی رسمی لباس این مجسمه را عوض می‌کند.

 

 

معبد پراکائو در بانکوک

 

 

بر دیوارهای این معبد همچنین تابلوهای نقاشی‌ زیبایی آویزان است که ۱۷۸ تصویر از داستان رامایانا را نشان می‌دهند. این معبد جزو معابدی است که رعایت پوشش و داشتن حجاب برای ورود به آن بسیار مهم و ضروری است.معبد ‌سوتات (WAT SUTHAT)   
این معبد نیز درون قصر سلطنتی قرار دارد. عمده شهرت این معبد به خاطر درهای کنده‌کاری شده، نقاشی‌های دیواری باشکوه و کلیسای کوچک و زیبایش است. ساخت این معبد از دهه‌ی ۱۸۰۰ میلادی آغاز و تا پنجاه سال بعد از آن تاریخ ادامه یافته است.

 

 

معبد سوتات در بانکوک

 

 

این معبد در شرق مزرعه‌ی سلطنتی قرار دارد.

 

معبد پو (WAT PHO)
معبد پو که به معبد بودای خوابیده نیز معروف است درست کنار قصر سلطنتی قرار دارد. این معبد یکی از قدیمی‌ترین معابد و مدارس علوم دینی تایلند است که امروزه تبدیل به یکی از اصلی‌ترین زیارتگاه‌های مردم بانکوک شده است.

 

 

معبد پو در بانکوک

 

 

در این معبد مجسمه‌ی بودا که از جنس ورقه‎‌های طلا ساخت شده است به صورت دراز کشیده و خوابیده قرار دارد. طول این مجسمه ۴۵ و ارتفاع آن ۱۵ متر است. این معبد همچنین یکی از مدارس آموزش ماساژ و یوگاست که همه روزه به افرادی که علاقه‌مند این امور هستند آموزش‌ و خدمات لازم ارائه داده می‌شود.


معبد ماهاتات (WAT MAHATAT)
این معبد یکی از۲۰۰ خرابه‌ای است که در پارک تاریخی سوخوتای قرار دارد. پارک سوخوتای به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و غیر از قرارگیری این معبد درون آن، معبد سی ساوای (سه ستونی) را هم درون خود دارد.

 

 

معبد ماهاتات در بانکوک

 

 


معبد ترایمیت (WAT TRAIMIT)
این معبد که در محله‌ی چینی‌های بانکوک قرار دارد سنگین‌ترین مجسمه‌ی بودا که ۵.۵ تن وزن دارد را در خود نگهداری می‌کند. ارتفاع این مجسمه ۵ متر است و پیکر طلایی آن مدتی نادانسته زیر پوسته‌ای از گچ پنهان مانده بود.

 

 

معبد ترایمیت در بانکوک

 

 

در سال ۱۹۵۵ بخشی از پوسته‌ی گچی این مجسمه ترک برداشت و بعد مشخص شد بدنه‌ی اصلی این مجسمه از طلا است که زیر لایه‌ای از کچ قرار دارد. در میانه‌ی پله‌های این معبد موزه‌ای قرار دارد که با پرداخت هزینه‌ای اندک می‌توانید از بوداها و نقاشی‌های آن دیدن کنید اما مجسمه‎ی اصلی بودا در بالای این معبد قرار دارد و بازدید از آن رایگان است.

 


معبد ساکت (WAT SAKET)
معبد ساکت بر بلندای تپه‌ای در تایلند قرار دارد که چشم‌انداز بی‌نظیری از کوه طلایی به بازدید کنندگانش ارائه می‌دهد. شما برای رسیدن به این معبد سیصد پله را پیش‌روی دارید که طی کردن هر کدام از آنها انرژی بیشتری برای بالا رفتن به شما می‌دهد.

 

 

معبد ساکت در بانکوک

 

 

چرا که با عبور از هر پله، منظره‌هایی زیباست که پیش روی شما چشمان شما قرار می‌گیرد. این معبد اولین بار در حدود۲۰۰ سال پیش و زمان رامای سوم ساخته شد اما به دلیل سست بودن خاک آن منطقه به طور کامل فروریخت. شکل فعلی آن مربوط به دوران رامای چهارم و پنجم و بازسازی بنای این معبد است.   

 

معبد بنجا (WAT BENJA)
این معبد زیبا که سنگ‌های مرمر سفید نمای بیرونی‌اش از کشور ایتالیا آورده شده است در سال ۱۹۰۰ توسط پادشاه رامای پنجم ساخته شده است. عکس این معبد در پشت سکه‌های ۵ باتی به چشم می‌خورد و از این رو برای کسانیکه با پول تایلندی داد و ستد می‌کنند بسیار آشناست. این معبد که در نزدیکی دفاتر دولتی و کاخ سلطنتی بانکوک قرار دارد بسیار مورد احترام و توجه مقامات کشور تایلند و محل رفت‌و‌آمد دائمی آنهاست. 

 

 

معبد بنجا در بانکوک

۱۵ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: