ویزای فیلیپین

فیلیپین یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرق آسیاست که باید به آن سفر کرد و خوش گذراند. کشوری که پایتخت آن مانیل است و به طبیعت زیبا و بکرش شناخته می‌شود. کشوری که بیشتر مردمانش کاتولیک هستند و خیلی‌هاشان به زبان انگلیسی تسلط دارند. کشوری که در پناه درختان و جنگل‌های آن می‌توانید برای روزها و شب‌ها آرامش گم کرده‌تان در زندگی شلوغ و پرهیاهو شهری را پیدا کنید. کشوری نسبتا ارزان که با مالزی، اندونزی، تایلند و سنگاپور همسایه است. کشوری که دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و در روزهایی از سال با باران‌های موسمی رو به رو می‌شود. اگر قصد سفر به این تکه‌ی زیبا از جهان را دارید، می‌توانید از تور فیلیپین را از ما خریداری کنید یا اگر می‌خواهید با راهکارهای قانونی ورود به آن آشنا شوید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا درباره‌ی شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای فیلیپین و توضیحات لازم را خدمتتان بازگو کنیم.

انواع ویزای فیلیپین

فیلیپین یکی از کشورهای زیبای جنوب شرق آسیاست که بیشتر ویزاهایی که صادر می‌کند مربوط به حوزه‌ی گردشگری است اما سالانه در زمینه تحصیلی و تجاری نیز ویزاهای بی‌شماری برای افراد مختلف صادر می‌کند. بیشترین ویزاهایی که سفارت این کشور صادر می‌کند به شرح زیر هستند:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای تجاری
 3. ویزای تحصیلی
 4. ویزای ترانزیت
 5. ویزای کاری


اگر قصد دارید بیشتر با ویزای فیلیپین آشنا شوید و شرایطش را بدانید در ادامه‌ی این مطلب همراه ما باشید.


ویزای توریستی فیلیپین

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که هدفشان از سفر به فیلیپین گشت و گذاری کوتاه مدت است. ویزایی که به صورت سه ماهه صادر می‌شود و در این سه ماه شما فرصت دارید به اندازه‌ی یک ماه وارد فیلیپین شوید و در آن بمانید. ویزایی که در سفارت کشور فیلیپین در تهران صادر می‌شود.

 

مدارک لازم ویزای فیلیپین

 1. حضور شخص متقاضی هنگام مصاحبه در سفارت کشور فیلیپین
 2. اصل پاسپورت: پاسپورت شما برای اخذ ویزا باید حداقل به اندازه 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 3. اصل شناسنامه و کارت ملی: بهتر است از این مدارک یک کپی نیز به همراه داشته باشد.
 4. بلیت رفت و برگشت به فیلیپین: برای اخذ ویزای گردشگری فیلیپین نیاز است که حتما بلیت تهیه کرده باشید اما از آنجا که پرواز مستقیم به این کشور وجود ندارد در ادامه‌ی این مطلب شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی خواهیم کرد.
 5. رزرواسیون هتل در کشور فیلیپین: برای سفارت فیلیپین مهم است بداند در طول اقامتتان در این کشور می‌خواهید در کجا ساکن شوید. بنابراین برای اخذ ویزا حتما باید برگه‌ی رزرو هتل را به همراه داشته باشید.
 6. عکس 3*4: با زمینه سفید، از روبه‌رو و بدون روتوش، این عکس باید متعلق به زمان اخیری باشد که برای گرفتن ویزا اقدام می‎‌کنید و ترجیحا با عکس پاسپورت‎‌تان متفاوت باشد.
 7. پرداخت تمامی هزینه های مربوطه برای اخذ ویزای توریستی فیلیپین: در ادامه‌ی مطلب بیشتر درباره‌ی هزینه‌ها خدمتتان توضیحات ارائه خواهیم کرد.
 8. تکمیل فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی متقاضی که باید به طور دقیق، صحیح و خوانا پر شود.
 9. تمکن ملی و گردش حساب متقاضی به میزان حداقل اعلامی سفارت کشور فیلیپین: برای این کار می‌توانید فیش حقوقی خود به همراه گردش سه ماهه‌ی یکی از حساب‌های بانکی خود که با آن کار می‌کنید را به سفارتخانه ارائه دهید.
 10. گواهی اشتغال به کار: این گواهی یکی از مدارک لازم است که ثابت می‌کند شما در ایران صاحب کار و زندگی هستید و قصد ندارید با ورود به خاک فیلیپین در این کشور بمانید یا این کشور را پلی قرار دهید برای رفتن و ماندن در کشورهای دیگر. اگر صاحب کارهای دولتی و دائمی نیز نیستید راهکارهای دیگری جدای از گواهی اشتغال به کار وجود دارد که صداقت شما در اخذ ویزای توریستی فیلیپین به اثبات می‌رساند.
 11. ارائه بیمه‌نامه مسافرتی: این مدرک نیز از مدارک مورد توجه سفارت برای صدور ویزای توریستی برای شماست.

مدت زمان دریافت ویزای فیلیپین

صدور ویزای فیلیپین غالبا 10 روز کاری به درازا می‌کشد و اگر تاریخ خاصی برای حضور در این کشور مد نظرتان هست به شما توصیه می‌کنیم حداقل 1 ماه قبل از تاریخ مورد نظرتان برای اخذ ویزا اقدام کنید.

هزینه ویزای فیلیپین

هزینه‌ی ریالی دریافت ویزای فیلیپین متغیر است چرا که نرخ ارز در ایران متغیر است اما برای اخذ ویزای توریستی یک ماهه با امکان یک بار ورود به این کشور باید در حدود 65 دلار هزینه کنید.

سایر اطلاعات ویزای فیلیپین

راهنمای تهیه بلیت پرواز به فیلیپین

در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران به فیلیپین وجود ندارد و شما می‌توانید پیشنهادات ما که در ادامه خدمتتان ارائه می‌شود را برای تهیه بلیت فیلیپین مورد بررسی قرار دهید.

 1. ترکیش ایرلاین ترکیه: یک توقف در استانبول
 2. امارات: یک توقف در دبی
 3. قطر ایرویز: یک توقف در دوحه
 4. گلف ایر:  یک توقف در بحرین
 5. عمان ایر:  یک توقف در مسقط
 6. کویت ایرویز:  یک توقف در کویت

اطلاعات سفارت فیلیپین

آدرس: تهران، بالاتر از پارک وی، خیابان خیام، پلاک 9
تلفن: 22668774-021
روزها و ساعات کاری: روزهای یک‌شنبه تا پنج‌شنبه باز بوده و ساعات کاری از  ۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰