ویزای قبرس

قبرس یکی از زیباترین جزیره‌های دریای مدیترانه است که همه روزه عاشقان سواحل دنج، و تفریحات آبی را به خودش می‌کشاند. کشوری که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. قسمت شمالی این کشور بخش ترک‌نشین آن است که شما برای ورود به آن نیازی نیست ویزا اخذ کنید و قسمت جنوبی آن بخش یونانی آن است که برای ورود به آن باید ویزا بگیرید. کشوری که یکی از رمانتیک‌ترین نقاط جهان برای سفرهای عاشقانه به حساب می‌آید و بسیاری از زوج‌های جوان ترجیح می‌دهند روزهای عاشقانه‌ی عمرشان را در آن سپری کنند. جزیره‌ای که دارای قدمتی 10 هزار ساله است و یکی از اصلی‌ترین درآمدهای آن از صنعت توریسم می‌باشد. کشوری که با بهترین اقامتگاه‌ها از مهمانانش میزبانی می‌کند و برترین غذاهای دریایی و غیر دریایی را برای آنها عرضه می‌کند. تور قبرس که به افراد امکان حضور در شهرها و جزایر مختلف این کشور را می‌دهد محبوبیت خود را میان طرفداران ایرانی دارد. اگر قصد سفر به بخش یونانی و جنوبی این کشور را دارید و می‌خواهید گشتی در تاریخ و زیبایی‌های کهن بزنید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ساز و کار قانونی دریافت ویزای قبرس را خدمتتان عرض کنیم.

انواع ویزای قبرس

قبرس سومین جزیره‌ی بزرگ دریای مدیترانه است که معبر سه قاره‌ی آسیا، اروپا و آفریقا به حساب می‌آید. از همین رو جدای از ویزای گردشگری، سالانه انواع مختلفی از ویزاها را برای مسافرانش صادر می‌کند که مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای کاری / تجاری
 3. ویزای تحصیلی
 4. ویزای خرید ملک
 5. ویزای بازدید اقوام و آشنایان


اگر می‌خواهید بیشتر با ساز و کار اخذ ویزای قبرس آشنا شوید در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.


ویزای توریستی قبرس

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که هدفشان از سفر به قبرس گشت و گذاری کوتاه مدت است. ویزایی که به صورت یک بار ورود و حداکثر برای مدت دو هفته صادر می‌شود. ویزایی که در موعد مقرر پایانش باید خاک قبرس را ترک کنید و اگر قصد تمدید آن را دارید باید پیش از سررسید پایانش برای تمدید آن اقدام کنید. ویزایی که برای اخذ آن باید به سفارت بروید و در مصاحبه شرکت کنید.

مدارک لازم ویزای قبرس

برای اخذ ویزای توریستی قبرس باید مدارک زیر را از طریق کارگزاری‌های رسمی و یا خودتان به سفارت این کشور تحویل دهید.

 1. اصل گذرنامه: گذرنامه‌ی شما باید حداقل به اندازه‌ی 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 2. کپی گذرنامه: صفحات دوم و سوم و تمامی ویزاهای موجود در گذرنامه
 3. کپی گذرنامه‌های قدیمی: صفحات دوم و سوم و تمامی ویزاهای درج شده در آن
 4. اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه (تمام صفحات)
 5. دو قطعه عکس 4*6: با زمینه سفید، از روبرو و بدون روتوش. عکسی که جدید و با عکس پاسپورت شما متفاوت باشد.
 6. فرم درخواست ویزا: اطلاعات شخصی که باید به طور دقیق، خوانا و صحیح تکمیل شود.
 7. بلیط رفت و برگشت به قبرس: برای اخذ ویزای گردشگری قبرس نیاز است که حتما بلیت تهیه کرده باشید.
 8. رزرواسیون هتل در قبرس: برای سفارت قبرس مهم است بداند در طول اقامتتان در این کشور می‌خواهید در کجا ساکن شوید. بنابراین برای اخذ ویزا حتما باید برگه‌ی رزرو هتل را به همراه داشته باشید.
 9. پرینت گردش شش ماهه حساب
 10. گواهی اشتغال به کار: به زبان انگلیسی یا به زبان فارسی همراه با ترجمه انگلیسی آن، با درج سمت، حقوق ماهیانه و تاریخ آغاز به کار. برای سفارت این کشور بسیار مهم است که شما در ایران مشغول به کار باشید. چرا که اگر مشغول به کار باشید به نوعی برای آنها تضمین است که شما نخواهید در این کشور ماند و درخواست پناهندگی بدهید و یا بخواهید از این کشور به عنوان پلی برای رسیدن به اروپا استفاده کنید.

مدت زمان دریافت ویزای قبرس

صدور ویزای توریستی قبرس به هشت تا ده روز زمان احتیاج دارد. بنابراین اگر تاریخ خاصی برای سفر به این کشور مد نظرتان است حتما از سه هفته تا یک ماه قبل از تاریخ مورد نظرتان برای گرفتن ویزا اقدام کنید تا با خیال راحت همه‌ی کارهایتان طبق روال پیش رود. صدور ویزای قبرس کاملا منوط به نظر سفارت است و تکمیل مدارک به مثابه احتمال صد درصدی اخذ ویزا نیست.

هزینه ویزای قبرس

هزینه‌ی ریالی دریافت ویزای قبرس متغیر است چرا که نرخ ارز در ایران متغیر است اما برای دریافت ویزای این کشور، هزینه صدور ویزای یکبار ورود به ازای هر نفر معادل ۲۰ یورو و برای ویزای چند بار ورود معادل ۶۰ یورو است که در زمان تحویل مدارک به صورت نقدی (به یورو) دریافت می‌شود.

اطلاعات سفارت قبرس

آدرس: زعفرانیه، خیابان اعجازی (آصف)، خیابان حسینی، کوچه رازی، پلاک ۹
پست الکترونیک: tehranembassy [at] mfa [dot] gov [dot] cy
وب‌سایت: www.mfa.gov.cy