راهنمای گشت و گذار شبانه در پاتایا؛ شهر همیشه بیدار تایلند

جاذبه‌های گردشگری پاتایا
راهنمای گشت و گذار شبانه در پاتایا؛ شهر همیشه بیدار تایلند

 با تورتایلند حتما باید به جزیره دیدنی پاتایا هم سر بزنید. پاتایا و سواحل امن و آرامش، پاتایا و پارک‌ها و ورزش‌های آبی پر هیجانش، پاتایا و اقامتگاه‌های ساحلی رمانتیکش، فستیوال‌های شگفت‌انگیز پاتایا ، همه و همه سالانه میلیون‌ها توریست را از سراسر دنیا به این شهر می‌کشانند. شهری که چشمانش هیچگاه به خواب نمی‌رود و همیشه، چه در شب و چه در روز، به روی گردشگرانش بیدار و باز است. در سفرتان با تور پاتایا اگر می‌خواهید از شب‌های پرهیجان و باشکوه این شهر بیشترین استفاده را ببرید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا در یک گشت و گذار شبانه این شهر را با هم بگردیم.

تایلند مقصد عاشقانی که می‌ خواهند برای اولین بار با هم سفر کنند


 در پاتایا شب‌ها خیابان‌گردی کنید


در این شهر آفتاب که غروب می‌کند، پویایی و سرزندگی چندین برابر بیشتر از روز می‌شود، نور و روشنایی لامپ‌های نئونی بیشتر از روز که نه اما زیباتر از روز می‌شوند، مغازه‌های بیشتری نسبت به روز باز می‌شوند و هیاهوی بیشتری در شهر آغاز می‌شود. بنابراین سعی کنید در سفرتان به پاتایا طوری برنامه‌ی روزانه‌تان را تنظیم کنید که شب‌های این شهر را از دست ندهید. چرا که شب‌های این شهر را باید کشف کرد و لذت برد.

 

شب‌ گردی در ۸ بازار شبانه تایلند

 

 

شب گردی پاتایا

 


به فستیوال‌های خیابانی پاتایا بپیوندید


خیابان‌های این شهر در شب پر از رویداد و اتفاق‌اند. در جای‌جای پیاده‌راه‌های این شهر می‌توانید صدای بلند موسیقی و رقص را بشنوید و خودتان هم به جزوی از رقصنده‌ها تبدیل شوید، اما جدای از موسیقی و رقص، در شب‌های این شهر فستیوال‌هایی برگزار می‌شود که در نوع خود بی‌نظیرند. یکی از این فستیوال‌ها، فستیوال کف‌ بازی است. برای مثال هر شنبه در ساعت نه و سی دقیقه‌ی شب در نزدیکی کافه‌ی راک این شهر، پارتی کف بازی برگزار می‌شود که در آن شرکت کنندگان می‌توانند تا ساعت‌ها در میدان دو هزار متر مربعی خیابان که پر از کف است بمانند و موسیقی گوش کنند، آواز بخوانند و همدیگر را کف‌ مالی کنند تا هیجانات خود را تخلیه کرده باشند.

 

 

فستیوال پاتایا

 


فستیوال رنگ‌ها که در آن آدم‌ها از ملیت‌های مختلف به یکدیگر رنگ می‌پاشند تا زیر رنگ‌های خوراکی خود نژاد و ملیت خود را پنهان کنند و همه به یک شکل درآیند نیز از دیگر فستیوال‌های جذاب و هیجان‌انگیز گشت و گذار شبانه‌ در این شهر است.

 


در پاتایا غذاهای خیابانی بخورید


پاتایا رستوران‌های لوکس و معروف که سرآشپزهای بین‌المللی دارند زیاد دارد و شما می‌توانید برای صرف وعده‌های غذایی نهار و یا شام به این رستوران‌ها تشریف ببرید اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در نیمه‌های شب که به گشت و گذار در خیابان‌های این شهر می‌پردازید حتما سری هم به اغذیه‌فروشی‌های پرشمار خیابانی این شهر بزنید و غذاهای محلی که عطر و طعمی خاص دارند را میل کنید. درست است که غذاهای تایلندی اغلب تند هستند و شاید با ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها چندان سازگار نباشند اما مطمئن باشید در این شب‌گردی‌ها شما وسوسه می‌شوید برای یک بار هم که شده آنها را امتحان کنید.

 

غذاهای تایلندی را در لوکس‌ ترین رستوران‌ های پاتایا مزه کنید

 

 

غذاهای خیابانی در پاتایا

 


اگر قصد خرید ارزان دارید به بازارهای شبانه پاتایا بروید


پاتایا مرکزخریدهای معروفی دارد که تقریبا تمامی برندهای مطرح دنیا درون آنها شعبه دارند و اجناس لوکس و مرغوب در آنها به فروش می‌رسد اما با تور تایلند نوروز97 اگر قصد خرید ارزان دارید باید به بازارهای این شهر بیایید. مخصوصا بازارهای شبانه. هرشب دست‌فروش‌های این شهر در گوشه و کنار خیابان‌های پاتایا گرد هم جمع می‌شوند و اجناس خود را به فروش می‌رسانند و به غیر از این فروشنده‌ها، هرشب در قسمت مشخصی از پاتایا بازار شبانه‌‎ای برپا می‌شود که آخر هفته‌ها رونق و شلوغی بیشتری دارد و یکی از معروف‌ترین بازارهای شبانه‌ی کشور تایلند است. در این بازار هرچه از پوشاک و خوراکی‌ها و صنایع دستی و اجناس تزئینی بخواهید می‌توانید با قیمت ارزان پیدا کنید. نکته‌ی مهم در خرید از این بازارها که باید مد نظر قرار بدهید آن است که حتما سر قیمت چانه بزنید و تا جاییکه می‌توانید تخفیف بگیرید.

 

مشهورترین مراکز خرید پاتایا ؛شهر گشت وگذارهای شبانه

 

 

بازار شبانه در پاتایا

۱۳ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران