ویزای باکو

باکو پایتخت کشور آذربایجان یکی از توریستی‌ترین شهرهای منطقه‌ی آسیای میانه است که در فصل‌های بهاری و گرم سال، یکی از مناسب‌ترین شهرهای جهان برای گردشگران به حساب می‌آید، به همین دلیل در این بازه‌ی زمانی در سال تور باکو از محبوبیت زیادی برخوردار است. شهری پر از زیبایی‌های طبیعی و تاریخی که می‌شود روزها و شب‌های خاطره‌انگیز در آن ساخت و خوش گذراند. شهری که امکانات رفاهی لازم برای میزبانی از مهمانانش را دارد و در بهترین اقامتگاه‌ها از آنها پذیرایی می‌کند. اگر قصد سفر به این شهر را دارید و می‌خواهید راه ورود قانونی به آن را بدانید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا شرایط اخد ویزای باکو یا همان ویزای آذربایجان را خدمتتان بازگو کنیم.

انواع ویزای باکو

سفارت آذربایجان در ایران برای رفاه حال مسافران و گردشگران این کشور به دو گونه‌ی متفاوت زیر ویزا ارائه می‌کند:

 1. ویزای لیبل‌دار باکو
 2. ویزای الکترونیکی باکو


در ویزای کاغذی باکو شما باید مدارک مورد نیاز سفارتخانه را به آنها تسلیم کنید و بعد از گذشت چند روز کاری (بالغ بر یک هفته) ویزای خود را که به صورت کاغذی چاپ شده است دریافت کنید و بر روی پاسپورت خود بچسبانید اما در ویزای الکترونیکی باکو نیازی به مراجعه‌ی حضوری شما در سفارتخانه نیست و به صورت الکترونیکی می‌توانید مدارک مورد نیاز آنها را آپلود کنید تا در زمانی کوتاه (یک تا سه روز کاری) ویزای خود را دریافت کنید.

 

امتیازات ویژه ویزای الکترونیکی آذربایجان

این گونه از ویزای توریستی باکو امتیازات ویژه‌ای دارد که می‌توان آنها را به شرح زیر برشمرد:

 • عدم نیاز به مراجعه‌ی حضوری شما به سفارتخانه‌ها یا به کارگزاران دریافت ویزا
 • در مدت زمانی کوتاه می‌توانید به ویزای خود دسترسی پیدا کنید.
 • ویزای الکترونیکی آذربایجان به پاسپورت فرد الصاق نمی‌شود، بلکه از آن چاپ گرفته می‌شود تا حین عبور از گذرگاه‌های مرزی آذربایجان همراه با پاسپورت به مامورین مربوطه ارائه شود.

مدارک لازم ویزای باکو

برای دریافت ویزای توریستی آذربایجان انگشت نگاری نمی‌شود و این ویزای به صورت 3 ماهه صادر می‌شود. ویزایی که در طی 90 روز به شما فرصت می‌دهد به مدت یک ماه، برای یک بار به خاک این کشور وارد و خارج شوید. مدارک لازم برای دریافت ویزای کاغذی آذربایجان به شرح زیر هستند:

 • اعتبار پاسپورت حداقل به مدت 6 ماه
 • اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت
 • عکس جدید 3*4 با زمینه سفید، از رو به رو و بدون روتوش 

 

دولت آذربایجان برای رفاه حال مسافران و گردشگران این کشور از سال 2013 تا کنون شرایطی را فراهم آورده است تا هر فرد خودش بتواند بدون نیاز به کارگزاران رسمی و یا مراجعه‌ی حضوری به سفارتخانه‌های آذربایجان برای اخذ ویزا اقدام کند. در این شرایط شما با داشتن کارت‌های اعتباری بین‌المللی نظیر مستر کارت، ویزا کارت، پی پال و ... می‌توانید وارد سامانه‌ی ویزای این کشور شوید، مدارک مورد نیاز آنها را آپلود کنید و برای گرفتن ویزا اقدامات لازم را انجام دهید. ویزایی که به صورت 90 روزه صادر می‌شود و شما با داشتن آن می‌توانید به مدت یک ماه و برای یک بار به خاک این کشور وارد شوید. مدارکی که برای اخذ این نوع ویزا احتیاج دارید به شرح زیر هستند:

 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • آدرس محل سکونت در ایران
 • شماره موبایل در دسترس

مدت زمان دریافت ویزای باکو

این ویزا در سریعترین زمان ممکن برای شما صادر می‌شود که این زمان می‌تواند در موارد استثنایی و ضروری 5 ساعت به درازا بکشد و در بدترین حالت ممکن در 5 روز کاری.

هزینه ویزای باکو

اگر کارت‌های اعتباری بین‌المللی ندارید و می‎‌خواهید از شرکت‌هایی که می‌توانند پرداخت‌های ارزی انجام دهند برای اخذ ویزا کمک بگیرید باید بدانید هزینه‌ی ویزای باکو متغیر است. چرا که هزینه‌ی ارز در ایران متغیر است. اما اگر می‌توانید پرداخت ارزی انجام بدهید هزینه‌ی دریافت ویزای آذربایجان در زمان نشر این مطلب نزدیک به مبالغ زیر است:

هزینه دریافت ویزای لیبل‌دار: 35 دلار دزمانی به اندازه‌ی یک هفته‌ی کاری
هزینه‌ی دریافت ویزای الکترونیکی عادی: 28 دلار در زمانی به اندازه‌ی یک هفته‌ی کاری
هزینه دریافت ویزای الکترونیکی فوری: 57 دلار در زمانی به اندازه یک روز کاری

اطلاعات سفارت باکو

کنسولگری آذربایجان در تهران

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان، پلاک 16 – کدپستی: 19449651
تلفن: 021-22563146 ، 021-22563147 ، 021-22554255 ، 021-22559553 ، 021-22558299
فکس: 021-22558183
وب‌سایت: tehran.mfa.gov.az
آدرس پست الکترونیکی: az.embassy.tehran@gmail.com
روز و ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 تا  12:30

 

کنسولگری آذربایجان در تبریز

آدرس: تبریز، بلوار ولیعصر، خیابان عارف، شماره 9
تلفن: 021-33334803