۲۰ تصویر رویایی که شما را عاشق سفر به گرجستان می‌کند

جاذبه‌های گردشگری گرجستان
۲۰ تصویر رویایی که شما را عاشق سفر به گرجستان می‌کند

گرجستان از آن کشورهایی است که زمان سفر به آن و دیدن زیبایی‌هاش، چشمانتان از حیرت باز می‌ماند وجزء به جزء سفرتان را تا مدت‌ها برای همه تعریف خواهید کرد. اگر چه قبل‌تر خیلی از سفر با  تور گرجستان خبری نبود و کسی حرفی از آن نمی‌زد، اما الان چند سالی می‌شود که مسئولین این کشور به فکر سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و جذب مسافر افتاده‌اند.
اما جدا از پایتخت عالی، غذاهای جذاب و خوشمزه و بسیار نکات ریز و درست دیگر، زیبایی‌های طبیعی گرجستان از مهم‌ترین دلایل سفر به آن محسوب می‌شود. در هر حال، در این پست به سراغ زیباترین عکس‌هایی رفته‌ایم که با دیدنشان ناخودآگاه به فکر سفر به این کشور زیبا خواهید افتاد.

 

۱۱ دلیل برای اینکه چرا باید به کشور زیبای گرجستان سفر کنیم؟

 


۱- این عکس به زیبایی یکی از شاخصه‌های مهم گرجستان را به تصویر می‌کشد. ترکیب مدرنیته و ساختار قدیمی این کشور که پارادوکسی بی‌نظیر را در گرجستان پدید آورده است. در این عکس پل صلح را می‌بینید که در ساختار شهری بسیار زیبای تفلیس خودنمایی می‌کند.

 

 

گرجستان

 


۲- کوچه پس کوچه‌های تفلیس مملو از زیبایی‌های ساده است. کوچه‌ها و خیابان‌های سنگفرش و شیب‌دار، خانه‌هایی که به رنگ‌های مختلف تزیین شده‌اند و معماری خاص این منطقه که هم وامدار نسل آسیایی‌اش است و هم بار اروپایی مردم شهر را به دوش می‌کشد.

 

پنج مکان دیدنی در تفلیس که باید ببینید

 

 

کوچه‌های تفلیس

 


۳- منظره زیبای یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپا با نام Mtskheta. سرزمینی کم‌نظیر در دل طبیعتی بسیار زیبا و وجود یک کلیسای معروف در مرکزی‌ترین نقطه شهر.

 

 

Mtskheta

 


۴- دیدن از غارهای مناطق کوهستان و روستای غارها هم یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به گرجستان است. این منطقه بی‌شباهت به غارهای تو در توی کاپادوکیه در ترکیه نیست.


۵- پیش از اینکه مردم دنیا پاریس را با نام شعر عشاق بشناسند، این Sighnaghi بود که به این نام شهرت پیدا کرده بود. هنوز هم بسیاری هستند که در روزهای خاصی همچون ولنتاین یا سالگرد ازدواج یا مناسبت‌هایی از این دست به این شهر آمده و روزی را در آن می‌گذرانند.

 

این ۶ پارک ملی گرجستان را حتما ببینید

 

 

گرجستان

 


۶- پیاده‌روی در مرز گرجستان و روسیه تنها رفتن به نقطه‌ای جذاب از منظر نقشه و مرز بین کشورها نیست، بلکه رفتن به برکه صخره سیاه است که یکی از جذاب‌ترین برکه‌های گرجستان را شامل شده، منظره‌ای بی‌بدیل در دل دارد. یکی از مناطق بسیار زیبا که بدون شک باید در طول سفر به گرجستان از آن دیدن کنید.

 

 

گرجستان

 


۷- Mtskhetaو کلیسایی که در بالا آن قرار گرفته غیر از جاذبه‌ی دیداری که دارد، یکی از شگفتی‌های این کشور نیز محسوب می‌شود. این بنا در بالای این صخره خاص تخمین زده می‌شود بین سده‌ی 6 تا 8 میلادی ساخته شده و روایت است که راهبی حدود بیست سال در آن زندگی کرده است. حالا سوال اینجاست، وقتی امروزه با این تجهیزات، برای رسیدن به این کلیسا دشواری‌های فراوانی وجود دارد، در آن زمان راهبه‌ها چطور به کلیسا رفت و آمد می‌کردند؟ و مهم‌تر اینکه چطور مصالح ساختمانی را برای ساخت بنا به آن بالا منتقل کرده‌اند.

 

۵ کلیسای دیدنی و تاریخی تفلیس

 

 

Mtskheta

 


۸- چیاتورا یک تله‌کابین قدیمی دارد که اگر چه از نظر ظاهر خیلی به آن نرسیده‌اند تا فرم قدیمی خود را حفظ کند، اما از نظر کارایی بارها بازسازی شده و وقتی سوار بر آن می‌شوید منظره‌ای بسیار زیبا از جنگل، تپه، کوهستان دوردست و محیط روستایی را خواهید دید.

 

۹- غرق شدن در طبیعت گرجستان کار بسیار ساده‌ای است وقتی می‌توان در تنگه‌ها و دره‌های بسیاری، زیباترین مناظر طبیعی را مشاهده کرد. تنگه Martvili یکی از این مکان‌هاست که با آبشاری بسیار زیبا و محیطی فوق‌العاده از جمله مهم‌ترین مقاصد گردشگران موقع سفر به گرجستان محسوب می‌شود.

 

۷ تفریح ماجراجویانه و خاص که فقط در گرجستان می‌توانید انجام بدهید

 

 

طبیعت گرجستان

 


۱۰- تنگه Dashbashi نیز شرایطی اینگونه دارد اما آبشار بی‌نظیر آن هوش از سر هر بیننده‌ای می‌برد. منظره‌ای زیبا که با آبشارهای پلکانی و برکه زیر آن مکانی رویایی را پدید آورده است.


۱۱- Okatse یکی دیگر از محل‌های طبیعی بسیار زیبای گرجستان است که در هر فصلی زیبایی‌ منحصر به فردی دارد.

 

 

Okatse

 


۱۲- آیا جرعت راندن در یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا را دارید؟ جاده Tusheti یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا محسوب می‌شود و بارها در برنامه‌های مختلف تلوزیونی از آن یاد شده است.

 

 

جاده Tusheti

 


۱۳و ۱۴- یکی از جاذبه‌های تاریخی گرجستان دیدن از برج‌های دفاعی قدیمی شهرهای مختلف است که در سده‌های ۱۶ میلادی بنا شده‌اند و هنوز هم پابرجا هستند. این برج‌ها در بخش‌هایی همچون Tusheti و Svaneti دیده می‌شوند.

 

 

طبیعت گرجستان

 


۱۵- برکه باتتی یکی از زیباترین مناطق گرجستان است که عکس‌های آن در دنیا نیز زبانزد بسیاری است و باعث شده تعداد زیادی از طبیعت دوستان از سراسر دنیا به این نقطه از کشور سفر کنند.


۱۶- Kelitsadi نیز از دیگر برکه‌های زیبای کشور است که در ایام زمستان و به واسطه سپید پوش شدنش زیبایی‌های ویژه‌تری نیز پیدا می‌کند.

 

 

Kelitsadi

 


۱۷- دیدن اروپا از بلندی‌های گرجستان نیز تجربه‌ای است که نگاه شما را به زیبایی‌های این قاره تغییر خواهد داد و خواهید دانست که زیبایی‌های اروپا تنها کشورهای پیشرفته‌اش را شامل نمی‌شود.


۱۸- بودن، شنا کردن و قایق سواری در دریای سیاه نیز تجربه‌ای خواهد بود برای آن‌ها که زحمت سفر به گرجستان را به جان می‌خرند.

 

 

طبیعت گرجستان

 


۱۹- دیدن از خرابه‌های شهر باستانی Nokalakevi را به هیچ عنوان از دست ندهید. شهری باستانی که حالا تنها دیوارهای آن پا برجا مانده است.


۲۰- پارک ملی جواختی این امکان را به شما می‌دهد تا به پرندگان وحشی نگاهی انداخته و به آن‌ها نزدیک شوید.

 

 

پارک ملی جواختی

۰۵ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران