جذاب‌ترین موزه و گالری‌های بانکوک را حتما ببینید

جاذبه‌های گردشگری بانکوک
جذاب‌ترین موزه و گالری‌های بانکوک را حتما ببینید

با تور تایلند شما میهمان بانکوک می‌شوید که به واسطه معماری خاص شهری، هم مناظر طبیعی و هم بناهای تاریخی، جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد. بانکوک شهر موزه‌های هنری وتاریخی است اینجا، موزه‌ها و گالری‌های هنری بسیار درخشانی نیز در دل خود دارد که می‌توان از آن‌ها دیدن کرد و آثار منحصر به فردش را مرور کرد.
در واقع اگر جزو هنرجویان باشید، بانکوک چه از نظر معماری باستانی و فرهنگ محلی و چه از نظر تاریخ خاصش ، خود کلاس درسی ویژه برای شما خواهد بود و مسلما دیدن آثار هنری موجود در موزه‌ها و گالری‌ها برایتان جذابیت خواهد داشت.پیشنهاد می‌کنیم در یکی از ۱۰ هتل برتر بانکوک اقامت کنید و سپس به دیدن این زیبایی‌های هنری بروید.

 

 

موزه فرهنگ بانکوک

 


مرکز فرهنگ و هنر بانکوک
مرکز فرهنگ و هنر بانکوک یا Bangkok Art and Culture Centre، یکی از مهم‌ترین مراکز اینچنینی تایلند محسوب می‌شود. خود ساختمان استوانه‌ای شکل این مجموعه یک معماری منحصر به فرد محسوب می‌شود.
کشف گوشه‌ کنارهای این مجموعه فوق‌العاده چندین ساعت وقت شما را خواهد گرفت. گالری‌ها و موزه‌های این مکان در دسته‌بندی‌های بسیار متنوعی می‌گنجد، از جمله بخش‌های مربوط به موزه آثار تجسمی، نمایشگاه آثار کلاسیک موسیقی، بخش سینما، پرفرمنس‌های مدرن، گالری‌های نقاشی مدرن .

 

 

نقاشی مدرن موزه هنر در بانکوک

 

 

شاید جذاب‌ترین بخش مرکز فرهنگ و هنر بانکوک مربوط به بخش نقاشی‌های مدرن و البته موزه هنرهای تجسمی آن باشد که به نمایش آثار هنرمندان برتر تایلند اختصاص دارد. متاسفانه بخش کتاب‌فروشی این مجموعه خیلی به درد گردشگران نخواهد خورد، چون اکثر آثار به زبان محلی منتشر شده است.

آدرس: Bangkok Art and Culture Centre, 939 Rama 1 Rd, Pathum Wan, Bangkok, Thailand,


موزه و خانه‌ی جیم تامسون
جیم تامسون یکی از هنرمندان خاص و مرموز دنیای هنر بود. او در جریان جنگ جهانی دوم، مامور امنیتی سازماز سیا بود و بعد از اتمام جنگ و مدت خدمتش به بانکوک نقل مکان کرد و در آنجا ماند. او البته در سال ۱۹۶۷ به مالزی رفت و بعد از پیاده‌روی در یکی از خیابان‌ها دیگر دیده نشد! با توجه به کارهایی که در جنگ انجام داده و کارهای ضدآمریکایی‌اش، دلایل زیادی برای ناپدید شدنش وجود داشته است.

 

 

منزل جیم تامسون در بانکوک
 

او زمان برگشت به تایلند، عاشق صنایع ابریشم بود و سعی در احیای صنایع دستی در بانکوک داشت و خیلی زود با توجه به کارهایی که انجام داد در جهان به شهرت رسید. او که در گذشته هم معماری زبردست بود خانه‌ای خاص با معماری متفاوت ساخت و تجهیزات و آثار هنری زیادی از سراسر جهان خرید و در آنجا نگهداری می‌کرد. او مردی خرافاتی بود و بسیاری از اتاق‌های این خانه تفکیک شده از هم ساخته شده‌اند. به طور کلی رفتن به این موزه‌ی خاص شما را با دنیای عجیب تامسون آشنا می‌کند. معماری خاص و سراسر سبز و پر از گل، آثار هنری متعدد از هنرمندان جهانی و البته تجهیزات مرتبط با صنایع دستی تایلند. این‌ها را بگذارید کنار راز و رمز زندگی تامسون تا مطمئن باشید با یک تجربه فوق‌العاده از این مکان خارج خواهید شد.

 

 

جیم تامسون در بانکوک

 


آدرس: Jim Thompson House Museum ถนน พระราม 1 Wang Mai, Pathum Wan, Bangkok, Thailand

 

۱۰۰ Tonson
۱۰۰ Tonson را شاید بتوان برترین گالری آثار تجسمی مدرن در بانکوک یا حتی تایلند به حساب آورد. یک گالری باشکوه در استانداردهای جهانی که جدا از آثار فوق‌العاده جهانی بعضی از آثار محلی هم آنقدر شما را شگفت‌زده خواهد کرد که شاید از آن به بعد تمرکز بیشتری بر روی آثار تایلندی بگذارید. به طور کلی کارهای موجود در این گالری در دسته‌بندی‌های متنوعی از جمله آثار نوین و آثار قدیمی نقاشی، چاپ، مجسمه‌سازی، عکاسی، هنرهای مدرن و ... می‌گنجد. موزه آثار گذشتگان اغلب مربوط به هنرمندان شرق آسیاست که با سبک و سیاق خاص جمع‌آوری شده و مجموعه‌ی بسیار زیبایی را بدل ساخته است.

 

 

آثارتجسمی در بانکوک
 

 

آثار موجود در این گالری به چندصد اثر متفاوت می‌رسد که می‌توانید برای دیدن محتوای کلی آن به سایت این مجموعه به آدرس ۱۰۰tonsongallery.com بروید. کارگاه‌های متفاوتی حتی به زبان انگلیسی در این مکان انجام می‌شود، اما با توجه به تعداد پایین آن به سختی بتوان یک کارگاه خوب یک روزه برای شرکت در آن پیدا کرد.
آدرس:Tonson Gallery 100 Soi Tonson, Ploenchit Rd., Lumpini, Pathumwan, Bangkok, Thailand


موزه و خانه‌ی Baan Kamthieng
 این خانه‌ی کوچک چوبی در مرکز شهر واقع شده و در دل ساختمان‌های بلند بانکوک پنهان شده است. با توجه به سرعت مدرنیزه شدن بانکوک، ساختمان‌هایی با معماری قدیمی در این شهر به ندرت یافت می‌شود. این سازه‌ی زیبا به همان شکلی که معمار معتبر آن طراحی کرده بود حفظ شده و در دل آن نیز موزه‌ی کوچکی از صنایع دستی گردآوری شده است.

 

 

خانه چوبی در بانکوک

 

 

آدرس: Baan Kamthieng House Museum Khlong Tan Nuea, Watthana, Bangkok, Thailand

۱۳ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: