بهترین سفرهای یک روزه از ایروان برای لذت بردن از دیدنی‌های اطراف شهر

جاذبه‌های گردشگری ایروان
بهترین سفرهای یک روزه از ایروان برای لذت بردن از دیدنی‌های اطراف شهر

ایروان به عنوان پایتخت ارمنستان بیشترین میزان گردشگر را در کل کشور به خود اختصاص داده است. تاریخ غنی، تنوع گسترده غذاهای خوشمزه، و ترکیبی از سنت و زندگی مدرن این شهر را به مقصدی ایده‌آل برای هر سلیقه‌ای تبدیل کرده است. به علاوه موقعیت قرارگیری آن به لحاظ جغرافیایی باعث می‌شود تا گردش‌های روزانه خوبی از آن به اطراف مقدور باشد تا بتوان نقاط بیشتری از این کشور را در سفر با تور ارمنستان از نظر گذراند.

 

 

دریاچه سوان

دریاچه سوان با مساحتی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مربع نه تنها بزرگ‌ترین دریاچه در ارمنستان و منطقه قفقاز است بلکه بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین اوراسیا نیز هست. فرقی نمی‌کند عاشق طبیعت باشید یا تاریخ، زیرا این دریاچه با کوه‌های باشکوه برفی، سواحل تمیز و جذاب، و یکی از زیباترین صومعه‌ها در ارمنستان یعنی صومعه سواناوانک، هر کسی را به سمت خود جذب می‌کند. شما می‌توانید از زیبایی منطقه با نمای چشمگیر کوه‌ها دیدن کنید و بعد به سمت صومعه سواناوانک بروید که در سال ۸۷۴ به دستور شاهدخت مریم باگراتونی ساخته شد. از محبوب‌ترین فعالیت‌های این دریاچه می‌توان به پیاده‌روی، پیک نیک و عکاسی اشاره کرد.

 

 

 دریاچه سوان ایروان

 

 

آدرس: Sevan National Park, Yerevan, Armenia

 

 

الفبای ارمنی

یکی از نقاط دیدنی و جذاب ارمنستان بنای تاریخی یادبود الفبای زبان ارمنی است. اگر تنها ۵۰ دقیقه ماشین سواری از شهر را تحمل کنید می‌توانید ۳۹ الفبای عظیم ارمنی را ببینید که در سال ۲۰۰۵ به مناسبت جشن سالگرد تولد ۱۶۰۰ سالگی الفبای ارمنی خارج شهر نصب شدند. برای نصب این الفباها دقت زیادی به کار برده شد تا در نهایت محل تدفین Mesrop Mashtots کسی که این الفبا را ابداع کرده نصب گردیدند. این کوه نه تنها برای گردشی تاریخی و فرهنگی مناسب است بلکه تجربه ثابت کرده بچه‌ها از حضور و بازی در این مکان بسیار لذت می‌برند.

 

۸ مکان‌ فوق‌العاده که در سفر به ایروان باید از آن‌ها دیدن کنید

 

 

 الفبای ارمنی

 

 

آدرس: Artashavan, Artashavan, Armenia

 

 

صومعه خور ویراپ

صومعه‌ خور ویراپ که در دامنه کوه‌های آرارات قرار گرفته یکی از نقاط تاریخی با ارزش و دیدنی ارمنستان است که هم موقعیتی برای گردش ارائه می‌دهد و هم آب و هوایی مثال زدنی دارد. شما از ایروان تا این نقطه حدود ۴۵ دقیقه ماشین سواری خواهید داشت. این صومعه جایی است که شاه تردات سوم گئورگی روشنگر کسی که به عنوان شخصی مقدس و جزو اولین پیشروان کلیسای ارامنه شناخته می‌شد را به مدت ۱۳ سال زندانی کرد تا او را وادار کند تا بیماری‌هایش را مداوا و معالجه کند. البته این ماجرا باعث شد تا مردم اعتقاد عجیبی به وی بیاورند و او را به عنوان شخصی مقدس و روحانی باور کنند.

 

طبیعت‌گردی در دل صومعه‌های ارمنستان

 

 

 صومعه خور ویراپ

 

 

آدرس: H11, Lusarat, Armenia

 

 

معبد گارنی

طبق روایات و داستان‌های موجود این معبد را پادشاه تارات در سال ۷۶ میلادی ساخته است. البته این بنای تاریخی هزار ساله دارای بخش‌های دیگری مثل خرابه‌های حمام رومی، کتیبه‌های خط میخی اورارتی و کلیسای قرن ۷امی هم هست. این معبد که در فاصله کوتاهی از شهر قرار گرفته و کاملا سهل‌الوصول است در پس زمینه‌ای دیدنی از طبیعت، بسیار دیدنی است. معبد گارنی یکی از نقاط باارزش اطراف شهر است که گردشگران بازدید از آن را در صدر فهرست فعالیت‌هایشان قرار می‌دهند. شما بعد از بازدید از این معبد به سمت رودخانه آزات بروید و باقی روزتان را به گردش و تفریح بپردازید.

 

 

 معبد گارنی

 

 

آدرس: Garni, Garni, Armenia

 

 

صومعه گغارد

گغارد صومعه‌ای سنگی‌ست که توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی به ثبت رسیده است. این صومعه توسط گئورگی روشنگر در قرن ۴ام ساخته شد اما بخش کلیسایی آن را در قرن ۱۳ام بنا کردند. این مجموعه ابتدا Ayrivank به معنی صومعه غار شناخته می‌شد اما بعدها تغییر نام داد. گغارد میزبان نیزه‌ای است که روایت‌ها می‌گویند عیسی در قیامی که صورت گرفته بود با آن زخمی شده ، به همین دلیل است که امروزه این صومعه را به گغارد به معنای تیر و پیکان می‌نامند. اگر از قبل روی گوگل جستجو کنید می‌بینید که این صومعه که در دامنه کوهستان قرار گرفته موقعیت‌های پیاده‌روی زیبایی را در اختیارتان قرار می‌دهد. پس کفش‌های راحتی به پا کنید و از تپه‌های سرسبز بالا بروید و مناظر زیبایی را شاهد باشید، عکس‌های پوستری بیاندازید و از صومعه بازدید کنید.

 

معرفی مکان‌هایی که از آنجا می‌توانید زیباترین مناظر ارمنستان را ببینید

 

 

 صومعه گغارد

 

 

آدرس: Goght, Goght, Armenia

 

 

استون هنج ارمنی

Karahunge یکی از نقاط باستانی ارمنستان است که به عنوان زوراتس کارر هم شناخته می‌شود. البته بسیاری از خارجی‌ها آن را به عنوان استون هنج ارمنی یاد می‌کنند. این سنگ‌های عمودی ایستاده در سراسر یک منطقه آزاد پراکنده شده و حدود ۷۰ کیلومتر مربع را پوشش می‌دهند. طبق مطالعات گسترده باستان شناسان، به نظر می‌رسد این منطقه قبلا رصدخانه‌ای تاریخی بوده از ویرانه‌هایش تنها این تکه‌های سنگی باقی مانده است. طبق تخمین‌ها قدمت این استون هنج‌ها به حداقل ۳۵۰۰ سال پیش بر می‌گردد. به عنوان یکی از قدیمی‌ترین ستون هنج‌های موجود عکاسی در این منطقه را فراموش نکنید.

 

 

 استون هنج ارمنی

 

 

آدرس: Sisian, Sisian, Armenia

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: