۵ ساحل نزدیک به باکو برای لذت بردن از تابستان زیبای آذربایجان

جاذبه‌های گردشگری باکو
۵ ساحل نزدیک به باکو برای لذت بردن از تابستان زیبای آذربایجان

آذربایجان مجموعا بیش از ۵۰۰ کیلومتر ساحل دارد که باعث می‌شود این کشور زیبا، مکانی عالی برای لذت بردن از سواحل جذاب دریای خزر در سفر با تور باکو باشد.با این حال باکو به عنوان پایتخت، اگر چه سواحل زیادی دارد که در کنار آن‌ها تفریگاه‌های مختلفی احداث شده، اما ساحلی ندارد که بتوانید در ایام تابستان در آن‌ها تنی به آب بزنید. برای این کار باید کمی از مرکز شهر فاصله بگیرید و با چند دقیقه رانندگی، به سواحل جذابی برسید که از هر نظر برای یک آبتنی تابستانه آماده سازی شده‌اند.


Shikhov


معروف‌ترین ساحلی که می‌توانید در اطراف باکو پیدا کنید، ساحل مربوط به مجموعه هتل‌های Shikhov است که طولی به اندازه ۹ کیلومتر دارد. هزینه ورود به این ساحل کمی گران بوده و حدود ۷ دلار آمریکا برای هر نفر خواهد بود، با این حال جدا از ساحل بسیار تمیز و عالی این محوطه، امکان استفاده از استخرهای شنای مجموعه و همچنین پارک آبی و جمع و جورش را خواهید داشت. البته امکانات خوبی از جمله تخت‌هایی برای نشستن و چترهای آفتابگیر نیز در ساحل کار گذاشته شده که با توجه به محدودیت ورود نفرات، کافی و بسیار عالی هستند. فاصله این ساحل از شهر تنها ۱۵ دقیقه‌ است و دسترسی به آن بسیار آسان.

 

اقامتی لذت‌بخش‌ در بهترین بوتیک هتل‌های باکو

 

 

Shikhov

 


Crescent


این ساحل درست در کنار Shikhov قرار دارد و شامل ۴۰۰ متر ساحل بسیار تمیز و عالی است که مربوط به هتلی در جوار آن می‌شود. برای ورود به این ساحل بر خلاف ساحل کناری‌اش، نیازی به پرداخت پول ندارید، اما کماکان برای ورود به آن محدودیتی در نظر گرفته شده تا آرامش ساحل به هم نخورد. مکانی با فضای خانوادگی بسیار خوب که با امکانات خوبی همچون اتاق‌های تعویض لباس دوش می‌تواند راحتی استفاده از ساحل را دو چندان کند. با این وجود استخر و یک سری امکانات دیگر مخصوص مهمانان هتل است که اگر مبلغ کمی پرداخت کنید، می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده نمایید.

 

 

Crescent

 


Bilgah


ساحل Bilgah کمی دور از دو ساحل دیگر و در فاصله ۲۰ دقیقه‌ای از شهر است. ساحلی بسیار زیبا با شن‌های خاکستری و وسعت عالی که مکانی مناسب برای ورزش و تفریح کنار دریا را پدید می‌آورد. برای ورود به این ساحل نیز هزینه‌ی بسیار کمی گرفته می‌شود اما در عوض امکانات خوبی از جمله چترهای آفتاب گیر، صندلی‌های کنار ساحل، اتاق تعویض لباس و دوش را در اختیار مهمانانشان قرار می‌دهند. هتل‌ها و اقامتگاه‌های زیادی در اطراف این ساحل وجود دارند که بعضی از آن‌ها انتخاب‌هایی برای اقامت یک بعد از ظهر را نیز برای خانواده‌ها فراهم می‌کنند.

 

راهنمای گردشگری باکو؛ شهری پر از لذت‌های به یادماندنی

 

 

Bilgah

 


Amburan


Amburan حدود ۴۴ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد، اما از نظر کیفیت ساحل و امکانات جزو برترین‌ سواحل نزدیک باکو به شمار می‌رود و انتخاب اول بسیاری از گردشگرانی است که با تور باکو سفر می‌کنند و می‌خواهند تابستان گرم را با آبتنی در ساحل در دریای خزر سر کنند. نمی‌توان در مورد قیمت ورودی این ساحل صحبت کرد، چون بسته به روزی که به آن مراجعه می‌کنید متفاوت خواهد بود. هم بر اساس روز هفته و هم روز تقویم. امکانات اختصاص یافته به مسافرین عالی و کامل است و در کنار شنا در ساحل می‌توانند از استخرهای موجود در کنار ساحل نیز استفاده کنند و در نهایت بعد از آبتنی به کافه کنار آن مراجعه کرده و به نوشیدن یا خوردن غذا مشغول شوند. متاسفانه یکی از نکات بد در مورد Amburan مسیر رفت و آمد آن است که با توجه به نبود مسیر حمل و نقل عمومی مجبورید از ماشین‌های کرایه‌ای استفاده کنید.

 

 

Amburan

 


SeaZone


اگر به دنبال یک ساحل آرام با شلوغی پایین می‌گردید، SeaZone می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. این ساحل زیبا که در فاصله ۳۸ کیلومتری از مرکز شهر باکو واقع شده، امکانات فوق‌العاده‌ای ندارد، اما جایی آبرومند و البته بسیار آرام و زیباست که ساعات بسیار خوبی را برایتان رقم خواهد زد. درکنار استفاده از ساحل، در اطراف این محل چند پارک و محل گردش نیز احداث شده که فرصتی بسیار خوب برای لذت بردن از دیدنی‌های اطراف باکو را برایتان فراهم می‌کند.

 

 

SeaZone

۲۶ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

pouyaahmadzadeh

خیلی عالی
قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: