راهنمای کامل جت‌اسکی سواری در پوکت

جاذبه‌های گردشگری پوکت
راهنمای کامل جت‌اسکی سواری در پوکت

ورزش‌های آبی زیادی هستند که می‌توانید در پوکت آن‌ها را به انجام برسانید. از ورزش‌های روی آب مثل اسکی روی آب، ورزش‌های هوایی همچون پاراسیلینگ و حتی فعالیت‌های زیر آبی همچون غواصی، اما در نهایت سهل‌ترین ورزش و یکی از مفرح‌ترین‌ها همیشه جت‌اسکی سواری است که بسیار پرطرفدار بوده و به طور کلی در تایلند با قیمتی بسیار مناسب در دسترس است. به همین خاطر گفتیم که یک راهنمای کامل در مورد چگونگی انجام، جاهایی که می‌توانید سوار شوید و همچنین قیمت‌ها را برایتان لیست کنیم تا با خیال راحت در سفر با تور تایلند به پوکت، به سراغ یک سواری هیجان انگیز بروید.

 


کجا سواری کنیم؟


تقریبا هر ساحل بزرگی که در پوکت وجود دارد، امکانات کاملی برای جت‌اسکی سواری نیز در آن مهیاست. این تفریح آنقدر پرطرفدار است که شما وقتی پا به اولین ساحل می‌گذارید با تعداد زیادی جت‌اسکی چه در ساحل در انتظار مشتری و چه در آب، زیر پای مسافران مواجه خواهید شد. البته قبل از اینکه سوار بر آن‌ها شوید یک جلیقه نجات به شما داده می‌شود و اطلاعاتی در زمینه چگونگی راندن و مسیری که باید انتخاب کنید نیز در اختیارتان گذاشته می‌شود تا خیلی نزدیک به شناگرها سواری نکنید.

 

 تجربه‌ی هیجان‌انگیز زیپ‌لاین در سفر به پوکت جزیره‌ی زیبایی‌ها

 

 

جت‌اسکی سواری در پوکت

 


در حال حاضر تعداد شرکت‌هایی که به صورت قانونی به ارائه جت‌اسکی برای مسافران در پوکت مشغولند، به حدود ۲۰۰ شرکت می‌رسد که حدود ۱۰۰ عدد از آن‌ها در پاتونگ و بقیه در بانگتائو، کامالا، کارون و ساحل زیبای کاتا هستند. حتما قبل از اینکه جت اسکی تهیه کنید، به سراغ برچسب‌هایی که نشان از داشتن مدارک قانونی است را مشاهده کنید و سپس اقدام به اجاره جت‌اسکی نمایید. در نهایت اگر هنوز برای رفت به جایی خاص شک دارید ما در زیر سه ساحل مهم که چندین شرکت برای اجاره جت‌اسکی در خود دارند را به شما معرفی می‌کنیم:

 

 

جت‌اسکی سواری در پوکت

 


ساحل پاتونگ یکی از محبوب‌ترین سواحل پوکت است و اطراف آن تعداد زیادی هتل و اقامتگاه‌ وجود دارد. به همین خاطر در همه‌ی ایام سال جمعیت زیادی روانه این مکان می‌شوند و چندین شرکت مهم کرایه جت‌اسکی نیز در آن فعالیت می‌کنند. ساحلی بسیار زیبا اما همیشه شلوغ.
ساحل کاتا اما شاید معروف‌ترین باشد. یکی از زیباترین سواحل منطقه که به خاطر داشتن ناحیه ماسه‌ای بزرگ و آب کریستالی، از اولین انتخاب‌ها نزد تمامی گردشگران محسوب می‌شود. بخش زیادی از شرکت‌ها نیز برای کرایه جت‌اسکی همیشه در محل این ساحل هستند تا بتوانید با خیال راحت اقدام به کرایه و سواری در دریای زیبای این ساحل کنید.
ساحل کامالا می‌تواند انتخاب مناسبی برای روزهای تعطیلات باشد، چون در این ایام ساحل پاتونگ بیش از اندازه شلوغ می‌شود و این ساحل که در نزدیکی آن قرار دارد و از نظر زیبایی و نه از نظر امکانات چیزی کم ندارد، می‌تواند به عنوان جایی نسبتا خلوت‌تر به حساب بیاید.

 

 راهنمای گشت و گذار ۲ روزه و آخر هفته‌ای در پوکت؛ شهر شورها و شیدایی‌ها 

 

 

جت‌اسکی سواری در پوکت

 


قیمت‌ها


بر اساس نوع شرکت، تک‌نفره یا دو نفره بودن ، مدل جت‌اسکی یا ساحلی که انتخاب می‌کنید، قیمت اجاره جت‌اسکی می‌تواند متفاوت باشد. اما عموما این قیمت حدود ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ بات برای ۳۰ دقیقه، تقریبا ۲۰۰۰ بات برای ۴۰ دقیقه و ۳۰۰۰ بات برای ۶۰ دقیقه است و برای یک نفر اضافی روی جت‌اسکی باید ۲۰۰ بات دیگر پرداخت کنید.

 


چطور کرایه کنیم، چطور سواری کنیم؟


یکی از نکاتی که هنگام کرایه جت اسکی باید رعایت کنید، چانی زنی و تعیین قیمت پیش از سوار شدن بر روی جت اسکی است. عموما بر روی بروشورهایی که پخش می‌شود، قیمت‌ها کمی بالاتر هستند و همچنین اگر سوار شوید و از قبل بر سر قیمت توافق نکرده باشید، ممکن است که مبلغ زیادتری از شما طلب کنند.
در بسیاری از سواحل، یک منطقه خاص برای جت اسکی در نظر گرفته شده است که با طناب‌های شناور مشخص شده است. حتما موقع سوار شدن غیر از آموزش‌های کلی در مورد راندن، به شما گفته می‌شود در کدام محوطه باقی بمانید و شما هم باید آن را رعایت کنید، چون در صورت آسیب زدن به شناگرها در خارج از محیط در نظر گرفته شده، عواقب خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

 

 معرفی ۵ مسیر پیاده‌روی فوق‌العاده برای عاشقان طبیعت پوکت 

 

 

جت‌اسکی سواری در پوکت

 


در نهایت برای کسانی که هیچ تجربه‌ای در زمینه‌ی سوار شدن بر جت‌اسکی ندارند، پیشنهاد می‌کنیم حتما سواحل خلوت‌تر را برای این کار را انتخاب کنید، مخصوصا اگر در زمان تعطیلات به پوکت سفر می‌کنید، چون شلوغی نیاز به هدایت بهتر جت‌اسکی دارد.

۱۰ دی ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: