جذاب‌ترین فعالیت‌هایی که بهتر است در سفر به نیکوزیا، پایتخت قبرس انجام دهید

جاذبه‌های گردشگری قبرس
جذاب‌ترین فعالیت‌هایی که بهتر است در سفر به نیکوزیا، پایتخت قبرس انجام دهید

نیکوزیا ، زیبایی خاصی دارد که به واسطه جلوه‌های طبیعی و شیوه خاص معماری و بافت شهری‌اش به جود آمده است. شهری برخواسته از یک پیشینه کهن که نگاه کردن به عکس‌هایش هم حتی باعث شعف آدم می‌شود، چه برسد سفر با تور قبرس، رفتن به آنجا و قدم زدن در میان کوچه‌ها و مغازه‌هایش.
اما در اولین سفر خود به نیکوزیا، این شهر دلنشین، بهتر است چه کارهایی را پیش از همه امتحان کنید؟


کیک‌های خانگی و قهوه قبرسی را امتحان کنید


کافه‌های نیکوزیا بخشی از فرهنگ قبرس شمالی محسوب می‌شود که نشستن بر صندلی‌های بیرونی که در میان بازار قرار می‌گیرند، از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توانید در پایتخت انجام دهید. در این میان نباید به هیچ وجه از کیک‌های خانگی بی‌نظیر این کافه‌ها گذشت که بی‌نهایت خوشمزه‌اند و سالم و البته در کنار قهوه‌های عالی آن‌ها که عطرشان آدم را سرمست می‌کند، بسیار می‌چسبند. اگر احیانا انتخابی از میان این کافه‌ها از قبل برای خود نداشتید، حتما سری به To Apomero بزنید که در میان محلی‌ها هم به شدت هواخواه دارد.

 

۱۰ دلیل که شما را مسافر قبرس می‌کند

 

 

قبرس

 


قدم زدن بر روی خط جدایی


نیکوزیا تنها پایتخت دوپاره‌ی دنیاست. نیمی در سمت جنوبی و نیمی در سمت شمالی. مسیر رفت و آمد آن را نیز می‌توانید در خیابان لدرا ببینید، جایی که مردم این شهر برای گذر از این سوی آن به آن سمت، باید از مرزی محافظت شده عبور کنند. دیدن مسیر سبز میان این دو بخش این شهر از جمله محبوب‌ترین کارهایی است که گردشگران بعد از رفتن به آن اقدام به انجامش می‌کنند.

 

 

مرز قبرس

 


خرید در بازار کشاورزان OHI


حتی اگر قرار هم نباشد که از این بازار جالب خرید کنید، بهتر است برای دیدن آن هم که شده در روزچهارشنبه و شنبه، بین ساعت ۶ صبح تا ۴ بعد از ظهر به محل برپایی این بازار بروید و ببینید چطور خود کشاورزان محصولات مرغوبشان را بدون واسطه به باز آورده و به فروش می‌رسانند. قدم زدن در بازار بهترین شکل دیدن طبیعت واقعی مردم این شهر است. در میان محلی‌ها وقتی بر سر قیمت چانه می‌زنند و مایحتاج خود را تهیه می‌کنند. با این وجود پیشناد ما این است که یک حداقلی برای طول سفر از محصولات عموما اورگانیک OHI خرید کنید.

 

حقیقت‌های جالب در مورد قبرس که شما را مشتاق به سفر می‌کند

 

 

بازار کشاورزان OHI

 


کشف موزه‌‌های نیکوزیا


دیدن از چند موزه‌ی بسیار خوب این شهر از جمله کارهایی است که حتما باید انجام دهید و از آثار شگرف آن‌ها دیدن کنید. برای یک نگاه کلی به به تاریخ غنی قبرس، بهتر است ابتدا به سراغ موزه لونتیس نیکوزیا در بخش تاریخی شهر بروید. جدا از نمایشگاه‌های بسیار خوبی که در این مکان به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، آثار و اطلاعات موجود در این موزه، شما را با تاریخ یونان، ترکیه و انگلیس آشنا کرده و باعث می‌شود با بسیاری نکات جذاب مواجه شوید که شاید پیشتر از آن‌ها بی‌خبر بوده‌اید، آن هم با ورودیه کاملا رایگان که در نهایت سبب می‌شود یک توقف نه چندان کوتاه در موزه لونتیس نیکوزیا از بهترین گردش‌های درون شهری خانوادگی به حساب بیاید.

 

 

 موزه‌‌های نیکوزیا

 


دومین موزه‌ای که دیدنش واجب است، موزه معروف قبرس است که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موزه باستان‌شناسی کل جزیره محسوب می‌شود. مجموعه بسیار بزرگ و ارزشمندی که در این موزه با آن‌ها آشنا می‌شوید، باعث می‌شود با خود بگویید "چطور جزیره‌ای به این کوچکی، تاریخی تا این حد پربار را به دوش می‌کشد؟".
سومین و آخرین موزه‌ای که دیدنش را به شما پیشنهاد می‌کنیم، مرکز هنر شهری نیکوزیا است. قدیمی‌ترین مرکز هنری کل قبرس که جدا از آثار قدیمی بسیار مهم ازهنرمندان داخلی و خارجی، به صورت دوره‌ای میزبان نمایشگاه‌های هنری بسیار خوبی هم هست.

 


قدم زدن در بخش قدیمی شهر


یکی از جاذبه‌های شهری نیکوزیا، بخش قدیمی آن و خیابان لدرا است که پر شده از کافه و فروشگاه و رستوران‌های کوچکی که صندلی‌های خود را بیرون در گذاشته‌اند. محله‌ای شلوغ که غروب دم، هم اهالی بومی برای گردش و نشستن در کافه‌ها به آن مراجعه می‌کنند و هم اینکه گردشگران به آن رهسپار می‌شوند.

 

 

بخش قدیمی قبرس

 


خرید سوغات


در همین خیابان‌های بخش قدیمی شهر یا در محله‌ی گیتونیا، مغازه‌های جذابی پیدا می‌شوند که کارهای دستی مخصوص قبرس را برای فروش می‌گذارند. مجسمه‌های بسیار زیبایی که قیمت ارزانی هم دارند و برای خرید به عنوان سوغات ایده‌آل به نظر می‌رسند.

 

بهترین هتل‌های ۵ستاره‌ی قبرس برای اقامتی باشکوه

 

 

خرید سوغات

 


دیدن از کلیسای فانرومنی


همانطور که در تمام قبرس در هم تنیدگی ادیان اسلام و مسیحیت را به چشم می‌بنید، به شکل عجیبی این ترکیب در کلیسای معروف "معبد مقدس مریم باکره فانرومنی" نمایان شده است. این بنا هنوز هم به عنوان کلیسایی برای عبادت مورد استفاده قرار می‌گیرد اما درهای آن به روی دعا کنندگان از هر دینی باز است. زیبایی بیرونی این کلیسا همانقدر چشم نواز است که دورنش. یک مکان بسیار زیبا که دیدن از آن به شدت توصیه می‌شود.

 

 

  کلیسای فانرومنی

 


گشتن به دور شهر با تورهای سیگوی


احتمالا با سیگوی آشنایی دارید، یک سواری دو چرخ که باید روی آن بایستید. یکی از تورهای بسیار پرطرفدار در نیکوزیا، تورهای گروهی برای گردش در شهر است که تمام افراد سوار بر این وسیله‌های هیجان انگیز، با هم به دیدن زیبایی‌های شهر رهسپار می‌شوند. بر خلاف انتظار بسیاری، این تورها بسیار پر بار و خوب هستند و راهنماها به دو زبان انگلیسی و زبان محلی، به خوبی نکات جذابی از پیشینه و تاریخ شهر را روایت می‌کنند.

 

 

تورهای سیگوی

 


لذت بردن از طبیعت زیبای پارک ملی آتالاسا


نزدیک‌ترین جنگل و البته بهترین منطقه برای طبیعت‌گردی اطراف نیکوزیا، این پارک ملی بسیار زیبا و ۸۴۰ هکتاری است که با برکه‌ای بی‌نهایت چشم‌نواز در مرکزش، از محبوب‌ترین نقاط اطراف نیکوزیا برای پیک نیک محسوب می‌شود. نکات خوب بسیاری در باب این پارک ملی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌‌توان به مسیر رفت و آمد بسیار راحت و فضای باز و محافظت شده که خانواده‌ها و بچه‌ها به راحتی می‌توانند در آن به فعالیت مشغول شوند است.

 


‫حمام اومریه نیکوزیا

‬‎
در نهایت هم بهتر است خستگی سفر را قبل از برگشت به ایران، ابتدا در این حمام قدیمی و بسیار لوکس از تن به در کنید و با یک ماساژ عالی، سفر خود به قبرس و ‫ ‫نیکوزیا را به پابان ببرید.

 

 

اومریه نیکوزیا

۲۸ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران