بالیوود؛ شهر رقص‌ها و رنگ‌ها و آرزوها

جاذبه‌های گردشگری بمبئی
بالیوود؛ شهر رقص‌ها و رنگ‌ها و آرزوها

سینما و بازیگران هندوستان در جهان و در خاطرات ما جایگاه ویژه‌ای دارند. به قدری که شاید نتوان کسی را پیدا کرد که بازیگران معروف هندی نظیر شاهرخ‌خان و سلمان‌خان و آمیتاب‌باچان و آشواریا‌رای و کاژال را نشناسد و یا کسی پیدا شود که نام فیلم شعله و باغبان و رام و شام به گوشش نخورده باشد. سینمای هند که به بالیوود معروف است در خاطرات ما رشد کرده و با ما بزرگ شده است. هم خودش و هم بازیگرانش اما امروزه کمی در خاطرات ما کمرنگ شده است. اگر علاقه‌مند به خاطره بازی هستید با تورهند همسفر شوید تا به بمبئی شهر شب های زنده وسینمای جذاب بالیوود سفر کنید .

 

 

بالیوود هندوستان

 

 

شهرک سینمایی بمبئی که مهم‌ترین شهرک سینمایی هندوستان است در سال ۱۹۷۸ توسط دولت وقت هندوستان در مساحتی به اندازه‌ی ۳۵۰ هکتار ساخته شده است. در این شهرک به طور متوسط سالانه صد فیلم تولید می‌شود و همواره بازیگران محبوب و بزرگ هندوستان در آنجا در حال رفت‌و‌آمد هستند. در هندوستان گردی یک روز را اگر به گشتن در این شهرک اختصاص بدهید احتمالا خیلی از سوپراستارهایی که همیشه آرزوی دیدن‌شان را داشتید خواهید دید اما متاسفانه درب‌های این شهرک به صورت عادی به روی هر بازدید کننده‌ای باز نمی‌باشد و علاقه‌مندان باید از طریق تورهای بالیوودگردی وارد این شهرک شود.

 

 

توربالیوودگردی

 

 

تورهای بالیوودگردی تورهای معمولا ۲ ساعته‌ای هستند که شما با ثبت‌نام در آنها قادر خواهید بود سوار اتوبوس شوید و دور تا دور این شهرک را با یک لیدر سیر کنید و لذت ببرید. هزینه‌ی شرکت در این تورها برای هندی‌ها در حدود ۶۰۰ روپیه است و برای گردشگران غیر هندی در حدود ۳۰۰۰ روپیه اما اگر علاقه‌مند با بالیوود هستید صرف این هزینه ارزشش را دارد. این تورها به دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند. برخی از آنها شما را فقط به تماشای برنامه‌های زنده‌ی تلوزیونی می‌برند، برخی دیگر شما را به تماشای پشت صحنه‌ی فیلم‌ها می‌برند و برخی‌های دیگر شما را به گذشته و لوکیشن‌های فیلم‌های خاطره‌انگیز.

 

 

فیلم هندی

 

 

تورهای دیگری هم در این شهرک وجود دارند که با دریافت هزینه‌هایی بیشتر شما را یک نصف روز مهمان این شهرک می‌کنند و همه جای آن را به شما نشان می‌دهند. نکته‌ی مهم در شرکت کردن این تورها آن است در همه‌ی آنها شما حق ندارید مزاحم فیلم‌برداری و یا بازیگران شوید اما اگر در کافه‌ و یا رستوران شهرک و یا جای دیگری غیر از صحنه‌ی فیلمبرداری آنها را دیدید این شانس را دارید که با آنها هم‌کلام شوید، امضا بگیرید و یا عکس بیندازید. نکته‌ی هیجان‌انگیز در بازدید از این شهرک سینمایی آن است که شما اگر بخواهید می‌توانید به عنوان سیاه لشکر ثبت‌نام کرده و در فیلم‌های هندی بازی کنید. این کار برای شما این فرصت را فراهم می‌آورد که لباس‌های هندی را به تن کنید، گریم شوید، جلوی دوربین قرار بگیرید و احتمالا در رقص‌های دسته جمعی خیلی از فیلم‌های هندی شرکت نمایید.

 

 

رقص هندی

 

 

شهرک‌های سینمایی هند اما فقط محدود به شهرک سینمایی بمبئی نمی‌شود. شهرک سینمایی نویدا، حیدرآباد و چنائی نیز از دیگر شهرک‌های سینمایی هندوستان است که در آنها نیز فیلم‌های زیادی تهیه شده و می‌شود. درب‌های شهرک سینمایی چنائی برخلاف شهرک سینمایی بمبئی هر روزه به روی عموم بازدید کنندگان باز است و هر بازدید کننده‌ای؛ چه هندی و چه غیر هندی با صرف هزینه‌ای اندک می‌تواند وارد آن شود. ناگفته نماند این شهرک جدای از استودیوهای فیلمسازی هندی، زمین بازی‌ای نیز برای کودکان دارد تا شما اگر به همراه کودکتان به بازدید این شهرک رفتید نگران سر رفتن حوصله‌ی او نباشید.

 

 

شهرک سینمایی نویدا

 

 

شهرک سینمایی نویدا نیز استودیوهای فراوانی دارد و با آزادی عمل بیشتری شما را به بازدیدش فرامی‌خواند. شما در این شهرک سینمایی می‌توانید وارد آرشیو لباس‌ها و وسایل صحنه شوید و از لباس‌هایی و وسایلی که بازیگران مشهور در فیلم‌های مهم و تاریخی پوشیده‌اند دیدن کنید. در سفرتان به هندوستان و شهر بمبئی پیشنهاد می‌شود حتما سری به شهرک‌های سینمایی این شهر بزنید و خودتان را در بالیوود، شهر رقص‌ها و رنگ‌ها و آرزوها رها کنید و از هندوستان گردی‌تان لذت ببرید.

 

 

شهرک سینمایی در هند    

 

 

۰۹ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: