تور بلغارستان

درباره تور بلغارستان

تور بلغارستان

کشوری آمیخته از فرهنگ و مدرنیته که جاذبه‌های طبیعی آن و سواحل زیبایش هوش از سر هر مسافری می‌برد. تنها سواحل طلایی آن برای بودن این کشور در لیست سفرهای رویایی هر کسی کافیست. اما تور بلغارستان فقط برای حمام آفتاب و دیدن منظره‌ها نیست و برنامه‌های بسیاری برای بناهای تاریخی و مراسمات مفرح در ایام حضورتان وجود خواهد داشت.

چرا به بلغارستان سفر کنیم؟

تور بلغارستان سفر به کشوری زیبا و درعین حال ارزان است. جایی که از نظر طبیعی همه چیز دارد، از سواحل استثنایی یا جنگل‌‌ها و کوهستان‌های بسیار زیبایی که شما را جادو می‌کنند. اصلا یکی از دلایلی که عده بسیاری از تمام جهان با تور بلغارستان به این کشور سفر می‌کنند، همین سواحل زیبای آن است. با این حال این کشور شرق اروپایی برای سفر ارزان هم به حساب می‌آید و هزینه‌هایی که داخل آن انجام می‌دهید، به نسبت بسیاری کشورهای دیگر بسیار بهتر خواهد بود. از نظر تاریخی هم باید بلغارستان را از کشورهای مهم اروپا به حساب آورد. به همین سبب است که شما سازه‌های باستانی بسیار زیبایی را در آن خواهید یافت و موزه‌هایی که هر کدامشان گنجینه‌ای گران بها در خود دارند.

 

 

بلغارستان

 

 

دو نکته مهم دیگر در مورد بلغارستان یکی مردمی است که بسیار خونگرم و مهمان نوازند و لحظات بودن شما در این کشور را به بهترین شکل ممکن رقم می‌زنند و دیگری غذاهای بسیار خوب محلی این کشور است که خاطره‌ای خوش‌طعم از سفر با تور بلغارستان، برای تمام عمر در ذهنتان می‌سازد.

 

برترین سواحل بلغارستان

همجواری با دریای سیاه باعث شده تا سواحل بسیار زیبایی در بلغارستان وجود داشته باشد که بعضی‌هایشان در دنیا نیز معروفیت بالایی دارند.

 

 

بهترین سواحل بلغارستان

 

اما قبل از هر ساحلی ابتدا باید به "ساحل آفتابی؛ اشاره کنیم. معروف‌ترین ساحل بلغارستان که البته با تمام زیبایی که دارد این روزها با حضور گردشگران تور بلغارستان به شدت شلوغ می‌شود و در دوران تعطیلات به سختی بتوان از آن لذت برد. جایگزینی ویژه و عالی برای این مکان "ساحل شن‌های طلایی" خواهد بود که یکی دیگر از سواحل بی‌نظیر بلغارستان به حساب می‌آید. "ساحل آلبنا" نیز انتخابی دیگر است که برای یک گردش خانوادگی در کنار دریای زیبای سیاه، گزینه‌ای عالی در تور بلغارستان محسوب می‌شود.

 

آب و هوا در بلغارستان

 

 

آب و هوای بلغارستان

 

اگر قصد سفر با تور بلغارستان را دارید، بهتر است بدانید؛ به طور کلی دو شکل آب و هوا در این کشور حاکم است. در اکثر نقاط آن شما با نواحی کوهستانی مواجهید که تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی سرد دارند و در نواحی مجاور با دریا، آب و هوای مدیترانه‌ای را شاهدید که باعث به وجود آمدن تابستان‌هایی نسبتا گرم‌تر و البته طولانی‌تر و زمستان‌های خنک‌تری می‌شود.

 

فرودگاه‌های بلغارستان

سه فرودگاه مهم بین‌المللی درسه شهر مختلف بلغارستان وجود دارد که از نظر اهمیت و تعداد مسافری که با برنامه‌های تور بلغارستان هر ساله در خود می‌بیند به ترتیب اینگونه هستند:

فرودگاه صوفیه: همانطور که از اسم این فرودگاه بر می‌آید، فرودگاه بلغارستان در پایتخت این کشور قرار گرفته است و سالانه بیش از سه و نیم میلیون مسافر را به خود می‌بینید. مهم‌ترین و البته پر رفت و آمدترین فرودگاه بلغارستان.

 

 

فرودگاه‌های بلغارستان

 

 

فرودگاه بورگاس: این فرودگاه دومین فرودگاه پر رفت و آمد بلغارستان با بیش از دو میلیون مسافر در سال است که در شهر بورگاس واقع شده و بیش از 3 کشور پروازهایی مستقیم به آن رادر برنامه دارند.

فرودگاه وارنا: وارنا یکی از مقاصد جذاب گردشگری در تور بلغارستان است و به همین خاطر سومین فرودگاه پر رفت و آمد کشور را میزبانی می‌کند. فرودگاهی با پذیرش بیش از یک میلیون مسافر در سال که اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی، به آن پرواز مستقیم دارند.

 

آنچه باید در مورد بلغارستان بدانید

مردم بلغارستان به زبان خاص خود یعنی بلغاری صحبت می‌کنند. از واحد پولی لف برای داد و ستد بهره می‌برند و با توجه به موقعیت جغرافیایی‌شان، ساعت رسمی آن‌ها یک ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

 

 

 

برق شهری در بلغارستان ۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است و کد داخلی این کشور نیز ۳۵۹+ است. برای تماس‌های ضروری هم باید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

آمبولانس بلغارستان: ۱۵۰

آتش‌نشانی بلغارستان: ۱۶۰

پلیس بلغارستان: ۱۶۶

 

صوفیه

 

 

صوفیه

 

 

پایتخت بلغارستان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپاست که از دیرباز با همین نام و با همین جغرافیای فعلی مامنی برای مردمش بوده است. شهری همیشه مملو از گردشگرانی که با تور بلغارستان برای دیدن بناهای تاریخی، پل معروف عشاق یا کوه زیبای ویتوشا به آن سفر می‌کنند. صوفیه همچون دیگر شهرهای بلغارستان، جایی نسبتا ارزان قیمت بوده و جاذبه‌ها و فعالیت‌های متنوعی که در خود دارد را با قیمتی مناسب در اختیار گردشگران تور بلغارستان قرار می‌دهد.

 

پلودیو

 

 

پلودیو

 

 

دیگر شهر تاریخی و از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا که یکی از ستون‌های تاریخ باستان و گردشگری در تور بلغارستان به حساب می‌آمد که هنوز هم با زیبایی تمام در قلب بلغارستان خوش می‌درخشد. از نظر جلوه‌های تاریخی این کشور مملو از گزینه‌های متعدد است و شما به هر سمت آن که بروید با مکانی باستانی مواجهید که هر کدامشان زیبایی و جلال خاص خود را دارند.

 

وارنا

 

 

وارنا

 

 

از جمله شهرهای ساحلی بسیار پرطرفدار در تور بلغارستان که با امکانات عالی خود جایی بسیار خوب برای تفریح و استراحت به حساب می‌آید. با پارک‌های بازی متعدد و رستوران‌های بسیار معروفی که زبانزد تمام گردشگران است. اما وارنا نیز بناهای تاریخی زیادی در خود دارد که مهم‌ترین آن‌ها کلیسای جامع این شهر ساخته شده در دهه ۱۸۸۰ میلادی است.

 

بهترین زمان سفر به بلغارستان

بدون شک تابستان بهترین زمان سفر با تور بلغارستان زیباست. زمانی که می‌توانید در سواحل آن به آبتنی و لذت بردن از هوای عالی و مناظر فوق‌العاده مشغول  شوید، به دیدن جاذبه‌های تاریخی روباز بروید و در جنگل‌ها و کوهستان‌های شهرهای مختلف سرک بکشید.

 

جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

در کلیت این نوشته به اختصار از بعضی از جاذبه‌های گردشگری بلغارستان برایتان گفتیم. از ساحل آفتابی و زیبایی‌هایش تا وارنا شهر تفریح و خوش‌گذرانی این کشور.

اما بد نیست پیشنهادات دیگری را نیز برایتان در تور بلغارستان مرور کنیم. مثل سر زدن به شهر ولیکو ترنوو که در دیرباز پایتخت بلغارستان بوده و یکی از شهرهای فوق‌العاده زیبای این کشور محسوب می‌شود. گردش و پیاده‌روی در کوه‌های بالکان نیز یکی دیگر از فعالیت‌های جذاب این کشور است، مخصوصا اگر کوه ریلا را برای این کار انتخاب کنید.

 

 

جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

 

 

دیدن از صومعه‌های باستانی پر تعداد بلغارستان که در همه جای کشور وجود دارند نیز کاری مهم برای شناخت تاریخ، هنر معماری و البته فرهنگ مردم این کشور در تور بلغارستان است.