معرفی ۵ باغ زیبای کشور پهناور هند برای گردشگران زیبادوست

جاذبه‌های گردشگری هند
معرفی ۵ باغ زیبای کشور پهناور هند برای گردشگران زیبادوست

با توجه به پهناوری هند و البته هنری که از دستان معماران این سرزمین از دوران کهن تا بدین روز سراغ داریم، وجود چندین باغ مهم و زیبا در این کشور دور از انتظار نیست. به همین منظور است که امروز به سراغ معرفی چند مورد از این باغ‌ها رفته‌ایم تا بهترین‌ها را برای گردش به هنگام سفر با تور هند خود انتخاب کنید.

 


۱- باغ مغول‌ها، دهلی نو


این باغ تنها در ماه‌های مارس و آوریل با تمام پتانسیلی که در خود دارد به روی گردشگران باز می‌شود و این به واسطه گل‌های فصلی است که در آن می‌روید و در ماه‌های دیگر سال آن جلوه‌ی خاص را نداشته و به همین واسطه دست اندرکاران این باغ را تعطیل کرده و در ماه‌های دیگر سال به آن رسیدگی‌ می‌کنند.

 

۸ چشم‌انداز زیبا برای تماشای غروب آفتاب در هند

 


اگر عاشق زیبایی‌های گل‌های یک باغ زیبا هستید، بدون شک این باغ را که بیش از ۷۰ گل فصلی بی‌نهایت زیبا را کنار بیش از ۲۵۰ نوع انواع گیاهان در خود جای داده را ارج می‌نهید و اگر به همراه خانواده خود می‌روید باید بدانید که به یک محیط خانوادگی و تفریحی عالی پای گذاشته‌اید. ۱۲ فواره زیبا، محیط بازی برای کودکان، محیط‌هایی برای برپایی پیک‌نیک، امکانات کامل برای عکاسی خانوادگی، عروس و ... و بسیار چیزها که بودن در باغ مغول‌ها را به یک خاطره فراموش نشدی برای شما و خانواده‌تان بدل خواهد کرد.

 

 

mughal-gardens

 


آدرس: Rashtrapati Bhavan, New Delhi – 110 004

 


۲- پارک کامالا نهرو، بمبئی


اشتباه نکنید! اگر چه این مکان را به عنوان پارک نامگذاری کرده‌اند و در آن می‌توانید مجسمه‌ها و وسایل بازی ببینید، اما کامالا نهرو، در واقع یک باغ بسیار بزرگ است که در خود انواع گل‌ها و گیاهان را به زیباترین شکل ممکن جای داده است.

 

بمبئی را بدون دیدن حداقل یکی از این آبشارها ترک نکنید

 


این مکان که در بام بمبئی قرار گرفته یکی از معروف‌ترین نقاط گردشگری شهر محسوب می‌شود که به دور از شلوغی ماشین‌ها و صدای بوغ، مکانی‌ایده‌آل برای یک پیک‌نیک خانوادگی محسوب میشود. جدا از گل‌ها، زمین‌های سبز برای پیک‌نیک، خیمه‌های گیاهی بسیار زیبا برای عکاسی و البته فواره‌هایی که در میانه‌ باغ دلربایی می‌کنند، حتما این مجسمه‌های غول پیکر به شکل چکمه چشمان شما را معطوف خواهد کرد. سرسره‌های بزرگی که تا ساعت‌ها بچه‌ها را مشغول نگه خواهد داشت. از دیگر نکات جذاب این پارک می‌توان به بوته‌هایی اشاره کرد که به شکل حیوانات مختلف تزیین شده‌اند.

 

 

kamla-nehur

 


آدرس: Malabar Hill, BG Kher Road, Mumbai, 400006, Maharashtra

 


۳- باغ برینداوان، میسور


این باغ یکی از هیجان انگیزترین انتخاب‌های لیست ما می‌باشد. برینداوان به واسطه نوع طراحی و زیبایی ساختاری که باعث رنگارنگ شدن تمامی بخش‌های آن و استفاده از موسیقی در جای جای باغ، یک مکان بسیار ایده‌آل و زیبا خواهد بود که بدون شک تا همیشه در یاد شما باغی خواهد ماند.

 

 

brindavan-gardens

 

این باغ جدا از بزرگی و زیبایی، چندین فواری باشکوه و یک مسیر آبی دارد که باعث خنک و خوش آب و هوا بودن کلیت باغ نیز می‌شود. در کنار اینها شما می‌توانید با قایق‌های پدالی به گردش در آب نیز بپردازید که از امتیازهای این مکان محسوب می‌شود. در کنار دیدن از باغ، حتما از مزرعه ارکیده که کمی با این محل فاصله دارد نیز دیدن کنید. دیدن آن حجم از ارکیده‌های زیبا چیزی نیست که بخواهید از دستش بدهید.


آدرس: KRS Dam Road, Mysore, Karnataka 571607

 


۴- باغ مهتاب، آگرا


مگر می‌شود از باغ‌های هند چیزی گفت و به سراغ باغ مهتاب نرفت. جایی که بسیاری از فیلم‌های هندی در آن فیلم‌برداری شده و اغلب عکس‌های هیجان انگیزی که از فاصله دور نسبت به تاج محل گرفته می‌شود نیز، در واقع قابی از درختان این باغ است.

 

زیباترین قاب‌های هند از نظر بلاگرهای معروف دنیا

 

 

mehtab-bagh

 


باغ مهتاب در کناره شرقی رودخانه یامونا بنا شده و جزوی از مجموعه ۱۱ تایی باغ‌های عظیمی است که مغول‌ها در این شکور ساخته‌اند. منظره زیبا از تاج محل در کنار زیبایی‌های خود این مکان، یکی از بهترین نقاط هند برای بازدید را ساخته‌اند. این مکان ۲۵ هکتاری به همین واسطه سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود می‌بیند که در کنار درختان و گل‌هایش قدم زده به عکاسی از خود و خانواده‌شان می‌پردازند.


آدرس: Near, Taj Mahal, Dharmapuri, Forest Colony, Nagla Devjit, Agra, Uttar Pradesh, 282001

 


۵- باغ گیاه شناسی آچاریا جاگادیش چاندرا بوس، هورا


در میان باغ‌های گیاه‌شناسی هند، جاگادیش چاندرا بوس جایگاه ویژه‌ای دارد که نمی‌توان آن را در لیستمان وارد نکنیم. مکانی با وسعت ۲۲ هکتار که به بخش‌های مختلف تقسیم شده و این بخش‌ها با نام باغ پایینی، باغ جدید، باغ ایتالیایی، هنرهای زیبا، تراس فواره‌ها و گلخانه از هم باز شناسانده می‌شود.

 

acharya-jagadish-chandra

 

 

این پارک در سال ۱۸۴۸ طراحی و ساخت شد و در آن بیش از ۱۲۷ گونه سرخس به کار رفته و در طراحی باغ‌ها هم تا جای ممکن سعی شده از طراحی‌های فرش بهره برده شد. بهترین زمان برای بازدید از این باغ ما مه است که چند مورد از معروف‌ترین گل‌های باغ می‌شکفد و شما می‌توانید تنها در این زمان، جلوه‌ آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنید.


آدرس: Shibpur, Howrah, West Bengal 711103

۰۹ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: