ویزای چین

چین و دیوار بزرگش، چین و تمدن هزار ساله‌اش، چین و غذاهای معروفش، چین خیابان‌های سرخش، چین و محله‌هایش، چین و شهرهای شلوغش، چین و مرکزخریدهای بزرگش همگی آنقدر جذابیت دارند که بی‌شمار مسافرا از سراسر جهان پا به آن بگذارند و روزهای خوشی را در آن سپری کنند. کشوری که نظم خاصی برای جای‌جای آن حاکم است و این نظم شما را مشتاق خودش می‌کند. کشوری که هم می‌توانید خانوادگی به آن سفر کنید و هم مجردی. کشوری پر از تفریحات فراموش ناشدنی و پر از بازدیدهای خاطره‌انگیز. اگر قصد سفر با تور چین را دارید و می‌خواهید بدانید چگونه می‌شود ویزای آن را اخذ کرد همراه ما باشید. همراه ما باشید تا شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای چین را خدمتتان عرض کنیم.

انواع ویزای چین

چین جدای از آنکه یکی از کشورهای پرگردشگر جهان به حساب می‌آید، یکی از مهمترین کشورهای تجاری و تحصیلی جهان نیز به محسوب می‌شود و به همین دلیل سالانه هزاران هزار ویزای گوناگون صادر می‌کند. مهمترین ویزاهایی که برای سفر به چین می‌توانید اخذ کنید به شرح زیر هستند:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای کاری و تجاری
 3. ویزای تحصیلی
 4. ویزای ترانزیت
 5. ویزای گروهی
 6. ویزای مولتی


اگر به دنبال یک سفر گردشگرانه به چین هستید و می‌خواهید از راهکارهای قانونی و هزینه‌های متعارف برای دریافت ویزای توریستی چین آگاهی پیدا کنید در ادامه‌ی این مطلب همراه ما باشید.


ویزای توریستی چین

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که هدفشان از سفر به چین گشت و گذاری کوتاه مدت است. ویزایی که اگر ملیتی متعلق به سنگاپور، ژاپن و برونئی داشته باشید نیازی نیست برای گرفتن آن اقدام کنید و به راحتی با پاسپورت‌تان می‌توانید به آن سفر کنید. ویزایی که اگر به صورت خانوادگی نیز به چین سفر می‌کنید برای افراد خانواده‌تان نیز باید آن را بگیرید.

مدارک لازم ویزای چین

برای دریافت ویزای چین باید مدارک زیر را تهیه کنید و به سفارتخانه‌ی این کشور تسلیم کنید. البته از آنجا که ویزای توریستی نیاز به مصاحبه ندارد می‌توانید مدارک خود را به کارگزاران رسمی نیز بسپارید تا آنها برای شما ویزایتان را اخذ کنند. مدارک ورد نیاز برای کسب ویزای چین به شرح زیر است:

 1. اصل پاسپورت: پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 2. یک قطعه عکس: 4*6 رنگی با زمینه سفید از رو به رو (عکسی ترجیحا متفاوت با عکس پاسپورت، بدون روتوش و نزدیک به زمان درخواست شما برای صدور ویزا)
 3. بیمه مسافرتی
 4. سند تمکن مالی: این مدرک باید نماینگر حساب و گردش مالی شما به میزان حداقل 40 میلیون تومان باشد. چرا که باید نشان دهد به هنگام سفرتان به چین دچار مشکل مالی نخواهید شد.

مدت زمان دریافت ویزای چین

از زمانی که مدارک‌تان تحویل سفارتخانه داده می‌شود، شما باید زمانی به اندازه‌ی 10 روز کاری برای صدور ویزایتان در نظر بگیرید. زمانی که می‌تواند کمتر از 10 روز نیز باشد، اما غالبا در بدترین و شلوغ‌ترین حالت کاری سفارت، ویزای شما 10 روزه به دست‌تان می‌رسد. در سال‌های اخیر، سفارتخانه‌ی چین امکان دیگری نیز برای مسافرانش فراهم آورده است تا مطابق با درخواست آنها مبنی بر صدور نیمه فوری ویزا، در کمتر از 5 روز کاری برای آنها ویزا صادر کند. لازم به ذکر است بدانید سفارت چین در روزهای جمعه، شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته تعطیل است و برای آنکه به مشکل زمانی برنخورید بهتر است اگر قصد سفر به این کشور را دارید هرچه سریعتر برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

هزینه ویزای چین

اگر بخواهید ویزایتان را کارگزاران رسمی اخذ ویزای چین بگیرند، باید بدانید که هرکدام از آنها هزینه‌های متفاوتی از شما خواهند گرفت. همچنین به دلیل آنکه نرخ ارز در ایران متغیر است، هزینه‌ی ریالی دریافت ویزا متغیر است، اما یک میانگین برای آن به شرح زیر وجود دارد:

 • ویزای توریستی انفرادی عادی: 105 دلار
 • ویزای توریستی انفرادی فوری: 135 دلار
 • ویزای توریستی گروهی عادی: 90 دلار
 • ویزای توریستی گروهی فوری: 120 دلار

سایر اطلاعات ویزای چین

ویزای ترانزیت چین

این نوع از ویزا به افرادی داده می‌شود که مقصد نهایی سفرشان کشوری دیگر به غیر از چین است و فقط توقف یک روزه یا چندین ساعته در خاک این کشور می‌خواهند داشته باشند. هزینه‌ی دریافت ویزای ترانزیت چین به شرح زیر است. ویزایی که اخذ آن میان یک تا سه روز کاری زمان می‌برد.

 • ویزا ترانزیت یک بار ورود عادی: 100 دلار
 • ویزا ترانزیت یک بار ورود فوری: 130 دلار
 • ویزا ترانزیت دو بار ورود عادی: 150 دلار
 • ویزا ترانزیت دو بار ورود فوری: 180 دلار

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترانزیت چین

 1. اصل پاسپورت: باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 2. کپی ویزای مقصد
 3. دو عکس رنگی: زمینه سفید، از رو به رو و بدون روتوش
 4. اصل بلیط صادر شده

اطلاعات سفارت چین

آدرس: تهران، اقدسیه، روبروی آتش نشانی پلاک 73
تلفن: 1-22291240-021
فکس: 22290690-021
وب‌سایت: ir.china-embassy.org
روز و ساعات کاری: یک‌شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۸:۴۵ صبح تا ۱۲:۱۵ ظهر و بعد از ظهرها از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰