بهترین کافی‌شاپ‌های محله دورکول بلگراد برای صرف یک عصرانه دلچسب و دوستانه

جاذبه‌های گردشگری صربستان
بهترین کافی‌شاپ‌های محله دورکول بلگراد برای صرف یک عصرانه دلچسب و دوستانه

شاید بگراد همچون خیلی شهرهای دیگر، محلات قدیمی نداشته باشد، اما محله‌ها یا مکان‌های معروف زیادی دارد که به شهر بعد و معنا می‌بخشند. مهم‌ترینشان نیز محله دورکول است که چند مورد از بهترین کافه‌های کل کشور را در خود جای داده. خیابانی پرهیاهو با فروشگاه‌های متعدد و جنب و جوشی که همیشه در آن در جریان است. اگر با تور صربستان به سفر رفتید و در پایتخت این کشور بودید، حتما سری به این محله و کافه‌های عالی‌اش بزنید.


Meduza


دنیا جاهای بیشتری همچون Meduza احتیاج دارد. جاهایی که اینگونه در مرز نهایتِ بهترین بودن و دقت در جزییات پیش بروند و در آخر سفارش شما را با برخوردی گرم و ظاهری آراسته برایتان سرو کنند. این کافه که در نقطه‌ای نسبتا شلوغ در این محله قرار گرفته، بدون شک بهترین انتخاب در میان کافه‌های بلگراد محسوب می‌شود.

 

معرفی ۱۰ رستوران برتر بلگراد برای سرو لذیذترین غذاهای سنتی ومدرن

 

 

Meduza

 


Blaznavac


این مکان به واسطه دورهمی‌ها و جشن‌هایی که بسیاری از روزهای سال در آن برگزار می‌شود معروف شده است. جایی ویژه و همیشه شلوغ که در تمام ساعات روز صدای موسیقی‌اش بلند است و مردم میزهایش را اشغال کرده‌اند. محیط این کافه عالی است، یک سالن کوچک که به حیاط پشتی زیبا و باغ گونه ربط پیدا می‌کند دو سقفی شیشه‌ای که حتی روزهای بارانی نیز از شما محافظت می‌کند. این‌ها را اضافه کنید به میزها و صندلی‌های رنگارنگ و زیبایش، تا بدانید با چه جای شاد و دوست داشتنی طرف هستید.

 

 

Blaznavac

 


Leila Records


آن‌ها که عاشق صفحاتی قدیمی هستند و حتی به جمع آوری قدیمی‌ترین و بهترین‌ها مشغولند، احتمالا با ورود به این مکان حیرت خواهند کرد. مکانی بسیار زیبا با طراحی چوبی فوق‌العاده که مجموعه صفحاتش نشان از اسمش دارد و همیشه یک موسیقی کلاسیک زیبا در فضای سالنش طنین انداز است. این کلاس و فضای متفاوت با نوشیدنی‌های بسیار خوبی به سر میزها می‌آید ترکیب می‌شود و شیرینی‌های خوشمزه‌ای که البته کمی گرانقیمتند و در مجموع، کافه‌ای فوق‌العاده را می‌سازند.

 

گشت‌وگذاری خاص در محله استاری گراد بلگراد

 

 

Leila Records

 


Pržionica D59B


بسیاری از کافه‌های شهر با توجه به مسائل سلامتی، سیگار کشیدن را ممنوع کرده‌اند و رو به غذاهای سالم آورده‌اند. Pržionica از سر حماقت یا شجاعت، هنوز اجازه می‌دهد تا در میزهای بیرون نشینش سیگار بکشید و از قهوه‌های بسیار خوشمزه‌ای که در میان مردم محلی زبانزد هست لذت ببرید. تکلیف مشخص است، اگر تنها برای صرف بهترین قهوه شهر قصد رفتن به یک کافه را دارید و مشکلی با بوی سیگاری که از بیرون به داخل می‌آید ندارید، باید به Pržionica رفته و قهوه‌ای سفارش دهید.

 

 

Pržionica D59B

 


Centrala


بسیاری کافه‌های شهر هستند که خود را نماد بلگراد می‌نامند، اما شاید Centrala از معدود کافه‌های شهر باشد که واقعا اعتبار لقبی اینچنین را داشته باشد. خیابان سیمینا در دورکول، جایی که این کافه در ان واقع شده، در واقع پاتوق جوان‌های تحصیل کرده و هنرمند است و این کافه جایی به شمار می‌رود که آن‌ها به دور هم جمع شده و مباحث مهمی را سر میزهای ساده‌ی آن مطرح می‌کنند. جایی که افراد مشهوری قبلا در آن رفت و آمد داشتند و احتمالا همین حالا هم کسانی در آن به خوردن قهوه‌های خوشمزه‌ای مشغولند که بعدتر اسمشان را بیشتر خواهیم شنید.

 

تنها در فاصله ۱ ساعتی از بلگراد ، بهترین مکان‌های گردشی شهر را ببینید

 

 

Centrala

 


Shsh


فضای عالی و جو خاص این کافه باعث شده بسیاربه آن لقب جذاب‌ترین کافه شهر را بدهند. بسیاری از آثاری که بر روی دیوارها آویزان است، کار هنرمندان محلی به شمار می‌رود و بخش زیادیشان حتی قابل خرید هستند. اما جدا از این‌ها، نوشیدنی‌های Shsh هم عالی به شمار می‌روند و با توجه به قیمت خوبی که دارند، Shsh را به انتخابی مناسب برای یک عصرانه جوان پسند بدل می‌کند.

 

 

Shsh

 


Cafe de France


مهم نیست مقاله‌ای در مورد کافه‌ها مربوط به چه شهر یا کشوری باشد، تا زمانی که یک گزینه فرانسوی در آن نباشد، گویی اصلا تکمیل نشده است. Cafe de France در دورکول، یک نماد فرانسوی محسوب می‌شود. کافه‌ای که به واسه چای و قهوه بسیار با کیفیتش معروف است و در آن می‌توانید از شیرینی‌های خوشمزه تا انواع نوشیدنی‌های طبیعی و آبمیوه را سفارش دهید و از کیفیت محصولی که تحویل می‌گیرد مطمئن باشید. صربستان و فرانسه، تاریخی گره خورده به هم دارند و Cafe de France سعی کرده بهترین هر کدام از این فرهنگ‌ها را در یک ترکیب دوست داشتنی، یک جا جمع کند.

 

 

Cafe de France

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران