شکم‌گردی در دبی با کامیونت‌های فروش غذا !

جاذبه‌های گردشگری دبی
شکم‌گردی در دبی با کامیونت‌های فروش غذا !

چند سالی می‌شود که کامیونت‌های غذافروشی دبی را تسخیر کرده‌اند. در تور دبی هر طرف را که نگاه کنید بوی خوش غذا از داخل این دکه‌های زیبا و تمیز به مشام می‌آید و دهان را آب می‌اندازد. همه‌جور غذایی نیز در میان آن‌ها وجود دارد. از انواع برگر‌ها و پیتزاها گرفته تا غذاهای چینی و مکزیکی. از ساحل کایت که پاتوق آن‌هاست تا فستیوال‌هایی که در آن شرکت می‌کنند، کجا باید آن‌ها را پیدا کنیم و چه باید بخریم؟

 

ساحل کایت دبی

محبوب‌ترین ساحل دبی تنها به کایت‌های همیشه در آسمان و فعالیت‌های آبی‌اش معروف نیست. این منطقه انواع و اقسام بازی‌ها و فعالیت‌های مختلف را برای مسافرین به همراه دارد و نمای زیبای غروب خورشید در پشت برج‌العرب نیز از دیگر نکات مثبت آن به حساب می‌آید.
اما جدای از این‌ها، برای آن‌ها که می‌خواهند غذایی میل کنند، ساحل کایت میزبان یکی از معروف‌ترین کامیونت‌های سیار غذای دبی یعنی SALT است. البته هر بار که می‌خواهید غذایی از آن تهیه کنید باید انتظار یک صف طولانی را داشته باشید، اما فراموش نکنید که این انتظار شما بدون شک ارزشش را خواهد داشت.

 

 

کامیونت‌های سیار غذای دبی؛ SALT

 

جدای از برگرهای چند لایه معروف SALT، نوعی سیب‌زمینی سرخ کرده فوق‌العاده هم در آن به فروش می‌رسد که آنقدر در طی این چند ساله معروف شده که یک ماکت بزرگ از آن جلوی این دکه غذاخوری نصب شده است.
از نکات بسیار مثبت SALT جدا از رفتار دوستانه آن‌ها که در همه جا از آن صحبت می‌شود، این است که کاملا همجوار ساحل قرار گرفته و شما بعد از تهیه غذا می‌توانید پاها را در ماسه‌های ساحل فرو برید و با نسیم خنکی که از دریا به صورتتان می‌وزد، غذایتان را میل کنید.

 


Last Exit

همانطور که گفتیم این کامیونت‌های غذا آنقدر در این سال‌ها معروف شده‌اند که مسئولان شهری دبی تصمیم گرفتند که چند مکان مختلف در شهر برای گردهمایی‌ آن‌ها در نظر بگیرند. سه نقطه در دبی به این منظور در نظر گرفته شده که به آن‌ها Last Exit می‌گویند.

 

 

کامیونت‌های غذا در دبی؛ Last Exit

 


یکی از این مکان‌ها در خیابان شیخ زائد واقع شده که تعداد زیادی کامیونت‌های غذا را در خود جای داده‌ که هر کدام به نوعی معرف نوعی غذاست اگر مسافر تور دبی بهار 97 هستید ، و در مجموع می‌توانید بازه‌ی بزرگی از انواع غذاها را سفارش دهید.انواع برگرها، هات‌داگ‌ها، پیتزاها و حتی غذاهای دریایی، تاکو و غذای چینی.دومی در القدرا واقع است که ۵ کامیونت غذا در دل خود دارد که غذاهای خیابانی سرو می‌کنند و سومی در الخوانج است که مختص غذاهای محلی و عربی هستند.


کامیونت‌های معروف مستقل


گفتیم که در دبی دکه‌های زیادی می‌بینید که به فروش غذاهای مختلف مشغولند. بسیاری از آن‌ها مستقل از مکانی خاص به فروش مشغولند و بعضی از اینموارد به شهرتی بزرگ دست یافته‌اند. برای مثال در پالم جمیرا شما کامیونت Pineapple Express را پیدا خواهید کرد که ظرف‌های میوه و میان‌وعده‌ها بسیار عالی و سالم در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

 

 

 رستوران خودرویی 1762 double-decker در دبی


در کنار برج جمیرا نیز امکان ندارد 1762 double-decker از نظر شما پنهان بماند. یک اتوبوس دو طبقه بسیار زیبا که به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بعد از تهیه غذا بتوانند در طبقه دوم از غذای خود لذت ببرند.
در ساحل جمیرا هم Melt را داریم که به فروش انواع بستنی و ماست یخ زده بدون شکر می‌پردازد که به همین دلیل و البته طعم بسیار خوب محصولاتش صف‌های طولانی در جلوی آن تشکیل می‌شود.


همایش‌های غذاهای خیابانی دبی


در طی سال‌های اخیر، مسئولین دبی همایش‌های متعددی به راه انداخته‌اند تا مردم را ترغیب کنند، شانسی برای غذاهای خیابانی قائل شوند. در بین ماه‌ها نوامبر تا آوریل (آبان تا فروردین) هر هفته در روزهای جمعه یا یکشنبه همایش TruckersDXB برگزار می‌شود. این همایشه به واسطه اینکه بتواند در تمام دبی مردم را به خود جذب کند هر هفته جایش تغییر می‌کند. از زمین گلف تا حتی بخشی از صحرا که سافاری‌ها به آنجا می‌روند.

 

 

همایش TruckersDXB در دبی


البته این همایش تنها چند کامیونت غذا نیست بلکه جدا از طعم و بوی غذاهای متنوع، موسیقی زنده، رقص و پایکوبی و نوشیدنی‌های مختلف را نیز شامل می‌شود که می‌توان به صورت رایگان و از هر سنی در آن شرکت کرد و از آن لذت برد.


دیگر همایش معروف و محبوب مربوط به Eat The World DXB می‌شود. این مراسم در فوریه هر سال برگزار شده و میزبان ۲۵ کامیونت غذای برتر دنیا می‌شود. این فستیوال در پارک برج با منظره‌ی زیبای برج خلیفه انجام می‌شود. این فستیوال هم سراسر شادی و موزیک در بر دارد و جدا از این کامیونت‌های معروف در دنیا که هر کدام اسم و رسمی دارند، بعضی غذاها و قهوه‌ی عربی نیز برای شناخت مسافران نسبت به غذاهای محلی هم سرو می‌شود.این همایش بسیار موفق البته مثل نمونه‌ی قبلی رایگان نیست و برای هر نفر باید۵۰ درهم پرداخت کرد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران