ویزای روسیه

روسیه یکی از مهمترین و دیدنی‌ترین کشورهای جهان است. تور روسیه نیز بین مردم ایران چند سالی‌ست که جا افتاده و بسیاری از طریق آن به این سرزمین اعجاب‌انگیز سفر کرده‌اند. جاییکه شکوه تاریخ را با خود دارد و در جای‌جایش ردی از خاطره‌های آدم‌ها و اتفاقات بزرگ به جا مانده است. کشوری سرد که در روزهای گرم سال شلوغ می‌شود از مسافران. کشوری که برترین و بزرگترین موزه‌های جهان را در خود دارد. کشوری که در بهترین هتل‌ها از مهمانانش پذیرایی می‌کند. کشوری که به دلیل عرض جغرافیایی روزهای بدون شب را تجربه می‌کند. روزهایی که خورشید تا غروب می‌کند، لحظه‌ای نمی‌گذرد که دوباره طلوع می‌کند و همین باعث می‌شود آسمان این کشور همواره سپید باشد. اگر قصد کرده‌اید از این کشور دیدن کنید و به دنبال راه‌کارهای قانونی برای ورود به آن هستید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی روسیه را خدمتتان بازگو کنیم.

انواع ویزای روسیه

برای ورود به خاک روسیه، متناسب با هدفی که برای سفر خود دارید و زمانی که می‌خواهید در این کشور سپری کنید، می‌توانید برای گرفتن ویزاهای مختلف اقدام نمایید. ویزاهایی که دامنه‌ی آنها از انجام فعالیت‌های کسب و کار است تا فعالیت‌های تحصیلی. فهرست ویزاهایی که برای ورود به این کشور می‌توانید اخذ کنید به شرح زیر هستند که ما در ادامه شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی و ترانزیت این کشور را بیشتر خدمتتان بازگو خواهیم کرد. 

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای تجاری
 3. ویزای سه ماهه مولتی
 4. ویزای تحصیلی
 5. ویزای ترانزیت

 

ویزای توریستی روسیه برای کسانی صادر می‌شود که قصد دارند در یک زمان کوتاه و فشرده، بخش‌ها و شهرهای دیدنی این کشور را ببینند و خوش بگذرانند. ویزایی که برای ۱۴ روز صادر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد، در این ۱۴ روز، یک بار وارد خاک روسیه شوید تا از شهرهای گردشگری این کشور مانند مسکو، سن پترزبورگ و سوچی دیدن کنید. ویزایی که اگر به صورت خانوادگی نیز بخواهید به روسیه سفر کنید، باید برای تک تک اعضای خانواده‌تان ویزای جداگانه بگیرید و نمی‌توانید برای ویزای گروهی اقدام کنید. ویزایی که قابل تمدید شدن نیست و اگر خودتان بخواهید برای گرفتن آن به سفارت روسیه مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام بدهید، نیاز است دعوت‌نامه داشته باشید و اگر به کارگزاران رسمی صدور ویزای روسیه مراجعه کنید، نیازی به دعوت‌نامه نیست.

مدارک لازم ویزای روسیه

برای اخذ ویزای روسیه باید مدارک زیر را تهیه و به سفارتخانه‌ی این کشور تسلیم کنید. مدارکی که هرکدام باید به صورت دقیق و درست ارائه شوند.

 1. اصل پاسپورت: پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 2. اصل شناسنامه و کارت ملی: در مدارک‌تان حتما جدای از اصل، یک سری کپی نیز از شناسنامه و کارت ملی‌تان داشته باشد.
 3. ۲ قطعه عکس 3*4: با زمینه سفید، از روبه‌رو و بدون روتوش، این عکس باید با عکس پاسپورت متفاوت و مربوط به زمان اخیری که درخواست ویزا داده‌اید باشد.
 4. رزرو بلیت رفت و برگشت به روسیه: این مدرک بسیار مهم است. چرا که سفارت روسیه تاریخ ورود شما به این کشور را از روزی که بلیت شما رزرو شده است ثبت می‌کند.
 5. رزرواسیون هتل در روسیه: اینکه در طول اقامتتان در روسیه می‌خواهید در کجا اقامت داشته باشید برای سفارت این کشور مهم است و از همین رو برای صدور ویزا حتما از شما برگه‌ی رزرواسیون هتل را می‌خواهد.
 6. بیمه مسافرتی

مدت زمان دریافت ویزای روسیه

برای دریافت ویزای توریستی روسیه در بدترین شرایط ممکن باید به اندازه‌ی یک هفته‌ی کاری صبر کنید و در بهترین شرایط ممکن نیز در سه روز کاری ویزای شما صادر می‌شود. لازم به ذکر است بدانید سفارت این کشور در روزهای جمعه، شنبه و چهارشنبه تعطیل است و روزهای تعطیل رسمی نیز جزو روزهای کاری به حساب نمی‌آید.

البته ویزای فوری روسیه با مدت زمان دریافت ۱ روز کاری نیست در دسترس مسافران خواهد بود که در صورت عجله‌ی زیاد می‌توانند برای آن اقدام نمایند.

هزینه ویزای روسیه

کارگزاری‌های رسمی مختلف که برای صدور ویزای توریستی روسیه اقدام می‌کنند، هزینه‌ی متفاوتی از درخواست‌کنندگانشان می‌گیرند، اما میانگین این هزینه‌ها مبلغی در حدود 100 دلار است. حالا با توجه به تغییرات نرخ ارز در ایران، می‌توانید به راحتی هزینه‌ی ریالی اخذ ویزای توریستی روسیه را برای خودتان محاسبه کنید. آژانس مقتدرسیر به عنوان یکی از برگزارکنندگان اصلی تور روسیه در ایران در ۵ سال گذشته، یکی از کارگزاران معتبر ویزای روسیه است که دریافت روادید این کشور را با حداقل هزینه برای شما انجام خواهد داد.

سایر اطلاعات ویزای روسیه

همان‌طور که در سطور پیشین ذکر شد، علاوه بر ویزای توریستی، انواع دیگری نیز وجود دارد که آژانس مقتدرسیر به عنوان کارگزار رسمی سفارت روسیه در امور ویزا، در زمینه‌ی ویزاهای توریستی و ویزای ترانزیت اقدام می‌کند. در ادامه توضیح کوتاهی در مورد ویزای ترانزیت داده شده است تا برای کسانی که قصد عبور موقت از این کشور را دارند راهنمای مناسبی باشد.

 

ویزای ترانزیت روسیه

این نوع از ویزا، به افرادی داده می‌شود که مقصد نهایی سفرشان، کشوری دیگر به غیر از روسیه است و فقط توقف یک روزه یا چندین ساعته در خاک این کشور می‌خواهند داشته باشند. نکته‌ی مهم در اخذ این ویزا آن است که اگر پاسپورت ایرانی داشته باشید نیازی به تسلیم مدارک برای اخذ این ویزا ندارید و پاسپورت‌تان برای اخذ آن کافی است.

اطلاعات سفارت روسیه

آدرس: تهران، خیابان نوفل لوشاتو
تلفن: 66701161-021 
فکس: 66701652-021

روز و ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 17
ساعات انجام امور کنسولی: همه روزه از ساعت 10 الی 13 و درخواست ویزا در سفارت روسیه فقط تا ساعت 12:30 ظهر امکان‌پذیر است.