۱۳ ورزش هیجان‌انگیز آبی که باید در سفر به بالی تجربه کنید

جاذبه‌های گردشگری بالی
۱۳ ورزش هیجان‌انگیز آبی که باید در سفر به بالی تجربه کنید

اگر به دنبال ماجراجویی در آب‌های درخشان و کریستالی هستید و می‌خواهید بازی‌ها و ورزش‌های آبی را تجربه کنید، بالی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. انتخاب‌های شما برای تفریح در زیر آب، روی آب و حتی بالای آب متنوع خواهد بود و امکانات نیز همه جوره مهیا تا بهترین تجربه ممکن را از این جزیره دوست‌داشتنی ببرید. پس با هم مروری کنیم به بازی‌ها و ورزش‌های آبی جذابی که می‌توانید درسفر با تور بالی تجریه کنید:

 


۱- فلای‌بردینگ


یکی از جدیدترین فعالیت‌های به شدت جذاب که در حال محبوب‌تر شدن هر چه بیشتر در سال‌های اخیر است. در این فعالیت جالب شما بر روی یک وسیله خاص تخته مانند، به وسیله پمپاژ آب به هوا برده می‌شوید و می‌توانید مثل اینکه به پاهایتان جت پک وصل کرده‌اید، این سو و آن سو بروید.

 

 ۱۰ دلیل مهم برای اینکه حتما به بالی سفر کنید

 

 

 فلای‌بردینگ

 


۲- سابوینگ


این مورد هم جدیدترین تفریح زیر آبی است که به وسیله یک باله‌ی فیبر کربن که باید سفت آن را بچسبید به زیر آب برده شده و در نهایت با استفاده از کابل‌هایی که به باله وصل است، به وسیله یک قایق موتوری به جلو برده می‌شوید.در این راه می‌توانید به هر سمتی که دوست دارید بروید، چرخ بزنید یا اینکه حالت افقی و عمودی‌تان را تغییر دهید.

 

 

سابوینگ

 


۳- پیاده‌روی زیر آب


یک فعالیت جذاب که می‌تواند جایگزین مناسبی برای غواصی باشد. در این فعالیت شما با کلاه‌های مخصوص اکسیژن از قایق زیر آب می‌روید اما لوله‌های اکسیژن و طناب شما را به قایق متصل نگه داشته و یک غواص نیز کنارتان حرکت خواهد کرد. یک راه بی‌دردسر و عالی برای تماشای دیدنی‌های زیر آب بالی.

 

 

یاده‌روی زیر آب

 


۴- قایق‌سواری در رودخانه


تنها دریا نیست که می‌تواند مکانی مناسب برای تفریحات آبی شما باشد. قایق‌سواری در رودخانه‌های خروشان بالی نیز از تفریحات جذاب و بسیار پرطرفدار است. اگر قصد این کار را داشته باشید باید به اوبود بروید که چند رودخانه بسیار خوب دارد. همه چیز در این تفریح دوست داشتنی عالی است، از مسیر رفت و آمد تا قایق‌هایی که همراه با خانواده نیز می‌توان سوارشان شد.

 

 ۵ ساحل شگفت‌انگیز در نزدیکی اوباد بالی 

 

 

قایق‌سواری در رودخانه

 


۵- پاراسیلینگ


چند وقتی است که این ورزش جذاب پایش به ایران هم باز شده. اما پاراسیلینگ برای مدت‌هاست که در کشورهای گردشگر پذیر آسیای جنوب شرقی که مناطق ساحلی دارد، به یکی از فعالیت‌های به شدت پرطرفدار بدل شده است. اگر با این ورزش آشنایی ندارید باید بگوییم که، در پاراسلینگ شما سوار یک چتر نجات می‌شوید که به وسیله قایق به جلو حرکت داده می‌شود و شما در عرض چند ثانیه به بالا حرکت می‌کنید و در طول مسیر می‌توانید از آن بالا نمای زیبایی از بالی را تماشا کنید.

 

 

پاراسیلینگ

 


۶- ماهی پرنده


این یکی به عنوان جدیدترین تفریح بالای آب این روزها معروف شده است. فعالیتی بسیار جذاب که شبیه به پاراسیلینگ است، با این تفاوتکه به جای چتر نجات سوار بر یک سری قایق‌های بادی خاص می‌شوید که با حرکت قایق به هوا بلند می‌شود. شاید کمی عجیب به نظر بیاید، اما بدون شک سرشار از هیجان خواهد بود.

 

 

ماهی پرنده

 


۷- غواصی با اسکوتر


اسکوترهای خاصی وجود دارد که با اتصاف کپسول اکسیژن و داشتن یک موتور پیشرانه، همچون یک موتور اسکوتر کوچک در زیر آب عمل می‌کند. سوار این اسکوترهای خاص می‌شوید و به زیر آب رفته و به راحتی راندن یک موتور در خشکی، زیر آب به گشت زنی می‌پردازید. البته نگران نباشید همیشه یک مراقب کاربلد مراقب شما خواهد بود.

 

 ۵ فعالیت هیجان‌انگیز در کوتا‌، بهشت موج‌سواری بالی

 

 

غواصی با اسکوتر

 


۸- جت اسکی و اسکی روی آب


اسکی روی آب از قدیمی‌ترین و در عین حال مفرح‌ترین ورزش‌های آبی است که در همه‌جای بالی می‌توانید آن را امتحان کنید و قیمتش نیز خیلی زیاد نیست و هزینه ۲۰ دلاری‌اش نسبت به بسیاری فعالیت‌های دیگر لیستمان ناچیز است. موتورهای جت اسکی هم که معرف حضورتان است و باید بدانید که تعداد بی‌شماری از آ‌ن‌ها در بالی فعالی هستند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با توجه به تعداد زیاد جت‌اسکی‌ها، در سال‌های اخیر قیمت کرایه آن بسیار پایین آمده و الان از جمله ارزان‌ترین فعالیت‌های آبی بالای به شمار می‌آید.

 

 

جت اسکی و اسکی روی آب

 


۹- ویک بوردینگ


این ورزش از بسیار جهات کاملا شبیه به اسکی روی آب است، با این تفاوت که انجامش بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ آموزشی ندارد. دقیقا بعد از پوشیدن جلیقه نجات و بستن تجهیزات مورد نیاز، شما به پشت قایق موتوری بسته شده و شروع به تفریح و خوشگذرانی می‌کنید. تخته‌های اسکی بزرگ کار هدایت را بسیار آسان می‌کند و فشار رو عضله‌های پشت پا را تا حد بسیار زیادی کم خواهد کرد.

 

 

وِیک بوردینگ

 


۱۰- غواصی عمیق و سطحی


بالی همانقدر که در خشکی زیباست، در زیر آب هم زیبایی‌ها خاص خود را دارد. تقریبا تمام کسانی که به غواصی در آب‌های بالی پرداخته‌اند این موضوع را به شما خواهند گفت. اما اگر نگران آموزش و سختی غواصی هستید، کاملا در اشتباهید. تورهای غواصی برای تمام خانواده برپا می‌شود و کل آموزش مربوط به زیر آب شما نیم ساعت هم نخواهد شد. اگر قرار باشد غواصی سطحی کنید، نوجوان‌ها هم می‌توانند به شما ملحق شوند تا یک تجربه خانوادگی را با ماهیان رنگارنگ بالی از سر بگذرانید.

 

 راهنمای سفر به بالی؛ بهترین کشور برای سفر با کودک

 

 

غواصی عمیق و سطحی

 


۱۱- موج سواری


این تنها ورزش کاملا حرفه‌ای است که در لیست ما گنجانده شده. در واقع برای لذت بردن کامل از موج سواری باید حتما این ورزش را بلد باشید. با این وجود اگر آماتور هستید و با اینحال دوست دارید برای یک بار هم که شده تجریه‌ای از این کار داشته باشید، می‌توانید از کلاس‌های سریع کمک گرفته و به همراه راهنما سوار بر موج‌ها به تفریح مشغول شوید.

 

 

موج سواری

 


۱۲- سواری بر قایق‌های بادی در دره‌های بالی


یکی از تفریحات خاص غیر دریایی، سواری بر روی قایق‌های تک‌نفره‌ی بادی و رفتن به رودهای باریک در فضای سبز دره‌های بالی است . یک فعالیت بسیار لذت بخش که هم فال است و تفریح درون آبی و هم تماشای زیبایی‌های طبیعت غیر ساحلی بالی.

 

 

 قایق‌های بادی در دره‌های بالی

 


۱۳- کایت سورفینگ


و در آخر یکی دیگر از بهترین‌ها! کایت سورفینگ یکی از فعالیت‌های فوق‌العاده لذت‌بخش است که بر خلاف قیاف‌اش، خیلی راحت بوده و همه می‌توانند آن را تجربه کنند. در این ورزش شما به وسیله‌ تخته‌های مخصوص روی آب شناور می‌شوید، اما این یک چتر بزرگ است که شما را روی آب به جلو خواهد برد. گاهی می‌توانید با پرش تا چندین متر از زمین جدا شوید و دوباره به آرامی روی آب فرود بیایید. فعالیت بسیار مفرح که مانندش را نخواهید دید و در بالی تنها با ۷۰ دلار می‌توانید آن را تجربه نمایید.

 

 

کایت سورفینگ

۳۱ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: