ویزای ویتنام

ویتنام یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرق آسیاست که گردشگران پرشماری دارد. کشوری که پایتختش هانوی، یکی از زیباترین پایتخت‌های شرق آسیا به حساب می‌آید. کشور مردمان چشم بادامی با طبیعتی بکر که جنگ ویرانی را سال‌ها به خود دیده است، اما دوباره سبز شده و روح زیبایی در آن دمیده شده است. کشوری که می‌شود در آن گشت و گذارهای طبیعت گردانه را تجربه کرد و بهترین کمپ‌های عمرتان را در آن بزنید. کشوری که شب‌ها آسمان پرستاره دارد. تور ویتنام که در سال‌های اخیر به مسافران ایرانی عرضه شده هنوز چندان همه‌گیر نشده ولی سرعت رشد آن نه برای مسافران ایرانی که در سراسر جهان به شکل خیره‌کننده‌ای بالاست و در صدر ۳ کشور جهان قرار دارد. اگر قصد دارید به این کشور سفر کنید و می‌خواهید راهکارهای قانونی ورود به آن را بدانید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا شرایط اخذ ویزای ویتنام این کشور را خدمتتان عرض کنیم.

انواع ویزای ویتنام

ویتنام یکی از کشورهای زیبای جنوب شرق آسیاست که بیشتر ویزاهایی که صادر می‌کند مربوط به حوزه‌ی گردشگری است اما سالانه در زمینه تحصیلی و تجاری نیز ویزاهای بی‌شماری برای افراد مختلف صادر می‌کند. بیشترین ویزاهایی که سفارت این کشور صادر می‌کند به شرح زیر هستند:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای تجاری
 3. ویزای تحصیلی
 4. ویزای ترانزیت
 5. ویزای کاری


اگر قصد دارید بیشتر با ویزای توریستی ویتنام آشنا شوید و شرایطش را بدانید در ادامه‌ی این مطلب همراه ما باشید.


ویزای توریستی ویتنام

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که هدفشان از سفر به ویتنام گشت و گذاری کوتاه مدت است. ویزایی که به اندازه‌ی یک ماه به شما فرصت می‌دهد وارد ویتنام شوید و در آن بمانید. ویزایی که به دو صورت زیر صادر می‌شود:

 1. ویزای توریستی کاغذی
 2. ویزای فرودگاهی


ویزای توریستی کاغذی ویتنام

این ویزا پس از تسلیم مدارک به سفارت این کشور در ایران برای شما صادر می‌شود تا در یکی از صفحات گذرنامه شما چسبانده شود. ویزایی که برای اخذ کردن آن نیاز به مصاحبه ندارید و جدای از مراجعه به سفارتخانه ویتنام می‌توانید از طریق کارگزاری‌های رسمی نیز برای گرفتن آن اقدام کنید.


ویزای فرودگاهی ویتنام

برای اخذ این ویزا می‌توانید به وب‌سایت سفارت ویتنام مراجعه کنید تا پس از بارگذاری مدارک لازم ویزای شما صادر شود و هنگامیکه از مبادی رسمی وارد کشور ویتنام شدید ویزای خود را تحویل بگیرید.

مدارک لازم ویزای ویتنام

 1. اصل پاسپورت: پاسپورت شما برای اخذ ویزا باید حداقل به اندازه 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 2. عکس 4*3: با زمینه رنگی، از روبرو و بدون روتوش. این عکس باید متعلق به زمان اخیری باشد که برای گرفتن ویزا اقدام می‎‌کنید و ترجیحا با عکس پاسپورت‎‌تان متفاوت باشد.
 3. فرم تکمیل شده درخواست اخذ ویزا که می بایست به صورت دقیق، صحیح و خوانا پر شود.
 4. کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه
 5. بلیت رفت و برگشت به ویتنام: برای اخذ ویزای گردشگری ویتنام نیاز است که حتما بلیت تهیه کرده باشید اما از آنجا که پرواز مستقیم به این کشور وجود ندارد در ادامه‌ی این مطلب شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی خواهیم کرد.
 6. رزرواسیون هتل در ویتنام: برای سفارت ویتنام مهم است بداند در طول اقامتتان در این کشور می‌خواهید در کجا ساکن شوید. بنابراین برای اخذ ویزا حتما باید برگه‌ی رزرو هتل را به همراه داشته باشید.
 7. پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا: برای اخذ ویزا باید تمامی هزینه‌های لازم را پیش از صدور آن پرداخت نمایید. در ادامه شما را درباره‌ی هزینه‌های اخذ ویزای ویتنام بیشتر راهنمایی خواهیم کرد.

مدت زمان دریافت ویزای ویتنام

صدور ویزای ویتنام غالبا 20 روز کاری به درازا می‌کشد و اگر تاریخ خاصی برای حضور در این کشور مد نظرتان هست به شما توصیه می‌کنیم حداقل 1 ماه قبل از تاریخ مورد نظرتان برای اخذ ویزا اقدام کنید. البته برخی کارگزاری‌ها با دریافت هزینه‌ی بیشتر قادر هستند 10 روزه برای شما ویزای فوری دریافت کنند.

هزینه ویزای ویتنام

هزینه‌ی ریالی دریافت ویزای ویتنام متغیر است چرا که نرخ ارز در ایران متغیر است اما برای اخذ ویزای توریستی یک ماهه با امکان یک بار ورود به این کشور باید در حدود 130 دلار هزینه کنید. برای دریافت ویزای فوری تایلند نیز باید هزینه‌ای در حدود 150 دلار پرداخت کنید و این نرخ با توجه به کارگزاری‌های مختلف متفاوت است.

سایر اطلاعات ویزای ویتنام

راهنمای تهیه بلیت پرواز به ویتنام

در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران به ویتنام وجود ندارد و شما می‌توانید پیشنهادات ما که در ادامه خدمتتان ارائه می‌شود را برای تهیه بلیت ویتنام مورد بررسی قرار دهید.

بهترین مسیرهای پروازی از ایران به ویتنام

 1. ترکیش ایرلاین ترکیه: یک توقف در استانبول
 2. امارات: یک توقف در دبی
 3. قطر ایرویز: یک توقف در دوحه
 4. ایرفلوت: یک توقف در مسکو

اطلاعات سفارت ویتنام

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان پسیان، خیابان اکبری، خیابان مردانی، خیابان اردیبهشت شرقی، پلاک ۶
تلفن: 22411670-021
روز و ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 16:30
وب‌سایت: www.vietnamembassy.org