پارک بازی Megafun جایی برای بازی و شادی خانوادگی

جاذبه‌های گردشگری باکو
پارک بازی Megafun جایی برای بازی و شادی خانوادگی

اگر می‌خواهید تعطیلات را خانوادگی ، با تور باکو سفر کنیم و اگر اولین بارتان است که به این شهر زیبا سفر می‌کنید، احتمالا این سوال برایتان پیش می‌آید که آیا پارک بازی جذابی در این شهر یا دیگر نقاط آذربایجان هست تا در آن‌ها به بازی و تفریح مشغول شوید؟ ما قبلا یک نگاه کلی به پارک‌های بازی باکو انداخته‌ایم، اما امروز می‌خواهیم از مگافان برایتان بگوییم، بهترین پارک بازی شهر و یکی از جذاب‌ترین جاهایی که هم بزرگ‌ترها و هم کودکان و نوجوانان می‌توانند ساعت‌ها در آن به بازی و تفریح مشغول شوند.

 


معرفی کوتاهی از Megafun باکو


روزی که مگافان در باکو افتتاح شد، مجموعه‌ای با بیش از ۲۰۰ بازی مختلف بود که در طبقه سوم یک ساختمان بزرگ واقع شده بود. جایی که از بازی‌های کودکانه تا سینماهای ۴.۵ و ۶ بعدی در خود داشت و سعی کرده بود برای تمامی سنین، چیزی برای عرضه داشته باشد. این پارک حالا سه طبقه از ساختمان Azure را به خود اختصاص داده و بیش از ۱۷ بخش دارد که مساحت کلی پارک را به ۳۰ هزار متر مربع می‌رساند. مگافان جایی برای بازی و شادی است، می‌توان در آن بازی‌های فکری کرد، هیجان بازی‌های کامپیوتری و مسابقات فیزیکی را تجربه نمود و تفریحات جمعی را امتحان کرد. اگر عازم باکو هستید و به همراه خانواده به این شهر می‌روید، هیچ شکی نکرده و حتما یک نیم روز خود را به حضور در این پارک استثنایی اختصاص دهید.

 

 فعالیت‌های هیجان‌انگیزی که باید همراه کودکانتان در سفر به باکو تجربه کنید 

 

 

Megafun

 


بالانس کارت


این کارت‌های مخصوص برای استفاده از بازی‌های مختلف این پارک است. وقتی یکی از کارت‌ها را دریافت می‌کنید باید حداقل ۵ منات آن را شارژ کرده و در همه‌ی بازی‌های کل مجموعه غیر از بولینگ می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای هر نفر نیاز نیست یک کارت جداگانه تهیه کرده و تمام اعضای خانواده می‌توانند از یک کارت استفاده کنند.


بازی‌های کودکانه


بخش بسیار زیادی از فضای پارک را بازی‌های کودکانه به خود اختصاص داده‌اند. این بازی‌ها شامل انواع سرسره‌های بزرگ و کوچک، استخرهای توپ، انواع تاب‌های ثابت و چرخان، چرخ و فلک‌های متعد که به اشکال مختلف ساخته شده‌اند و ماشین‌برقی مخصوص کودکان است. در میان این بازی‌ها شما می‌توانید قطارهایی که به دور بخشی از پارک می‌گردند و همچنین چند نمایش مخصوص بچه‌ها را نیز در پاک مشاهده کنید.

 

 راهنمای گردش ۴۸ ساعته در باکو 

 

 

Megafun

 


بازی‌های کامپیوتری


انواع بازی‌های کامپیوتری در شکل‌های مختلف در پارک وجود دارد. هم کنسول‌های کلاسیک بازی‌های کامپیوتری وجود دارد که در سنین مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند و هم دستگاه‌های ماشین و موتور سواری که با دستگاه‌های فیزیکی و مونیتورهای بزرگ به شما حس حرکت را می‌دهند. با این حال بخش جذاب این نوع بازی‌ها، سواری‌های چند بعدی است که شما را وارد یک دنیای شگفت انگیز کرده و با افکت‌های مختلف و حرکت صندلی‌ها، حس واقعی یک سواری هیجان انگیز را به شما القا می‌کند. به تازگی عینک‌های واقعیت مجازی نیز به پارک اضافه شده اما خیلی نیستند و بازی‌های متنوعی نیز ندارند.

 

 هر آنچه که باید پیش از بازدید از چرخ و فلک باکو بدانید

 

 

Megafun

 


هزارتوی جنگل جادویی و داینو پارک


دو بخش هیجان انیگز پارک یکی هزار توی جنگل جادویی و یکی داینو پارک است. در هزار تو همانطور که از اسمش پیداست شما وارد یک فضای نسبتا باز می‌شوید که باید راه خود را از میان موانع به بیرون پیدا کنید. این بازی برای نوجوانان عالی بوده و تنها ۳ منات از کارتتان کم می‌کند. داینو پارک نیز با عروسک‌ها و تندیس‌هایی از دایناسورهای مختلف، جایی فوق‌العاده برای بچه‌هاست تا با دنیای ژوراسیک آشنا شوند. بزرگ‌ترها و کوچک‌ترها می‌توانند وارد این بخش شده و برای هر نفر تنها ۱.۵ منات باید هزینه کنید. کودکان زیر ۹۰ سانتی‌متر نیز رایگان از آن جا بازدید می‌کنند.

 

 

Megafun

 


کارائوکه


دستگاه‌های کارئوکه زیادی هم در پارک تهیه شده که در سالن‌های مخصوص هستند و برای هر ۳۰ دقیقه استفاده گروهی باید مبلغ ۱۰ دینار برایشان پرداخت کنید. البته متاسفانه بیشتر آهنگ‌های آن آذری بوده و حتی آهنگ‌های انگلیسی کمی در آن‌ها تعبیه شده است.


پیست یخی


یک پیست یخی اسکی و پاتیناژ نیز در مگافان تعبیه شده که عالی و بزرگ است و ابزارهای اسکی روی آن نیز به شما داده می‌شود. برای تازه واردها هم امکاناتی هست که بتوانند از محیط آن لذت ببرند. هزینه‌ی استفاده از آن نیز برای ۳۰ دقیقه ۵ منات، ۱ ساعت ۱۵ منات و بدون محدودیت تا ساعت ۱۰:۳۰ شب، ۲۰ منات است.

 

  زیباترین پارک‌ها و نقاط سرسبز باکو برای گردش و رفع خستگی یک روز پر هیاهو 

 

 

Megafun

 


سینماهای ۴.۵ بعدی و ۶ بعدی


این سینماها که عموما فیلم‌های مخصوص به خود را پخش می‌کنند، با پرده‌های سه بعدی و اضافه کردن افکت‌های حرکتی، افکت آب، باد و ... یک حس واقع‌گرایانه خاص به تماشاچی‌ها می‌‌دهند. این بخش یکی از پرطرفدارترین بخش‌های پارک است و در روزهای شلوغ باید خیلی منتظر شوید تا نوبتتان شود.

 

 تجربه‌ی متفاوت دیدن فیلم‌های روز دنیا در سالن‌ سینماهای باکو 

 

 

Megafun

 


پارکی شبیه به مرکز خرید


این پارک بازی‌ها و دیدنی‌های بسیار بیشتری دارید که ما به ذکر همین چند مورد اکتفا کردیم. جایی که در آن فروشگاه‌های مختلف و فود کورت‌ها و رستوران‌هایی عالی ساخته شده و از برخی جهات شبیه به یک مرکز خرید است. در نهایت اما بچه‌ها وقتی وارد مگافان می‌شوند، همچون آلیس در سرمزین عجایب شگفت زده شده و بزرگ‌ترها نیز از حضور در آن لذت می‌برند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: