۱۰ غذای خوشمزه گرجستان که طرفداران جهانی دارد

جاذبه‌های گردشگری گرجستان
۱۰ غذای خوشمزه گرجستان که طرفداران جهانی دارد

در سفرهای توریستی، نوش جان کردن غذاهای منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید یکی از مهمترین خاطرات و دست‌آوردهای سفر است. چرا که شما با میل کردن غذای یک منطقه، مزه‌ و طعم آن منطقه را تا همیشه برای خود جاودانه می‌کنید. در سفرتان با تور گرجستان اگر می‌خواهید غذاهای معروف این کشور را بشناسید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۱۰ غذای معروف این کشور را خدمتتان معرفی کنیم. غذاهایی که هم گوشتی هستند و هم گیاهی و غالبا به مذاق ما ایرانی‌ها خوش می‌آیند.

 

۱۱ دلیل برای اینکه چرا باید به کشور زیبای گرجستان سفر کنیم؟


۱- غذای کاچاپوری گرجستان


بدون شک کاچاپوری معروف‌ترین غذای گرجستان است که پایش را از محدوده‌ی این کشور بیرون برده و در کشورهای دیگر مانند روسیه و ارمنستان نیز به شهرت و محبوبیت رسیده است. این غذا یک نان خاص است که به همراه پنیر و تخم‌مرغ نیمه پخته شده سرو می‌شود. در سفرتان به گرجستان به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به عنوان صبحانه این غذا را میل کنید و عطر و طعم مطبوع و لذیذش را برای همیشه در خاطرتان ذخیره کنید.

 

 

رستوران‌های لوکس و معروف باتومی، شهر ساحل‌های سپید گرجستان

 

 

 کاچاپوری گرجستان

 


۲- خینکالی گرجستان


خینکالی همان پراشکی شکم‌پر است. در قسمت‌های مختلف این کشور خینکالی به صورت متفاوت طبخ می‌شود. در قسمت‌هایی از گرجستان این نان با گوشت بره و جعفری و قارچ و پیاز طبخ می‌شود و در قسمت‌هایی دیگر با گوشت گوساله و دیگر مخلفات اما این غذا فقط مخصوص گوشتخواران نیست. چرا که برای گیاهخوارن این نان از سیب‌زمینی و سبزیجات پر می‌شود.

 

رستوران‌های معروف تفلیس؛ یگانه شهر مدرن و سنتی در جهان

 

 

خینکالی گرجستان

 


۳- چاشوشولی گرجستان


چاشوشولی یک غذای لاکچری در کشور گرجستان است. این خورشت فقط در منوی غذایی برخی رستوران‌ها موجود است. چرا که از گوشت گراز تهیه می‌شود. پیاز، گوجه فرنگی، فلفل و سبزیجات معطر خاص به همراه گوشت گراز از اجزای اصلی تشکیل دهنده‌ی این خورشت هستند.

 

 شکم‌گردی در تفلیس؛ اگر گرسنه‌اید این مطلب را نخوانید!

 

 

چاشوشولی گرجستان

 


۴- چاناخی گرجستان


چاناخی یک غذای سنتی است که ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده‌ی آن بادمجان است. بنابراین اگر بادمجان دوست ندارید و یا به آن حساسیت دارید، از ترکیب بصری زیبای این غذا بگذرید و قید نوش جان کردن آن را بزنید. بادمجان، سیب‌زمینی، گوجه فرنگی و تکه‌های گوشت به همراه سبزیجات معطر این خورشت لعاب‌دار را شکل می‌دهند.

 

گرجستان؛ پیشنهاد ویژه Lonely Planet برای سفر در سال ۲۰۱۸

 

 

چاناخی گرجستان

 


۵- چاکاپولی گرجستان


چاکاپولی نیز یک خورشت پرطرفدار در میان مردمان گرجستان است. رنگمایه‌ی اصلی این غذا سبز است چرا که از سبزیجات تشکیل شده است اما گوشت بره یا گوساله هم دارد. اگر به سیر حساسیت دارید پیشنهاد می‌کنیم این غذا را نوش جان نکنید اما اگر حساسیت ندارید و به آن علاقه‌مند هم هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفر با تور گرجستان نوروز 97  حداقل در یکی از وعده‌های اصلی غذایی‌تان این غذا را میل کنید.

 

 

چاکاپولی گرجستان

 


۶- لوبیو گرجستان


لوبیو نزدیک به خوراک لوبیای خودمان است. این غذا، یک غذای لذیذ نزد گیاهخواران است که مواد اصلی تشکیل دهنده‌ی آن لوبیا و گردو هستند.

 

۱۰ رستورانی که در سفر به تفلیس باید آنجا غذا بخورید

 

 

 لوبیو گرجستان

 


۷- متسوادی گرجستان


متسوادی گوشت بره یا خوک است که روی آتش گریل می‌شود. چیزی شبیه به کباب‌های خودمان است اما آن نیست. چرا که گوشت این غذا ابتدا با پیاز و سیر و رب انار و سبزیجات معطر مخصوص حداقل به مدت یک روز طعم‌دار می‌شود و بعد روی آتش آن را طبخ می‌کنند. در برخی مناطق کشور گرجستان متسوادی به صورت خورشتی و آبدار سرو می‌شود و در برخی مناطق دیگر همانطور گریل شده.

 

 

متسوادی گرجستان

 


۸- چاخوخبیلی گرجستان


چاخوخبیلی یک سوپ معروف است که اصل آن با گوشت قرقاول طبخ می‌شود. این سوپ مقوّی در گرجستان بسیار محبوب است و نه به عنوان پیش غذا بلکه به عنوان یک وعده‌ی غذایی کامل سرو می‌شود. امروزه این سوپ را با گوشت مرغ، بوقلمون و اردک نیز طبخ می‌کنند.

 

 

چاخوخبیلی گرجستان

 


۹- شیشلیک گرجستان


شیشلیک همان کباب معروفی است که در کشور ما هم زیاد طبخ می‌شود و طرفداران زیادی دارد. این غذا در کشور گرجستان نیز یک غذای محبوب است. اصل شیشلیک برای آسیای میانه و قفقاز است و امروزه شهرت و محبوبیتش نه تنها در آسیا بلکه تا اروپا هم پیش رفته است.

 

 

شیشلیک گرجستان

 


۱۰- آجاپصندلی گرجستان


آجاپصندلی یک سالاد خوشمزه است مخصوص گیاهخواران. این سالاد از بادمجان، گوجه فرنگِی، فلفل دلمه‌ای و بسیاری از سبزیجات و صیفی‌جات دیگر تشکیل شده است و به دلیل مواد مغذیی که دارد به عنوان یک وعده‌ی غذایی به حساب می‌آید. آجاپصندلی از غذاهای پرطرفدار گرجستان در فصل تابستان است که تقریبا تمامی رستوران‌های این کشور آن را سرو می‌کنند.

 

 

 آجاپصندلی گرجستان

۲۳ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: