جذاب‌ترین محله‌های بمبئی که تصویرتان را از هند عوض می‌کند

جاذبه‌های گردشگری بمبئی
جذاب‌ترین محله‌های بمبئی که تصویرتان را از هند عوض می‌کند

بمبئی به خودی خود شهری خاص و جالب است که از بسیاری جهات با دیگر شهرهای بزرگ دنیا متفاوت می‌نماید. با این حال سایت Culturetrip لیستی از جذاب‌ترین محله‌های این شهر معرفی کرده که بد نیست در سفر با تور هند بهار 97  نگاهی به آن‌ها بندازید. از ورسوا تا کولابا، هر کدام از این محله‌ها چیزی دارند که آن را از باقی شهر متمایز می‌کند.

 

بمبئی شهر شب‌های زنده و سینمای جذاب بالیوود

 


محله کالا گودا در بمبئی


به عنوان پاتوق هنری شهر، کالاگودا به حق لایق این عنوان است. یکی از جذاب‌ترین محله‌های شهر که گالری هنری جهانگیر و موزه ملی هنر مدرن در آن جای گرفته شما در بخش بخش آن می‌توانید گالری‌های کوچک و بزرگ هنرمندان هندی را ببینید که آثار خود را در آن منتشر کرده‌اند. در واقع در تمام این خیابان از هر هنری که بخواهید و تقریبا از هر سطحی، اثری خوب و در خور پیدا خواهید کرد. پیشنهاد ما به شما این است که اگر می‌خواهید جو گرم و زیبای یک کافه هنری را تجربه کنید، حتما در کافه گالا گودا کمی وقت گذرانده و چایی میل کنید.

 

 ۸ رستوران‌ شیک بمبئی که در آنها می‌توانید قصه‌های عاشقانه‌ بسازید 

 

 

 محله کالا گودا در بمبئی 

 


بعضی از مراکز مهم کالاگودا: موزه ملی هنرهای مدرن، گالری جهانگیر، خانه ریتم


محله باندرا در بمبئی


باندرا به آن جهت خیلی معروف است که بسیاری از بازیگران و دست اندرکاران فیلم‌های هالیوودی، سرمایه‌ای جور کرده در آن رستوران، کافه یا فروشگاهی باز کرده‌اند. اما باندرا جدای از این جذابیت‌های بالیوودی خود در چنته چیزهای بهتری هم دارد. اول از همه بافت خاص آن است که در کنار سازه‌های مدرن، برخی از قدیمی‌ترین بناهای شهر نیز در دل این محله جای دارد. جاهایی همچون کلیسای مانت ماری باسیلیکا که بیش از یک قرن قدمت دارد. از نظر فرهنگی و دیدن معماری‌های خاص شهری باندرا شهرتی خاص در شهر دارد. با این حال نباید فراموش کرد که چند مورد از بهترین رستوران‌ها و کافه‌های بمبئی در این نقطه قرار گرفته است. اگر اهل رستوران‌هایی با مبل‌های راحت و غذایی امروزی و عالی هستید کافه Pali Village را به شما پیشنهاد می‌کنیم و اگر دوست دارید دریک محیط کلاسیک، غذایی فوق‌العاده اما گران‌قیمت میل کنید، بد نیست سری به Candies بزنید.

 

 ۷ تجربه‌ای که حتما باید در بمبئی پشت سر بگذارید

 

 

محله باندرا در بمبئی

 


بعضی مراکز مهم باندرا: کلیسای باسیلیکا، پل زیبای بمبئی


محله کولابا در بمبئی


احتمالا هر گردشگری که با تورهند به بمبئی برود از این محله دیدن خواهد کرد، جایی که دروازه معروف هند در آن وجود دارد و بسیاری سازه‌های تاریخی و نماد‌های بمبئی که خیل جمعیت را به خود می‌کشاند.جدا از جاذبه‌های بصری با شکوه و بناهایی که هر کدام ارزش چند بار دیده شدن دارند، این محله چندین کافه و رستوران معروف نیز در خود دارد که به جذابیت‌های می‌افزاید. مثل کافه‌های بسیار معروف ماندگار و لئوپولد.

 

 ۹ غذای خیابانی هند که شما را عاشق طعم فلفل می‌کند 

 

 

  محله کولابا در بمبئی

 


بعضی مراکز مهم کولابا: تاج محل پالاس، دروازه‌ی هند


محله فورت در بمبئی


شاید کولابا از بسیاری جهات، محله‌ای معروف‌تر باشد، اما این فورت است که به راستی تاریخ و شکوه بمبئی را به رخ می‌کشد. این محله که کنار دریا قرار گرفته سازه‌ی معروف و با شکوه شهرداری را در خود دارد که از بناهای قدیمی با معماری خاص است. پایانه چاتراپاتی شیواجی نیز از جمله معروف‌ترین ترمینال‌های راه‌آهن در تمام دنیاست. البته کار به یک یا چند ساختمان ختم نمی‌شود، معماری تاریخی، سازه‌های خاص و بافت کلی این محله است که آن را جدای از تمام شهر می‌سازد. با این حال نباید فراموش کرد که هر محله‌ی خوبی، حتما یک رستوران خوب نیز در خود دارد و در فورت این رستوران جایی نیست جز چتانا. هر جای بمبئی که حضور داشته باشید بهتر است برای صرف یک غذای هندی ایده‌آل حتما به این رستوران مراجعه کنید.

 

معابد باستانی هندی که نفس را در سینه حبس می‌کنند

 

 

 محله فورت در بمبئی

 


بعضی مراکز مهم فورت: پایانه چاتراپاتی شیواجی، ساختمان شهرداری، قلعه بمبئی


محله ورسوا در بمبئی


وقتی در یکی از شلوغ‌ترین شهرهای دنیا به سر می‌برید، به طور حتم هوس یک جای نسبتا خلوت‌تر و ایده‌آل برا گردش هستید. ورسوا با آب و هوایی نسبتا تمیزتر، سواحل زیبا و محیطی گرم جواب این خواسته شماست، بدون اینکه نیاز باشد خیلی از شهر دور شوید. یک مجموعه زیبا از زیبایی‌ها، مراکز خرید خوب، رستوران‌ها و کافه‌های متنوع و سواحلی عالی برای قدم زدن. پیشنهاد ما این است که اگر قرار شد غذایی در یک رستوران رو به ساحل بخورید حتما به جمجر بروید که یکی از بهترین‌های منطقه به شمار می‌رود.
با توجه به وسعت و متفاوت بودن بمبئی در بخش‌های مختلفش، محله‌های بسیاری برای معرفی وجود دارد. مراکز آرام و سرسبزی همچون تپه‌ها مالابار برای مثال که کمی از شهر دور می‌شود اما به همان نسبت خلوت‌تر و آرام‌تر خواهد بود. اما اگر قرار باشد به محله‌های خاصی که ویژگی‌هایی متفاوت با دیگر بخش‌ها دارند اشاره کنیم، نمونه‌های بالا مثال‌های خوبی هستند.

 

برترین مراکز خرید بمبئی به انتخاب گردشگران هند

 

 

محله ورسوا در بمبئی

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران