در استانبول چگونه از اینترنت ارزان و رایگان استفاده کنیم؟

جاذبه‌های گردشگری استانبول
در استانبول چگونه از اینترنت ارزان و رایگان استفاده کنیم؟

بسیاری از کسانی که برای مسافرت به کشورهای خارجی اقدام می‌کنند، از همان ابتدا نگران اتصال خود به اینترنت هستند. اینکه چطور با دوستان خود ارتباط برقرار کنند یا اینکه عکس‌های سفر خود را با کدام اینترنت بر روی اینستاگرام به اشتراک بگذارند. امروزه اپلیکیشن‌های زیادی هم وجود دارد که برای راحتی سفر حتما باید به اینترنت وصل شود و هم شما را برای سفر بهتر راهنمایی و کمک می‌کند.
در تور استانبول  متاسفانه محاسبه اشتباه در نحوه اتصال به اینترنت می‌تواند عواقب گرانقیمتی برای شما به همراه داشته باشد. اگر چه خطوط تلفن همراه ایران در این کشور کارایی ندارند، اما حتی اگر سیم‌کارتی تهیه کردید یا از کسی قرض کردید، مراقب استفاده آزاد از دیتای بین‌المللی باشید که هزینه‌ای بسیار سنگین دارد. پس برای اتصال به اینترنت در استانبول باید چه کنیم؟

 

اینترنت هتل در استانبول


قبل از هر چیزی، بهترین نکته در مورد صرفه جویی استفاده از اینترنت، گرفتن هتلی است که به شما اجازه استفاده از Wi-Fi و اینترنت را می‌دهد. حتی اگر با روش‌های بعدی، اینترنت همراه خود را شارژ کردید، داشتن هتلی که اینترنت شما را فراهم کند می‌تواند خیال شما را از بسیاری جهات آسوده کند.

 

راهنمای سفر تنها به استانبول

 

خرید سیم‌ کارت در استانبول


یکی از بهترین راه‌حل‌ها این است که در همان ابتدای ورود به ترکیه یک سیم‌کارت اعتباری تهیه کنید. از بهترین ارائه کنندگان خدمات تلفن همراه در ترکیه می‌توان از Turkcell، Vodafone و Avea اشاره کرد که از نظر هزینه تقریبا با هم برابر هستند. برای مثال ۱۲ گیگابایت اینترنت ترکسل به همراه امکان دیدن تلوزیون اینترنتی TV+ و چند امکان دیگر ۸۹ لیر خواهد بود.

 

 

سیم کارت موبایل در استانبول

 

در نظر داشته باشید که برای تهیه سیم‌کارت حتما باید پاسپورت خود را همراه داشته باشید و فرم‌های مورد نظر را پر کنید. اگر بیشتر از یک ماه قرار باشد در استانبول بمانید، باید حتما گوشی همراه خود را در شبکه‌ی محلی رجیستر کنید و مالیات مربوط به آن را پرداخت کنید.

خرید سیم‌کارت و اینترنت همراه برای اینکه در همه حال و همه جا اینترنت داشته باشید و مبلغ درخوری نیز برای اینکار پرداخت کنید، بهترین راه حل به نظر می‌رسد.

 

 

۷ دلیل مهم که چرا باید به استانبول سفر کنید

 

Wi-Fi رایگان در استانبول


فقط هتل‌ها نیستند که اینترنت در اختیار مسافران قرار می‌دهند. اکثر رستوران‌ها، کافه‌ها کتابخانه‌ها و بخش‌هایی که شهرداری به این منظور در نظر گرفته دارای اینترنت هستند. البته خیلی نمی‌توان به خوب بودن این اینترنت‌ها امیدی بست چون در آن واحد بسیاری به آن وصل و از خط استفاده می‌کنند.

 

 

وای‌فای در استانبول

 

شاید اگر یکی از اعضای خانواده سیم‌کارتی تهیه کرد، بقیه بتوانند در این مراکز کارهای خود را پیش ببرند و در مواقع ضرورت از گوشی آن یک نفر استفاده کنند. به این ترتیب می‌توان مبلغ نسبتا قابل توجهی صرفه جویی کرد.

 

 

۶ راهکار ساده برای استفاده از حمل و نقل عمومی در استانبول

 

کرایه مودم همراه در استانبول


کرایه مودم‌های همراه هم یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتصال به اینترنت محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها همچون نمونه‌های ایرانی، سیم‌کارت می‌‌خورند و از طریق اتصال 3G یا LTE اینترنت را دریافت کرده و به وسیله Wi-Fi با گوشی شما به اشتراک می‌گذارند. مدل‌های متنوع و کوچکی از این دستگاه‌ها در استانبول وجود دارد که شرکت‌های بسیاری آن‌ها را برای کرایه دادن در نظر گرفته‌اند.

برای مثال یکی از شرکت‌ها با صرف ۱۲۰ لیر این دستگاه را با ۱۰ گیگ شارژ اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهد.البته شرکت یاد شده از تکنولوژی 3G استفاده می‌کند و مدل‌های LTE یا 4G گران‌تر هستند.
روش اتصال به وسیله این دستگاه‌ها بسیار ساده است. دستگاه را روشن می‌کنید، با گوشی، لپ‌تاپ یا هر وسیله دیگری که مجهز به Wi-Fi باشد آن را پیدا می‌کنید و برای اتصال به آن کد مندرج در پشت دستگاه را وارد می‌کنید.

 

 

مودم همراه در استانبول

 

از ویژگی‌های مهم این دستگاه این است که تا یک فاصله نسبتا کوتاهی، تمام کسانی که رمز را داشته باشند می‌توانند از اینترنت آن استفاده کنند. در واقع اگر خانواده‌ای دارید که همه می‌خواهند موبایل خود را به اینترنت متصل کنند، بهتر است این روش را پیش بگیرید. اما اگر تنها مسافرت می‌کنید کماکان بهترین گزینه برای شما سیم‌کارت خواهد بود.
در نهایت نباید فراموش کنید که اگر خیلی به خارج از شهر سفر نمی‌کنید، خیلی اهل اینترنت نیستید و از اپلیکیشن‌های مسیریابی در سفر بهره نمی‌برید، در جای‌جای استانبول مراکزی وجود دارد که می‌توانید به راحتی نیازهای خود در رابطه با اتصال به اینترنت را حل کنید. در غیر این صورت باید بسته به نیاز خود یکی از روش‌های بالا را انتخاب نمایید.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران