۵ خیابان‌ استانبول برای اقامت گردشگران

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۵ خیابان‌ استانبول برای اقامت گردشگران

انتخاب یک خیابان و محله مناسب در طول سفر اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا خیابانی که قرار است چند روز در آن اقامت داشته باشید بیشترین تاثیر را بر دیدگاه شما نسبت به مقصد گردشگری خواهد داشت. از آنجایی که تور استانبول این روزها طرفداران زیادی را در بین گردشگران دنیان و به خصوص ایران پیدا کرده است تصمیم گرفته‌ایم تا چند مورد از بهترین خیابان‌های استانبول برای اقامت گردشگران را در این مقاله معرفی کنیم. پس اگر شما نیز به فکر سفر به استانبول هستید و در مورد انتخاب محل اقامت خود هنوز تصمیم نگرفته‌اید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

میدان تاکسیم (taksim meydanı)

اولین گزینه‌ای که در ارتباط با بهترین خیابان‌های استانبول برای اقامت به ذهن می‌رسد میدان تاکسیم است. این میدان از جمله مرکزی‌ترین و توریستی‌ترین منطقه‌های این شهر زیبا محسوب می‌شود. به همین دلیل انواع هتل‌های متنوعی با توجه به سلیقه و بودجه مسافران در آن می‌توان پیدا کرد. البته با اینکه هتل‌ها در بخش‌های خلوت‌تری قرار گرفته‌اند، اما با این حال اگر به دنبال خیابانی خلوت و دنج برای اقامت هستید بهتر است به سمت تاکسیم نروید. زیرا روزانه افراد زیادی از این میدان گذر می‌کنند. از طرفی دیگر اقامت در این میدان مزیت‌های بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. به عنوان مثال میدان تاکسیم دسترسی بسیار آسانی نسبت به اکثر جاهای استانبول دارد. در نتیجه گردشگران می‌توانند به راحتی و با استفاده از وسیله‌های نقلیه عمومی در استانبول به بیشتر بخش‌های این شهر بروند. همچنین مراکز خرید و بوتیک‌های شیک و کلاب‌های شبانه استانبول بسیاری در همین نزدیکی‌ها به چشم می‌خورند.

 

معرفی مسجد فاتح در استانبول

محله بشیکتاش (besiktas mahallesi)

یکی دیگر از بهترین خیابان‌های استانبول برای اقامت گردشگران به خصوص عاشقان خرید محله بشیکتاش استانبول است. توریست‌ها می‌توانند با انتخاب این منطقه از استانبول نهایت لذت را از خرید برده و اجناس مناسب و به صرفه‌ای را خریداری کنند. البته این منطقه نیز از جمله محله‌های شلوغ در استانبول محسوب می‌شود که برای افرادی که به دنبال آرامش هستند زیاد توصیه نمی‌شود. از دیگر جنبه‌های مثبت این منطقه می‌توان به جاذبه‌های گردشگری تاریخی شهر که بیشتر آن‌ها در این بخش متمرکز شده‌اند اشاره کرد. همچنین توریست‌هایی که محله بشیکتاش را انتخاب کرده‌اند می‌توانند تجربه خوردن لذیذترین غذاهای ترکی را در رستوران‌های قدیمی و شیک این منطقه به دست آورند.

 

از بازار بزرگ استانبول چه چیزهایی بخریم؟

خیابان آکسارای (aksaray mahallesi)

خیابان آکسارای استانبول از دیگر قدیمی‌ترین محله‌های این شهر است که این روزها به یکی از توریستی‌ترین مکان‌ها تبدیل شده است. بنابراین هتل‌ها و مراکز خرید بسیاری در همین حوالی تاسیس شده‌اند. اگر به دنبال خرید ارزان در استانبول هستید پیشنهاد می‌کنیم هرگز بازدید از مراکز خرید آکسارای را از دست ندهید. اکثر گردشگران ایرانی که برای خرید جنس به ترکیه سفر می‌کنند رزرو هتل در این محله را ترجیح می‌دهند. علاوه بر آن توریست‌ها می‌توانند به راحتی به جاذبه‌های گردشگری استانبول دسترسی آسانی داشته باشند. البته نکته مهمی که در ارتباط با آکسارای باید اشاره کنیم ناامن بودن آن بعد از تاریک شدن هوا است. پس اگر دوست دارید تا تفریحات شبانه در استانبول را تجربه کنید این محله انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

منطقه بی اغلو استانبول (beyoglu Istanbul)

منطقه بی اوغلو یکی دیگر از بهترین خیابان‌های استانبول برای اقامت محسوب می‌شود. چرا که این منطقه در حقیقت شامل اکثر خیابان‌های دیدنی و مدرن استانبول بوده و هر آنچه که توریست‌ها بخواهند را می‌توانند در آن پیدا کنند. بنابراین این روزها به غیر از گردشگران ساکنان استانبول نیز آن را برای گردش و تفریح انتخاب می‌کنند. بی اوغلو به اکثر مکان‌هایی که گردشگران دوست دارند در طول سفر از آن دیدن کنند نزدیک بوده بهترین انتخاب برای خلاص شدن از ترافیک شدید استانبول است. همچنین هتل‌های ارزان قیمت و معمولی و برعکس هتل‌های بسیار لوکس و گران قیمتی در آن قرار گرفته‌اند که باعث می‌شود تمامی افراد بتوانند از مزیت‌های اقامت در این منطقه استفاده کنند.

 

۷ جاذبه گردشگری محله گالاتا در استانبول

محله کادیکوی (kadikoy mahallesi)

تا کنون تمامی منطقه‌هایی که معرفی شدند در بخش اروپایی استانبول قرار داشتند. محله کادیکوی از دیگر خیابان‌های مناسب برای اقامت گردشگران است که در بخش آسیایی استانبول قرار گرفته است. با اینکه این محله از جمله قدیمی‌ترین بخش‌های استانبول محسوب می‌شود اما همواره مورد توجه بوده و از بافتی جدید و مدرن برخوردار است. اگر به دنبال مکانی خلوت و به دور از آلودگی هوا در بخش اروپایی استانبول هستید کادیکوی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. از جمله مزیت‌های اقامت در این محله در طول سفر قرار گرفتن مراکز خرید و مغازه‌های ارزان‌تر به نسبت سایر محله‌های استانبول است. همچنین سه‌شنبه بازار یکی از بازارهای قدیمی و سنتی استانبول است که هر هفته با شکوه بسیاری در این منطقه برگزار می‌شود که دیدن و خرید کردن در آن لذتی خاص و متفاوت برای شما خواهد داشت.

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: