دانستنی‌های ضروری برای گشت و گذار در کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور
دانستنی‌های ضروری برای گشت و گذار در کوالالامپور

کوالالامپور یکی از مدرن‌ترین و بهترین شهرهای شرق آسیا است که می‌توانید روزهای تکرار ناشدنی و فراموش ناشدنی در آن برای خودتان بسازید. این شهر که نمادش برج‌های دوقلوی پتروناس هستند سالانه در فصل‌های مختلف هزاران توریست را از ملیت‌های گوناگون به خود می‌کشاند. در سفرتان با تور مالزی به کوالالامپور اگر به دنبال دانستن تفاوت‌ها و تمایزات فرهنگی و جغرافیایی که با رعایت آنها می‌توانید خاطره‌ای خوش از این سفر برای خودتان بسازید هستید، همراه ما باشید تا ۸ نکته‌ی ضروری حین بازدید از این شهر را خدمتتان بازگو کنیم.

 


۱- غذاهای خیابانی کوالالامپور را مانند غذاهای خیابانی دیگر جاهای دنیا نبینید


تعداد زیادی از افراد در مواجهه با غذاهای خیابانی تصور می‌کنند این غذاها آلوده هستند و بهتر است از آنها استفاده نکنند اما غذاهای خیابانی کوالالامپور غذاهای بهداشتی و خوشمزه‌ای هستند که با خیالت راحت می‌توانید آنها را نوش جان کنید. خیابان‌های این شهر هرشب مملو از بساطی‌هایی هستند که دور و اطرافشان را شهروندان و گردشگران شهر کوالالامپور پر کرده‌اند.

 

 این ۱۰ غذای محبوب و سنتی مالزی را حتما امتحان کنید

 

 

 غذاهای خیابانی کوالالامپور

 


۲- با پوشش مناسب به اماکن مقدس وارد شوید


در بازدید از معابد و مساجد این شهر بهتر است با پوشش مناسب وارد شوید. پوششی که قادر باشد بدن شما از شانه‌ها تا مچ پاهایتان را بپوشاند. همچنین باید بدانید در اماکن متبرک این شهر نمی‌توانید با کفش وارد شوید و برای ورود حتما باید کفش‌هایتان را از پا دربیاورید.

 

 ۹ کاری که در مالزی نباید انجام دهید! 

 

 

 معابد کوالالامپور

 


۳- در کوالالامپور همراه داشتن چتر را فراموش نکنید


کوالالامپور یکی از آن شهرهای زیبای جهان است که همواره دلی گرفته و هوس باریدن دارد. ماه‌های مارچ و آوریل این شهر (فروردین و اردیبهشت) ماه‌های پر بارانی هستند که برای بیرون رفتن از محل اقامتتان بهتر است همواره چتر به همراه داشته باشید.

 

 فعالیت‌هایی برای روزهای بارانی کوالالامپور 

 

 

 کوالالامپور

 


۴- برای رسیدن به مقصدهایتان در این شهر همواره ترافیک را در نظر داشته باشید


کوالالامپور یکی از پر ترافیک‌ترین شهرهای شرق آسیاست. در سفرتان به این شهر برای اینکه به پرواز و یا مقاصد گردشگری‌تان به موقع برسید همواره ترافیک شهری را در نظر داشته باشید و باتوجه به این امر زمان‌های حرکت خود از محل اقامتتان را تنظیم کنید.

 

 چگونه تنهایی به مالزی سفر کنیم؟ 

 

 

ترافیک در کوالالامپور

 


۵- در این شهر تا زمانیکه کسی دستش را به سوی شما دراز نکرده است، برای دست دادن اقدام نکنید


بیشتر جمعیت شهر کوالالامپور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. بنابراین در این شهر در مواجهه با جنسیت مخالف خودتان هیچگاه برای دست دادن اقدام نکنید و اجازه بدهید امر دست دادن زمانی به وقوع بپیوندد که آنها دست به شوی شما دراز می‌کنند.

 

 

 اداب سفر

 


۶- اگر از سوی شهروندان این شهر به خانه‌هایشان دعوت شدید با کفش وارد خانه نشوید


کوالالامپور شهروندان مهربانی دارد و احتمال زیاد دارد اگر با آنها صمیمی شوید آنها شما را به خانه‌هایشان دعوت کنند اما به هنگام رفتن به خانه‌هایشان یادتان باشد باید بدون کفش وارد شوید.

 

 

فرهنگ مالزی

 


۷- بوسیدن و در آغوش گرفتن بیش از حد در مکان‌های عمومی این شهر مجاز نیست


از آنجا که بیشتر جمعیت این شهر را مسلمانان تشکیل می‌دهند، ابراز احساسات در مکان‌های عمومی در کوالالامپور چندان صورت خوشی ندارد. بنابراین در سفرتان به با تور مالزی نوروز 97 به کوالالامپور سعی کنید این موضوع را مد نظر قرار بدهید. البته کوالالامپور پر از فضاهای دنج و ناب برای داشتن خلوت‌های عاشقانه است اما مکان‌های عمومی این شهر نظیر خیابان‌ها و متروها و پارک‌های عمومی چندان جای مناسبی برای این کار نیستند.

 

 برای ثبت خاطره‌ای بی‌تکرار ، به پارک پرندگان و پروانه‌های کوالالامپور بروید

 

 

 اداب سفر به مالزی

 


۸- برای جابه‌جایی‌های درون شهری در کوالالامپور از تاکسی‌هایی استفاده کنید که تاکسی متر دارند


ارزان‌ترین وسیله برای جابه‌جایی در این شهر استفاده از اتوبوس و مترو است اما اگر بنا به هر دلیل خواستید برای جابه‌جای‌هایتان از تاکسی استفاده کنید یادتان باشد از ابتدای مسیر تاکسی متر روشن باشد و راننده بر حسب آن کرایه‌ی شما را حساب نماید. تعدادی از رانندگان این شهر تلاش دارند با خاموش نگاه داشتن تاکسی‌مترشان کرایه‌ی بیشتری از گردشگران بگیرند.

 

 ۷ جاذبه‌ی گردشگری کوالالامپور؛ ابرشهر توریستی مالزی 

 

 

حمل ونقل در مالزی

۲۷ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: